Какво мисли обществото за дългата коса?

  • 22 130
  • 273
  •   1
Отговори
# 120
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
С така описаната коса балеажът ще ти стои ужасно, като кошница. Да не говорим, че си с черна, боядисвана коса, балеаж на черна основа....
Ако искаш истински балеаж, трябва да обезцветиш цялата си коса, а щом си черна, ще станеш червено - ръждива и на петна. Хич не се захващай, ако не искаш да потрошиш пари, време и нерви.
Подстрижи се до нивото на сутиена, на степени и си намачквай косата с пяна.
П.п. Имай предвид, че боя не изсветлява боя. Дори да сложиш някаква кестенява, ще ти хване само в корените, където е израстнал естествения цвят. Така в корените ще си по- светла, отколкото в краищата. Което не е красиво.

# 121
  • Мнения: 1 662
Здравей , изчетох цялата тема и моят личен съвет е: подстрижи това чудо и си улесни живота.
2 години без фризьор ,как въобще се разресваш ?
Та , според мен избери дължина до средата на гърба , хубаво етажирана и филирана. Махни това черно, което състарява и изостря чертите , избери някакъв тъмен цвят и вкарай по светли акценти, фини кичури или балеаж.
Мнението ми за толкова дълга коса е ,че не ми харесва, ама грам. Имам спомен от една позната с такава коса, също носена на плитка , как се реше и падат едни ужасно дълги косми и аз потрепервам от гнус.Не ми харесва , а още по-малко ми харесва на жена 30+ , някак инфантилно ми е. И честно казано ми изглежда нечистоплътно , 100 пъти предпочитам една коса с прическа до раменете.
Ето нещо такова на пример, което да оформяш с четка и сешоар.
Скрит текст:


# 122
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Нали се сещате, че жената няма възможност да ходи да я изсушават 2 пъти в седмицата. Тя каза, че има гъста и чуплива коса, с тоя балеаж, без да е изсушена във фризьорски салон, не знам на какво ще прилича. За това да пробва да я мачка с пяна.

# 123
  • Мнения: 3 545
Не запомних на черта ли е сега косата, но съдейки по всички тоооолоква дълги коси - сигурно е на размита вече черта. Тя си е доста дълга, така че можеш да опиташ с дължина до кръста и леки етажи - да видиш как ще се харесаш. И намери свествн фризьор да ти вкара малки цветни кичури или нещо като омбре ефект, но на отделни кичури  - да видиш дали ще ти хареса. А ще има и да режеш, ако евентуално се изгори от омбрето.
Щом е чуплива косата, значи трябва да я стилизираш с нещо за къдри - сега има много неща - Грниер Фруктис имат такива маски, които стават и за стилизирае без отмиване.

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 17:30 от Си*

# 124
  • Мнения: 39 575
Снимай се, да дадем някакви съвети.

# 125
  • Мнения: 1 662
Vicky. аз съм с белеаж пък ходя на фризьор на 2-3 месеца. Сама си я издухвам със сешоара или правя вълни с пресата,и си стои перфектно. Та това си е въпрос на умения, както на фризьора да те направи така ,че ти сам да можеш да си поддържаш прическата , така и на малко лични. Смятам ,че жените ,които могат да си позволят през 2 дни фризьор са много малко, а и за мен това е пълна загуба на време и излишна помпозност. Виж ме мен аз си мия косата само в салона, в къщи не съм се мила от 2 години.
Една добра прическа ,направена от съответен специалист, трябва да можеш да си я поддържам сам , в домашни условия и с минимални усилия. Косата "служи" на мен , не аз на нея.

# 126
  • Мнения: 18 587
Най-добрия съвет беше за коса до сутиена и на степени. Това е най-подходящата прическа за чуплива коса. Аз съм с чуплива и с такава прическа.
Добър фризьор намери при всички положения😊Успех и дано се харесаш.
Си тъкмо се чудех с какво трябва да намачквам моята коса и дали е удачно да използвам спрей иле мус за къдрава,за да я оформям и намачквам,защото реално не е такава. Твоя коментар ми дойде навреме.😊Благодаря. Не знаех,че е удачно. Ще търся такъв продукт.

