Захранване - въпроси и отговори!

  • 33 815
  • 722
  •   1
Отговори
# 630
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Уж има ред на никнене, но доколкото разбрах има и изключения.
Така е, на моя син първият зъб му поникна отгоре.

# 631
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Аз съм купила пюрета от месо на Babylove. Имаше промоция преди няколко седмици и се запасих с пюрета, които ще ползвам в началото на захранването. Не са изцяло от месо обаче...

# 632
  • Мнения: 3 999
И на Хип има само заготовки от месо . Днес ползвах такава от пуешко.

# 633
  • Мнения: X
На Гербер има също пуешко и пилешко.

# 634
  • София
  • Мнения: 661
Ден трети от захранването ни е. Почвам да го храня преди да го усетя твърде гладен. Първият ден дадох 2 ч.л. пюре от тиква, смесени с 2 ч.л. АМ и после се кърмихме. Всичко точно. Втрият ден дадох 4 ч.л. пюре, смесени с 1 ч.л. АМ, а днес направо дадох 6 ч.л. пюре (към 30 гр. според мен). Проблемът е, че днес като му спрях пюрето и се опитах да си го донакърмя...такъв рев му удари. Не е като да не беше гладен, просто не искаше да суче. След 30 мин., много рев и увещаване, най-накрая се примири и се кърмихме. Случвало ли ви се е? Какво да правя? Освен първо да кърмя и после пюрето, но пък да не го прехраня така?

# 635
  • Мнения: X
Faumea, може просто наистина да не е бил гладен. Води се по детето, не го насилвай. И не е задължително да мериш всеки ден колко му даваш. Моята на третия ден изяде цяло пюре към 100гр, на следващия половинка от малките - 40гр.

Искам да ви питам 7м рано ли е за чушка? Как я въведохте? Какво друго мога да въведа, че вече се изчерпвам към идеи и имам чувството, че си яде едно и също, а искам да има разнообразие.

# 636
  • София
  • Мнения: 661
Той сигурно щеше да омете цялото пюре, но мен ме достраша да му го дам (нали уж постепенно трябва...не си представях, че ще излапа толкоз пюре изведнъж). Тогава ревна. Че беше гладен, беше. Просто не искаше да суче.

# 637
  • Мнения: 35 116
Като не иска да суче- даваш пюре. И моя така е плакал и съм давала. Не съм спазвала нито грамаж, нито лъжички.. Като иска, иска и получава. Но той си е лаком, макар и да не му личи Simple Smile

# 638
  • Мнения: 16 872
Кога дадохте киви? Сурово ли данате?

# 639
  • Мнения: 610
Киви и ягоди след годинка ми каза педиатъра.

# 640
  • Мнения: X
Да, плодовете с много семки и мъхестите след годинка.

# 641
  • Варна
  • Мнения: 1 601
Червена чушка май след 9 месец дадох, варя на пара и беля, не се приема охотно. Карфиол, броколи излизат сега, райската ябълка, днес дадох от нея, не мога да го спра, тя е страшно полезна и вкусна, ако е зряла, мека.
Днешният бъркоч беше тиква, броколи,1 пресен лук, магданоз,червена чушка и пасирах едро. Гълташе ги едри и туй то. 😁

# 642
  • Мнения: 35 116
Червената чушка е една от любимите на моя мъник. Правя му бебешки миш маш. Така сладко го хапва Simple Smile
Киви и ягода не съм давала още

# 643
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Зелена чушка дадох на седем месеца и нещо. Не се хареса. На осем дадох червена, леле как ядее. Иначе може да въведеш праз, броколи, карфиол, зелен и жълт боб, грах. Не знам какво си въвела точно.
Кажи за тоя миш маш. Вариш чушки, белиш у слагаш сирене ли?

# 644
  • Мнения: X
Ох, то ще е добре и аз да знам какво съм въвела.. Satisfied
Голяма бъркотия ми стана това захранване. От втората седмица още оплетох конците, нито спазвам това колко дни се въвеждат новите храни, нито гледам грамажи, нито пък записвам кое съм давала вече, жълтъка забравям да го давам... И има три хранения вече, което мисля, че е много за кърмено бебе, но опитах да махна закуската и не става, търси си я.
Та да се върна на въпроса и да помисля сега какво съм въвела.
Тиква, картоф, сладък картоф, пащърнак, морков, жълтък, круша, ябълка, банан, оризова каша, тиквички, броколи, карфиол, авокадо (последните 4 по веднъж ги яде, не знам дали се брои). Май я ограничавам в плодовете, но като вляза в магазина само ябълки круши и банани виждам като подходящи, другите са все цитруси. Броколите и карфиола такива газове й докараха, че ме е страх да й дам пак. Как се приготвя зеления/жълтия боб?
Друго, което се сетих сега, дали е ок, че разделям храните и като цяло й давам повече чисти пюрета, под чисти имам предвид една-две съставки? Например, закуска - 60-80г плод или смес от два плода, обяд - зеленчук с жълтък или смес от два зеленчука, след обяд - каша с плод.

Общи условия

Активация на акаунт