Слънцезащита 2018/2019 - III

  • 62 851
  • 756
  •   1
Отговори
# 345
  • софия
  • Мнения: 134
Аз от миналото лято ползвам Лиерак, 50 и 30 фактор. Имате ли мнение за състава му? Допада ми иначе и не ми мазнее изобщо. Чудя се да подновявам ли или да заложа на НеоСтрата или Филорга.
Междувременно чакам и Аквафлуида на Биодерма. 50-ти е и той.
Кой продукт на Filorga ползвате. UV-Bronze Anti-Aging Sun Fluid  ли?

# 346
  • Мнения: 479
Имам една идея по-различен въпрос и ще се радвам, ако ми отговорите. На виши слънцезащитните като им гледам състава в косдна на първо място е butane, което на safety е 7. Каква е тая съставка и вие бихте ли ползвали някъв крем с 7 на safety на първо място?

# 347
  • София
  • Мнения: 6 056
Аз от миналото лято ползвам Лиерак, 50 и 30 фактор. Имате ли мнение за състава му? Допада ми иначе и не ми мазнее изобщо. Чудя се да подновявам ли или да заложа на НеоСтрата или Филорга.
Междувременно чакам и Аквафлуида на Биодерма. 50-ти е и той.
Кой продукт на Filorga ползвате. UV-Bronze Anti-Aging Sun Fluid  ли?
Никой. Лиерак ползвам и ми се ще да чуя какво смятат по- разбиращите от състави, за да преценя да подновя ли или да купя НеоСтрата или Филорга за този сезон. Може би неясно съм го написала горе.

# 348
  • Мнения: 1 955
На виши слънцезащитните като им гледам състава в косдна на първо място е butane, което на safety е 7.
Може ли линк?

Лиерак ползвам и ми се ще да чуя какво смятат по- разбиращите от състави, за да преценя да подновя ли или да купя НеоСтрата или Филорга за този сезон.
Ако това е продуктът на Лиерак - на мен лично не ми харесват Avobenzone и Ensuizole като филтри, иначе са вложени и по-съвременни. Има и алкохол, на 4 място в състава.

# 349
  • Мнения: 18 542
Имам една идея по-различен въпрос и ще се радвам, ако ми отговорите. На виши слънцезащитните като им гледам състава в косдна на първо място е butane, което на safety е 7. Каква е тая съставка и вие бихте ли ползвали някъв крем с 7 на safety на първо място?
Това ще да е в спрейовете във флакони под налягане. Няма как иначе да пръска, освен ако не е във флакон с помпа.
Аз не ползвам спрейове, не са достатъчно надеждни, така че за безопастността не мога да кажа нищо.

# 350
  • Мнения: 19 272
Имам една идея по-различен въпрос и ще се радвам, ако ми отговорите. На виши слънцезащитните като им гледам състава в косдна на първо място е butane, което на safety е 7. Каква е тая съставка и вие бихте ли ползвали някъв крем с 7 на safety на първо място?
Аз не бих. Дават и contamination concerns с butadiene, който е със score 10.

Наскоро си играх да търся слънцезащита за лице и проверявах съставка по съставка крема на Eucerin. Ако не съм пропуснала нещо, повечето съставки бяха 1-2 и няколко 3-4.

# 351
  • Мнения: 579
Здравейте, дами! Моля да ме насочите към марка или конкретен слънцезащитен крем за лице, който и да е с по-малко вредни за кожата съставки...Досега съм ползвала различни серии на марки като: SVR /Lysalpha, a по-късно Sebiaclaire като спряха Lysaplha/, Eucerin /Dermopure/, Vichy /Normaderm/.. Не мога да се оплача, но това са все серии за проблемна кожа, а искам и нещо със слънцезащита. Единствено от по-горе изброените съм ползвала на SVR със слънцезащите, но ми беше прекалено лепкащ и не бих повторила. Относно марка и цена нямам претенции. Искам да е нещо, което си заслужава парите, да предпазва и да не е вредно за кожата. Благодаря Ви, предварително!

# 352
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Честита Баба Марта !Бъдете много здрави !Търся мнения за:
https://www.boots.com/la-roche-posay-anthelios-shaka-ultra-light … f30-50ml-10259656
Дали е подходящ за ежедневна употреба ,също така и за този :

https://www.boots.com/soltan-sensitive-protect-face-cream-spf50-50ml-10245728

Интересувам се дали попиват добре и дали лъщеят на лицето. Търся продукт който да попива добре,да става за ежедневна употреба ,да не образува запушване на порите ,защото съм с смесена кожа .

Кремът на soltan го ползвам тази година за първи път. Доста е богат при нанасяне - моята кожа е доста суха и комбинирана, отначало изглежда много мазен и бял, но после попива, кожата ми става по-поносима откъм сухота, така че него го ползвам и като хидратиращ крем и слънцезащита едновременно. Нанасям го МНОГО обилно, размазвам и оставям да попие - попива. Не съм склонна към образуване на комедони по принцип, не съм забелязала да ми е запушвал пори. Отгоре си слагам грима, ФДТ, но първо оставям време да изсъхне, изобщо не пречи. ФДТ го нанасям с една нова четка, която не съм ползвала досега, stippling, откакто почнах да я ползвам, много комплименти получих, че съм изглеждала много добре и подмладена, а не съм сменила нищо друго, освен четката.

На Ларош posay (не знам как се чете) точно този не съм го ползвала, тази година за първи път купих лекия флуид фактор 50+, харесва ми, но ми е много течен при нанасяне и не съм много сигурна как се справям. Купих и един техен крем с оцветяване с идеята да не нанасям и крем, и слънцезащита, като го нанасям отначало е ужасно по-тъмен, след това някакси поизсветлява, но няма да повторя покупката - въпреки че онези испански моми в магазина ме уверяваха, че цветът бил подходящ за мен - мисля, че е много тъмен.

Пробвах и един на Клиник уж и антибръчков крем и слънцезащита, 2 в едно, обаче така ми залютя на очите, че плаках много, сега от него слагам само по шията и на други места, на лицето само доста далече от очите и нещо не го ползвам, мажа другите, него - по шията и по-далечни места. Обаче се мазах много, за разлика от други години и не се намирам особено силно опетнена в резултат на едноседмична почивка на слънчево място. Не че нямам петна, но са си старите, от времето, когато не знаех нищо за слънцезащита и нищо не ползвах или почти нищо, предвид колко малко слагах и как изобщо не съм подновявала достатъчно, дори и на плаж.

За солариума тук при нас много отдавна се тръби, че е абсолютно вреден и трябва да се избягва - и пак си има студия и моми, дето ходят на солариум и са с отровно-черен тен през март, явно здраво са посещавали солариум - и изглеждат видимо състарени. Просто не знам как не го виждат това...

# 353
  • Мнения: 3 191
Здравейте, дами! Моля да ме насочите към марка или конкретен слънцезащитен крем за лице, който и да е с по-малко вредни за кожата съставки...Досега съм ползвала различни серии на марки като: SVR /Lysalpha, a по-късно Sebiaclaire като спряха Lysaplha/, Eucerin /Dermopure/, Vichy /Normaderm/.. Не мога да се оплача, но това са все серии за проблемна кожа, а искам и нещо със слънцезащита. Единствено от по-горе изброените съм ползвала на SVR със слънцезащите, но ми беше прекалено лепкащ и не бих повторила. Относно марка и цена нямам претенции. Искам да е нещо, което си заслужава парите, да предпазва и да не е вредно за кожата. Благодаря Ви, предварително!

Всички марки, които си изброила имат слънцезащита в съответните серии. Аз лично трета година използвам слънцезащитата на СВР Себиаклиър и съм много доволна- 50-ти фактор, неоцветен, не белеещ, не лепкащ и съобразен с нуждите на мазната кожа.
Друго от което съм доволна, но ползвам само от зимата е Ла Рош Позе Антелиос, ултра лек флуид, оцветен. Според повечето ревюта филтрите са добри и съвременни. Малко по-бързо лъсва спрямо СВР и има алкохол, но е изключително лека текстура и много леко изравнява тена.
От 4 дни ползвам Дюкре меласркрийн ув 50 лайт - мазен в началото, но попива добре и прави относително добър мат на лицето. Недостатък е, че леко белее. За ефективност все още  е мога да преценя, т.к само вчера следобяд бях на малко слънце в планината.

# 354
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
То като цяло май няма слъцезащитен крем, от който лицето да не мазнее за съжаление Grinning

Има ,аз съм съм смесена проблемна кожа и ползвам от година ежедневно този,много лека текстура има не е мазен,даже матира леко кожата.

# 355
  • Мнения: 274
То като цяло май няма слъцезащитен крем, от който лицето да не мазнее за съжаление Grinning

Има ,аз съм съм смесена проблемна кожа и ползвам от година ежедневно този,много лека текстура има не е мазен,даже матира леко кожата.

Какво количество слагаш?

# 356
  • София
  • Мнения: 191
Тази година ще пробвам този крем против петна с минерална защита - https://drdennisgross.com/dark-spot-sun-defense-sunscreen-broad- … ctrum-spf-50.html. Засега съм го ползвала няколко пъти, и изглежда подходящ за сухата ми кожа, минус е, че леко белее. Използвам и CC крем с uv защита, за да оцветя и изравня тена.
От миналогодишния ми опит - не останах доволна от водоустойчивата слънцезащита на Шисейдо, както и от леко оцветения крем на Ла рош.

# 357
  • Мнения: 1 740
Ела,с каква кожа си?Аз съм със суха и търся по-богата и озарявща слънезащита.

# 358
  • София
  • Мнения: 191
Ела,с каква кожа си?Аз съм със суха и търся по-богата и озарявща слънезащита.

Кожата ми е суха, но ефектът, който търся от слънцезащитния крем, е основно да ме предпази от поява на тъмни петна (освен слънцезащитата разбира се 😀), и същевременно да не стои като маска на кожата.
За ефект на озаряване и изравняване на тена - слагам CC крем, доволна съм от този на Chanel с 50 фактор.

# 359
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
То като цяло май няма слъцезащитен крем, от който лицето да не мазнее за съжаление Grinning

Има ,аз съм съм смесена проблемна кожа и ползвам от година ежедневно този,много лека текстура има не е мазен,даже матира леко кожата.

Какво количество слагаш?

Малко трудно е да определя колко точно,тъй като продукта е  течен.Да кажем приблизително 2-3 капки за челото,и още по толкова за всяка страна на лицето.

Общи условия

Активация на акаунт