Какво мисли обществото за дългата коса?

  • 22 121
  • 273
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 31 370
Не цъфти косата от боя. Изрусявям се с боя без обезцветяване от 20 години, косата ми не цъфти никога. Експлозии имам след употреба на преса, но цъфтежи не. Полагам изключителни грижи ежедневно за нея, но смятам, че не е от това. Просто косъмът не цъфти.

# 181
  • Мнения: 18 542
Джаста Праста, привижда ти се  Laughing не се харесвам с по-къса коса, не е като да не съм пробвала.

Мис Каролин Бингли, не знам какво ще правя като се появят белите коси, сигурно ще ги оставя да се развиват и ще намаля дължината малко (може би) и ще се мия с лилав шампоан да убивам жълтеенето на белите косми  Mr. Green На 41 съм и за сега имам един бял косъм, който си ми е на главата от години. Ако съдя по майка ми, имам още 4-5 години докато ми се наложи да мисля по въпроса.

Честно казано предпочитам здрава и побеляла пред пършива и боядисана коса. Разбира се не изключвам варианта пършива и небоядисана което ще е най-нетърпимият и ще се наложи да се мисли нещо.
 
Дразня се на двойния стандарт - мъжете изглеждат брагородно с побелели коси, а жените неподдържани, ами не е честно и вярно. Има и силна тенденция към разчупване на тези предразсъдъци. Ако на някой му е интересно, в тубата има тонове клипове за преминаване от боядисана към естествена (побеляла) коса и много добри примери. Ще го мисля като ми дойде до главата (буквално) Simple Smile

# 182
  • Мнения: 15 421
Да, съгласна съм. Косата или цъфти или не.
Аз понеже уморявам всяко живо цъфтене/цветя у нас не виреят/ и явно косата ми има страх и не смее да цъфти. Шегичка. За цветята и косата.

# 183
  • Мнения: 31 370
Ще ходиш с побеляла коса? Имаш ли съпруг/приятел и той какво би казал по въпроса?
 

# 184
  • Мнения: 13 089
И аз не съм съгласна, че цъфти от боядисване. Боядисвам се на месец и половина вече 8-9 години, косата ми не е цъфтяла никога. Може би съм виждала цъфтеж когато играеше филажната ножица, но нямам много спомени да е било фрапантно. Аз лично не свързвам боядисаната коса с пършивост. Здрава и добре изглеждаща може да бъде и боядисаната коса.

# 185
  • Мнения: 6 713
Харесвам дълги коси /нещо до средата на гърба, не чак до петите/, защото могат да се правят плитки или да се носят високо вързани. Но пуснати дълги и хвърчащи коси аз не харесвам.

А иначе за средно къси коси намирам за най-приемливо да са изгладени с ютията, както се шегува мъжа ми, т.е. с пресата. Joy Затова обикновено съм с прибрана коса и аз, нямам време всяка сутрин за пресата...Flushed

# 186
  • Мнения: 15 421
Ще ходиш с побеляла коса? Имаш ли съпруг/приятел и той какво би казал по въпроса?
 

Ааа, ако е за мен, аз се боядисвам. Черна като катран. Мъжо ми е личния колорист. Икономичен до стиснатост. Майстор е. Само последния път вика, айде сложи две трети от боята, че е пораснала повечко. Инак не дава. Успява да ме вапца с половин боя. Но, както споделих, боб-а ми е късичък.

# 187
  • Мнения: 31 370
Не, Миоки питам.

# 188
  • Мнения: 18 542
Ще ходиш с побеляла коса? Имаш ли съпруг/приятел и той какво би казал по въпроса?
 
Ъъъъ ко речи?  Laughing О ужас, с побеляла коса ще ходя, да и да няма да ме е срам. След подобни коментари още повече се надъхвам да ходя с побеляла коса, честно  Laughing

Аз изпадам в ужас от изрусени до платинено тъмнокестеняви/черни коси. Често притежателките им са с матови кожи и стои още по-абсурдно, но не ги питам имат ли приятел или мъж и той какво мисли по въпроса.

Всеки сам си решава за собствената коса, дами. Боядисана и пършива не са равнозначни, разбира се, но по-често нездравите коси са боядисваните коси, отколкото нетретираните.

# 189
  • Мнения: 15 421
Ох, и да искам, побеляла не става да ходя. Много е грозно на черна коса. Все едно сняг е валял. И изглежда пършива, без блясък, една такава оскомърцана/ха, почти нова дума/.

# 190
  • София
  • Мнения: 16 161
Ще ходиш с побеляла коса? Имаш ли съпруг/приятел и той какво би казал по въпроса?
 

Въпроса не е към мене, но да се изкажа.
Прошарих се на 22 год, боядисвах се с най-добрите бои на пазара близо 20 год. Накрая реших, че по-добре ми седи поддържана, прошарена коса, вместо проскубана боядисана. Точно по това време се събрахме с благородно посребрения ММ. Ами няма нищо против, не настоява за боядисване, харесва ме каквато съм.

# 191
  • Мнения: 13 089
Да бе. Ето ви една нездрава, боядисвана и топлинно третирана коса. Моята.
Скрит текст:

# 192
  • Мнения: 18 542
Ох, и да искам, побеляла не става да ходя. Много е грозно на черна коса. Все едно сняг е валял. И изглежда пършива, без блясък, една такава оскомърцана/ха, почти нова дума/.
Въпрос на настроение и разбиране за естетика в обществото е според мен. Как на мъжете им отива да са прошарени, а на жените не?! Едно време беше абсурд да се комбинира розово с червено, по едно време беше ултра хит, та такива ми ти работи...

Дами, да четем с разбиране "по-често нездравите коси са боядисваните коси, отколкото нетретираните".

# 193
  • Мнения: 15 421
Всичко е до косa. Моятa обожaвa боятa. Към косaтa ми имaм претенции единствено aз.

# 194
  • Мнения: 19 221
Миоки, може да е от светлината, но отзад изглежда леко накъсана косата. Моята също изглежда така и се влошава съвсем, ако не я подстригвам и я оставя по-дълга.

Общи условия

Активация на акаунт