Захранване - въпроси и отговори!

  • 33 816
  • 722
  •   1
Отговори
# 660
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Можеш да смесваш един нов с вече въведените. Например към вече въведени картоф и морков добавка от малко спанак или зелен фасул. Аз за да му е по разнообразно когато въвеждах спанак го давах два дни с картоф и два дни с морков.

# 661
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Можеш да смесваш един нов с вече въведените. Например към вече въведени картоф и морков добавка от малко спанак или зелен фасул. Аз за да му е по разнообразно когато въвеждах спанак го давах два дни с картоф и два дни с морков.
Да, мисля така да направя с тиквичката, защото тя е с по-течна консистенция, а картофът е по-гъст. Надявам се, че ще стане добре. Благодаря ти @Румяна88!

# 662
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Днес дадох за 1в път масло съдържащо се в готово пюре след още и някои друг прием води ли се въведени млечни или сиренето отделно да го въвеждам?
Няма как да въведеш всички млечни с едно масло в пюре. Всички са различни, по тая причина прясно мляко се въвежда последно, а масло или сирене първо. Въвеждаш последователно и следиш за реакции при всеки нов продукт.

# 663
  • Мнения: 29
Здравейте, извинявайте ако не за тук това, което ще попитам. На 4 месеца сме, педиатърката ни каза да даваме сок от ябълка, всеки ден да увеличаване лъжичките, докато направим 30мл.Та как правите сокчето вие, през сокоизтисквачката става на пюре, не чист сок. И ми се струва, че от това пюре му се възвърнаха колики те. Възможно ли е?

# 664
  • Мнения: 5 478
Ами сигурно е възможно... Нямам опит още по темата, но и не разбирам за къде е това бързане. Да не говорим, че сок и пюре са две съвсем различни неща.

# 665
  • Мнения: 29
Да различни неща са, затова питам как да се изцеди чистия сок. Марля, тензух?

# 666
  • Мнения: 35 116
Аз не бих дала сок от ябълка на 4 месечно бебе.. аз получавам киселини от такъв сок, какво остава за детето? Не виждам какво ще донесе на детето този сок... Това, че педиатър Ви го е препоръчал не означава да го правите на всяка цена. Стомахчето на детето не е готово за такъв сок.
ЛИЧНО МНЕНИЕ!

# 667
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Аз правя фреш от моркови и ябълки, но за себе си.
 Сокоизтисквачката е към кухненския робот. Не става на пюре. Зависи каква е, не всички са еднакви. Трябва също да е мощна, за да изтисква добре, а не да мачка плодовете. Да е с фина цедка от неръждаема стомана.

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 10:21 от ∞Black Hole∞

# 668
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Да различни неща са, затова питам как да се изцеди чистия сок. Марля, тензух?
Чист сок се дава след годинката. В него липсват фибрите, т.е. основното полезно нещо на плодовете, има само плодова захар и киселина - и двете вредни. Захранването със сок е отречено много отдавна като вредно. Като си решила да захранваш с плод - захрани с пюре, но не и със сок.

# 669
  • Мнения: 29
Благодаря

# 670
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ами преди мен са се изказали, но и аз да кажа. Сок се дава след годинка. Изчакай още малко и си я захрани със зеленчук или каша, а плодовете след това.
Тия педиатри са направо с безобразно остарели практики. Не разбирам как може да си лекар, да знаеш, че всеки ден се откриват нови и нови неща и ти да не се интересуваш.

# 671
  • Мнения: 6 565
По въпроса за сокчето: може ябълката да се рендоса и да се прецеди през чиста марля/ тензух. Друг е въпросът дали ще изберете да захранвате със сокче.

# 672
  • София
  • Мнения: 661
Както са ви казали, по-добре не захранвайте със сок. Но ако сте решили, то не го давайте чест. Изстискайте настърганата ябълка през марля и разредете с вода. 1:1, даже 2:1 вода към сок. Според мен плодовият сок е агресивен за бебешко стомахче. 

Аз още съм в чуденка с количествата. Очаква се едно бурканче 125 мл. да засити бебе, така ли? Ние вече почти стигнахме до пълно бурканче...даже той би си го лапнал без проблем, аз го ограничавам, тъй като ми е притеснено за коремчето му. Но той след това още си е гладен. А вече няколко педиатри ми казват, че като изяде пълно бурканче, не трябва да му давам после и мляко. Нито пък още пюре. Какво правим? Не планирам да го държа гладно детето.

# 673
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Офф направо си умирам като чуя за такива съвети. След като заместих храненето спрях да меря колко яде точно. Как ще го оставиш гладно. Всички бебетата ядът различно количество. Дай му колкото му се яде. Едва ли ще е чак толкова много. Понякога искат просто още една две лъжички, друг път повече.

# 674
  • Мнения: X
Какво може да му стане на коремчето от храна? Не се заяждам, а просто ми е любопитно, защото аз порции не меря и давам колкото изяде.

Общи условия

Активация на акаунт