Практически ползи от брака

  • 27 661
  • 610
  •   1
Отговори
# 435
  • Пловдив
  • Мнения: 14 486
Да, "тънкият" момент обаче е, че като умреш и те наследи съпругът, после като умре и той, наследството му от теб (каквото е останало от него) заедно с всичко друго негово отива при неговото дете. Wink
Може би това пита или за нещо такова е чувала Сънрайз.

# 436
  • Мнения: 36 523
Е, да. Освен това, ако съпругът/съпругата, е манипулативен, може да накара партньора си да припише собственост на неговото дете, в който случай пак ще ощети истинските наследници.

За мен много по-гадна(от въпроса с наследяването) е солидарната отговорност при дългове. Съпругът, който има фирма затъва и после другият също носи отговорност и му запорират заплатата...

# 437
  • Пловдив
  • Мнения: 14 486
За дълговете на фирмата не носи.
При ООД или АД дори и затъналият не носи отговорност лично. Wink

# 438
  • Мнения: 47 996
Да, точно така е, и за двете неща. Децата на преживелият съпруг наследяват чрез него. За дълговете също. Законът в тази си част уж е много ясен, обаче казусите обикновено са заплетени и сложни, заради разнообразните връзки между участниците.
Да, липсата на брак донякъде ги опростява. Явно.

# 439
  • Мнения: 3 729
Благодаря ви, значи правилно съм против подписа, защото ми идва много сложно, и не искам да натоварвам детето си за такива делби, нямам желание за чужди имоти и ядове, ако имам проблем с мен моето дете ще взема решение, "съпругът "  да му мисли Simple Smile

# 440
  • София
  • Мнения: 16 199
Да, "тънкият" момент обаче е, че като умреш и те наследи съпругът, после като умре и той, наследството му от теб (каквото е останало от него) заедно с всичко друго негово отива при неговото дете. Wink

Само при липса на живи родители на умрелия съпруг. Иначе те наследяват 1/2 от имуществото му, ако бракът е бил под 10 г, или 1/3 от имуществото му, ако бракът е над 10 г. Не съм сигурна, ако няма живи родители, но има живи брат или сестра, дали те не наследяват вместо родителите.

# 441
  • Пловдив
  • Мнения: 14 486
Съпругът винаги има дял. Естествено, че не съм имала предвид, че получава всичко. Казусът беше за съпрузи с деца от други бракове, така че няма как да съм имала предвид съпруга като единствен наследник, а родителите в този случай не участват, живи или умрели.

П.П. Аз пък съм сигурна кой кога наследява, но не е по казуса. Wink

# 442
  • Мнения: 18 303
Сетих се за една полза още. Значи, официално жененият за мен мъж флиртува с някоя госпожица. Най-вероятно тя ще си каже: "Абе тоя е женен, я да хваща пътя... Ще си намеря свободен!" Ако не сме женени обаче, мисълта й ще е: "Имал си там някаква приятелка, ама аз съм тъй красива, че ще избере мен!" Smiley Значи, елиминира се автоматично част от конкуренцията, която не е мотивирана да развежда мъж. Wink

# 443
  • BG
  • Мнения: 892
Сетих се за една полза още. Значи, официално жененият за мен мъж флиртува с някоя госпожица. Най-вероятно тя ще си каже: "Абе тоя е женен, я да хваща пътя... Ще си намеря свободен!" Ако не сме женени обаче, мисълта й ще е: "Имал си там някаква приятелка, ама аз съм тъй красива, че ще избере мен!" Smiley Значи, елиминира се автоматично част от конкуренцията, която не е мотивирана да развежда мъж. Wink
Хахаххах, ами ако е като моя бивш, който се представяше за ергенче, нищо че е бракуван Wink
Лично аз полза от брака не видях, а сега ми предстои и грозен развод, защото не може да се споразумеем.
Бих живяла пак с мъж, но без подпис определено. А ако има някакви казуси-има нотариуси.

# 444
  • Мнения: 17 407
Ти ли го напъна да се развежда?
Ей ти сега плодовете от усилията. Голям зор да ги развеждате и жените тез мъже.

# 445
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Да, "тънкият" момент обаче е, че като умреш и те наследи съпругът, после като умре и той, наследството му от теб (каквото е останало от него) заедно с всичко друго негово отива при неговото дете. Wink
Може би това пита или за нещо такова е чувала Сънрайз.
Именно. Точно такъв сценарий се получи с моят дядо и после татко и леля. Дядо ми се развежда навремето с баба и се жени за друга жена, която е с дете. Дядо ми почина, лека му пръст, още преди 1989година. Наследник на жилището тогава бяха втората му жена и татко и леля,които се отказаха от жилището в нейна полза по техни съображения. Да, ама се случва, че земя се върна след 1989 година, много години след смъртта на дядо, на която наследник беше и втората жена, и децата на дядо. Тя почина и сина й сложи ръка на голяма част от земите на дядо, тъй като, по документи е наследник. Въпреки че смятам, че не е редно този човек да има претенции към наследство, което въобще няма общо с рода му, но факт е, в удостоверението за наследници пишеше и неговото име. Съответно тропна на масата и поиска най-апетитната част. Та, това са сценарии, които ги има в живота, но човек ме мисля, че може да покрие всички възможни.

# 446
  • BG
  • Мнения: 892
Аз ами, много ясно Stuck Out Tongue не съм широко скроена като някои жени и не желая да бъда редовно на отчет на кожно-венерическия все пак Simple Smile
Да, "тънкият" момент обаче е, че като умреш и те наследи съпругът, после като умре и той, наследството му от теб (каквото е останало от него) заедно с всичко друго негово отива при неговото дете. Wink
Може би това пита или за нещо такова е чувала Сънрайз.
А точно заради това не бих подписала пак-искам само детето ми да ми е наследник.

# 447
  • Мнения: 17 407
Ти ами, как Simple Smile. Обикновено излиза по-изгодно да си любовница. Разводи, бивши, деца, пак разводи...

# 448
  • BG
  • Мнения: 892
Мерси, ама не си падам да развалям чуждите семейства като теб.

# 449
  • Мнения: 17 407
“Разваляш” чуждо и после свое. Това имах предвид, защо се засягаш? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт