Какво мисли обществото за дългата коса?

  • 22 165
  • 273
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15 436
Аз пък моята я суша винаги със сешоар. От как човек съм станала и коса съм проимала. Просто инак не мога да я оформя както аз искам. До момента никога не съм имала цъфтежи. А съм я къдрила и боядисвала. Боядисвам я и сега.

# 91
  • Мнения: 19 264
Според мен, ако не си някакъв доказал се във времето търсен професионалист, а си с по-скоро беден трудов опит за възрастта си, трябва да избягваш прекалено различната визия, особено такива елементи, които намекват, че ти отнема твърде много време да я поддържаш, защото това е нещо, което би могло да наклони везните в отрицателна посока, ако интервюиращият се колебае. Твърде дългата коса може да се възприеме като нещо, заради което жената ще закъснява рано сутрин за работа, твърде дългите нокти пък пречат при работа с компютър и ръчен труд.

И може да си приказваме колкото си искаме колко е повърхностно непознатите да си правят изводи за теб по външния вид, но това са неща, които хората правят на подсъзнателно ниво. Даже не е нужно да осъзнават, че е заради косата или нещо такова, зависещо от теб, което ти си решил да е така, за да те отхвърлят подсъзнателно.

# 92
  • Мнения: 18 588
И за мен е странно. Не изправяш, не боядисваш въпреки, че имаш вече бели коси, не й правиш нищо на тая коса и си ходиш като вещица в главата.
Никога не съм го разбирала това. Особено за белите коси. Имам такава приятелка. Страхотна коса има и имаше като бяхме ученички точно до дупето. Всички й я харесваха. Гъста,дълга,къдрава.
Сега е с коса до раменете. Много побеляла,но отказва да се приведе във вид. Не го разбирам това,който иска нека се възмути. За мен не е нормално младо момиче да ходи така. Ама тя не слуша.
В какви филми навлизаме-силно се съвнявам,че интервюиращите точно до там ще стигнат да мислят колко време си прави косата им служителката,нокти и пр. Глупости...
Моята коса й се отразява пресата. Намалила съм я,но пак си се изправям. И то от доста време. Всяка коса е различна.
 

# 93
  • Мнения: 19 264
Авторката казала ли е, че ѝ побеляла косата? За мен пък не е нормално, ако нямаш побеляла коса, да се съветва задължително да се боядисала косата, че да ѝ отивала. Естественият цвят обикновено стои достатъчно добре, да не кажа, че повечето българки изглеждат със зле боядисани коси, и сигурно голяма част от тях щяха да изглеждат по-добре с естествения си цвят и небоядисани.

# 94
  • София
  • Мнения: 39 006
Майка ми си беше оставила косата дълга и прошарена, ми ужасно беше. При това е била млада - към 50.
Каквото и да си говорим, косата е едно от първите неща, които другите виждат и влияе върху целия външен вид.
Аз пак съм розова!😋

# 95
  • Мнения: 253
Не всяка естествена коса изглежда гадно, а и авторката не е показала нейната, че да разберем как изглежда. Има момичета с естествено хубава коса, без да имат нужда от допълнителни маски. За мен точно боядисването разваля естествената коса и я прави като метла. От година и половина не се боядисвам и косата ми изглежда много по-добре. А след маска за коса (от естествени продукти, а не химийте по магазините) изглежда още по-добре.

# 96
  • София
  • Мнения: 39 006
Така си е, със снимка ще е много по-обективно.
Също така много зависи как се носи една жена, как се облича, къде ходи, какъв й е живота.

# 97
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Където и да ходи, както и да се облича, толкова дълга коса в повечето случаи, няма да бъде  носена пусната.

А дългата коса е най красива когато не е прибрана.

След като  ще се носи на плитка или кок, защо е необходимо да бъде толкова дълга.

PopThatGlitter на 23 е лесно да не се боядисваш...., но след определена възрст се налага.
На 20+ домашната козметика е ок, но с промяната ма годините идва момент в който.не е достатъчно ефективна.

# 98
  • Мнения: 13 092
Free, наистина ли си розава ☺ Много яко. Винаги съм си мечтала за нещо такова и аз, обаче на боядисваната ми с години черна коса няма как да стане. Преди няколко месеца питах познат фризьор дали  има как да се вкарат сини кичури отдолу, но каза без обезцветяване няма как. Обезцветявана съм два пъти, трети няма да има. Боядисвам се от много време, за съжаление започнаха да ми избиват бели косми на 20.

# 99
  • Мнения: 18 542
Ако косата е добре поддържана, не е проскубана и изтъняла в краищата и не си с два косъма на главата, дългата коса е супер за всяка възраст. Стига да я носиш с кеф, вързана или пусната, не виждам проблем. Същото важи и за боядисването. Слава Богу, в наши дни небоядисана коса не е равно на неподдържана коса, напротив, тенденциите са даже дамите с прошарени коси да ги оставят с естествения им цвят.
 
Не смятам, че дължината на косата е обуславяща при интервю за работа, освен ако няма предварително заявени изисквания и не отидеш на интервюто с коса в неприличен вид (мръсна, рошава или подстригана така, че все едно те е подстригвало 5 годишно дете).


# 100
  • София
  • Мнения: 39 006
Free, наистина ли си розава ☺ Много яко. Винаги съм си мечтала за нещо такова и аз, обаче на боядисваната ми с години черна коса няма как да стане. Преди няколко месеца питах познат фризьор дали  има как да се вкарат сини кичури отдолу, но каза без обезцветяване няма как. Обезцветявана съм два пъти, трети няма да има. Боядисвам се от много време, за съжаление започнаха да ми избиват бели косми на 20.

Напляках един червен балсам набързо върху русото. Обаче нещо не се харесвам тоя път. Нищо, то ще падне, докато се наложи да ходя по интервюта. Mr. Green

# 101
  • Мнения: 15 436
Не е съвсем така, че на всяка възраст отива дълга коса. Ама, наистина дълга. Не отива на всяка възраст, освен, ако не искаш да приличаш на вещица. Не случайно хората са казали, че с възрастта дължината на полата се увеличава, а на косата намалява.

# 102
  • Мнения: 19 264
С възрастта, освен кожата, старее и косата, губи влага, еластичност и здравина, често оредява. В повечето случаи не изглежда добре да е дълга.

# 103
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Опредвлящо е косата да е в добро състояние.
Дългата коса изисква грижи.
Тийна е на 14,
Миналата година беше с коса до дупето
Това лято успяхме да  се мотивирахме да се разделим с десетина см.

Надявам се сега  за училище  да пожертваме още поне 20 см
Практически 90% от времето е с прибрана коса.
Ужас е когато трябва да си напъха косата в шапката за плуване и след басейна поне  час миене и сушене..и това два пъти седмично.


В редките случаи, когато сме се опитвали да правим къдрици или да изправим с преса, докато стигнем до половината, там където сме започнали е в същото положение.
Не искам да  и налагам мне ието си, но вече започва да и омръзва да полага толкова усилия  .
Рано или късно момента с драстичното скъсяване на косата настъпва.

Последна редакция: нд, 26 авг 2018, 20:55 от sl

# 104
  • София
  • Мнения: 39 006
Моята тийнка беше с коса до лактите, пролетта отидохме на фризьор и я отряза на лоб с машинка /жестока техника/ и оттогава е супер щастлива.

Общи условия

Активация на акаунт