# 127
  • Мнения: 13 089
2 години наистина са много време. От косата трябва да се отрежат минимум две педи. Вече са ти писали, че балеаж не е прическа, а техника на боядисване. Също така лоб е подстрижка до около раменете, за мен безкрайно лесна за поддръжка.

Малко в страни от темата ще кажа, че аз също вярвам в това, че косата събира негативната енергия. Не знам внушение ли е, но всеки път след голяма промяна някак си ми е потръгвало.

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 18:33 от ARIA*

# 128
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Vicky. аз съм с белеаж пък ходя на фризьор на 2-3 месеца. Сама си я издухвам със сешоара или правя вълни с пресата,и си стои перфектно. Та това си е въпрос на умения, както на фризьора да те направи така ,че ти сам да можеш да си поддържаш прическата , така и на малко лични. Смятам ,че жените ,които могат да си позволят през 2 дни фризьор са много малко, а и за мен това е пълна загуба на време и излишна помпозност. Виж ме мен аз си мия косата само в салона, в къщи не съм се мила от 2 години.
Една добра прическа ,направена от съответен специалист, трябва да можеш да си я поддържам сам , в домашни условия и с минимални усилия. Косата "служи" на мен , не аз на нея.
Съгласна съм, но балеаж на чуплива коса за мен не е добра идея. По- скоро някакви кичури.
А и тя вече спомена, че е с черна боядисвана коса, което прави балеажа доста трудна, в случая дори невъзможна задача.

# 129
  • Мнения: 15 421
Малко встрани от темата ще кажа, че аз също вярвам в това, че косата събира негативната енергия. Не знам внушение ли е, но всеки път след голяма промяна някак си ми е потръгвало.

Мисля, че не е внушение. Определено има положителен ефект. Ако не се вглъбиш в загубата на косата при подстригването.

Aз съм смела, от ножица не ме е страх, страх ме е от фризьори. Неумели или безхаберни.

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 19:15 от Джаста Праста

# 130
  • Мнения: 3 545
Точно на чуплива коса балеаж или сомбре стои много добре




А иначе някои момичета по темите пишат как искат дълга коса до кръста, тук обаче дават съвети за по-къса коса. Аз смятам, че ако до кръста я скъси и вкара цветова техника, ще има какво да се реже ако нещо се изгори или не се хареса.

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 17:59 от Си*

# 131
  • Мнения: 15 421
Мен по скоро ме притеснява цвета на чупливата коса. Трудно си представям да се докара балеаж на черна коса. Както се писа, първо си трябва сериозно изсветляване и чака тогава. Не знам, вижда ми се хвърляне в дълбокото.

# 132
  • Мнения: 3 545
Фризьорът ако е читав, нещата се получават.

# 133
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Точно на чуплива коса балеаж или сомбре стои много добре




А иначе някои момичета по темите пишат как искат дълга коса до кръста, тук обаче дават съвети за по-къса коса. Аз смятам, че ако до кръста я скъси и вкара цветова техника, ще има какво да се реже ако нещо се изгори или не се хареса.
Това не е естествено чуплива коса, а изсушена и навита на маша или с преса в краищата.Предполагам, че косата на авторката е суха и изтощена от дългото неподстригване. Като добавим и изтощението от блондора и това, че в домашни условия няма как да си прави сама косата така- картинката няма да е особено красива.

# 134
  • Мнения: 3 545
Навита на маша, но е на къдри и си имитира чуплива коса и стои добре балеаж. Много жени имат естествени такива къдри и само стилизират леко с крем.
Ние не знаем колко е суха и дали няма след скъсяването да се стигне до здрава и в добро състояние коса. Много жени си поддържат прическата сами и не ходят постоянно на фризьор.
Общо взето - каквото си реши момичето.

Общи условия

Активация на акаунт