Слънцезащита 2018/2019 - III

  • 63 620
  • 756
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 18 542
п.п. Извинете, че не е точно по темата, но някой махал ли си е петънца с азот или друго при дерматолог?
От предаване по тв. останах с впечатление, че за едно посещение се махат с течен азот Thinking
Няма никаква логика, по която да се махат петна с течен азот. Течният азот гори кожата. Ще махне петното евентуално, ако е повърхностно, но веднага ще се появи друго както писа blue75.
Кожата се травмира и освен с ново петно, може да се сдобиеш и с белег. Често петната не са само на повърхността, а и в длъбоките слоеве на кожата, та няма как да се махне с една процедура от каквото и да било естество. Дори лазерните процедури са повече от една за добър резултат.

Най-ефективна е комбинацията от препарати блокиращи производството на меланин, някои лазерни процедури и слънцезащитен крем.    Peace

# 181
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Може би един леко тъп въпрос но за протокола: слагате ли дневен крем за лице преди да сложите защитния? Аз примерно ползвам дневен с фактор 30 както и ББ крема ми е с 30. Има ли смисъл отгоре да слагам и друг специалноза слънцезащита?

# 182
  • Мнения: 5 938
Изобщо не ти е тъп въпроса, мен също ме вълнува.
Винаги съм слагала първо слънцезащитен крем и после всичко останало: основа или хидратиращ крем, фон дьо тен или пудра. Искам да си намеря спрей, който да нанасям върху грима си по някое ярема, но да бъде хем освежаващ, хем защитен, хем матиращ.

# 183
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Не е ли логично първо грижата, т. е. Дневния крем, серум и там секви екстри и отгоре да мажем със слънцезащитния? Питам защото през лятото мисля да мина на фактор 50 и не знам дали няма да стане много наслагване. Няма ли някой дерматолог във форума да ни просвети 😁

# 184
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Може би един леко тъп въпрос но за протокола: слагате ли дневен крем за лице преди да сложите защитния? Аз примерно ползвам дневен с фактор 30 както и ББ крема ми е с 30. Има ли смисъл отгоре да слагам и друг специалноза слънцезащита?
В този случай защитата е фактор 30 защото не се сумират., а  краен става най високоя фактор.
В случая лицето е защитено фактор 30 следващите два часа.

# 185
  • Мнения: 18 542
Редът е следния:
1. киселини, серуми и подобни - ако се ползват
2. хидратация - ако се ползва/има нужда
3. слънцезащита
4. грим - ако се ползва

ББ кремове, дневни кремове с spf и фдт със защита не заместват слънцезащития крем.
Причината е, че за да се постигне описаната на опаковката защита, трябва да се сложи много голямо количество (желаещите да питат гугъл колко крем с фактор трябва да се намаже, за да се постигне адекватна защита). Друга причина е, че често тези продукти нямат UVA защита, а само UVB.

# 186
  • Мнения: 5 938
Аз винаги така съм нанасяла-първо слънцезащитата.

# 187
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
По тази прочина е добре  да се  използва защит  с едновременно UVA и UVB  защита.
Така има по малко "плескане"

# 188
  • Мнения: 1 095
зависи на какво казвате слънцезащита. има дневни овлажняващи кремове и има само слънцезащита. пример от нещата, които аз ползвам: на клиник сити блок 25 и 40 са с овлажняващи съставки и антиоксиданти и това за мен е дневен крем, на ниод сървайвъл и на кларан екрана са само слънцезащита

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 17:02 от gevestra

# 189
  • Мнения: 21
Благодарим ти, Миоки за добрата препоръка. И аз преди години правех същата грешка като някои от момичетата споделили тук, като си мислех, че защитата е най-важна, но при посещение при дерматолог, като й споделих, тя ме погледна очудено и ми каза, че не е правилно. Редът на поставяне, който тя ми препоръча съвпада с твоя

# 190
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Кожата ми е предразпиложена към петносване,  а географския район , където живея е с интезнивно слънцегреене през по голямара част от годината и за мен слънчева защита означава  тотална защита(над фактор 50) с всички възможни филтри.
И при престой на вън повече от два часа задължително подновявяне.
Всичко това  целогодишно, в облачно и в слънчево време.

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 17:14 от sl

# 191
  • Мнения: 18 542
зависи на какво казвате слънцезащита. има дневни овлажняващи кремове и има само слънцезащита. пример от нещата, които аз ползвам: на клиник сити блок 25 и 40 са с овлажняващи съставки и антиоксиданти и това за мен е дневен крем, на ниод сървайвъл и на кларан екрана са само слънцезащита
Слънцезащита за мен е всеки крем с висок фактор (минимум 30) и покриващ двата типа лъчи - UVA и UVB. Всичко друго е в графа "други".
По друг начин казано, всеки крем, чиято основна функция е слънцезащитна е слънцезащита. Дали ще има други овлажняващи, омекотяващи, противостареещи съставки или прах от рог на еднорог, няма значение.

 Peace

# 192
  • Мнения: 5 234
Това води ли се слънцезащита, че аз на него разчитам в ежедневието извън летния сезон?

За лятото дали ще е добре това и дали става за лице и тяло?

# 193
  • Мнения: 18 542
Не се отварят тези линкове. Пусни името на продуктите или дай други линкове. Тези са блокирани от форума.

# 194
  • Мнения: 1 354
И аз ги слагам в реда, описан от Миоки.

И сега и аз с малко тъп въпрос, за което се извинявам.
Слънцезащитите, които гледах на Авен и Ларош е оградедно само едно от двете, а на етикета пише, че предпазва и от двата вида лъчи. Аз ли нещо не съм разбрала, или?

И има ли слънцезащита, която се продава в аптека или може да се поръча от България с УВА и УВБ защита? В същото време да е качествен продукт.
 

Общи условия

Активация на акаунт