Професионални серии за коса - тема 121

  • 75 207
  • 757
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 7 733
 Ще ти стигне за 4 терапии/предполагам,че няма да се боядисваш сама в къщи/.

 Ето упътването на Магнолия от библията на моя милост  Laughing

 
"Разтваряш 15 мл. олаплекс стъпка №1  в 90 мл. вода. Ако смяташ, че ще ти е много направи 7.5 мл с 45 мл. вода и  имай готовност да направиш още, ако не ти стигне. Преди това измиваш с ДПШ - имаш на Шу - много е подгодящ, защото не остъргва косъма. На подсушена с кърпа коса - влажна, но не мокра нанасяш с капкомер или със спринцивка от детски нурофен например. Не е хубаво да се пръска със спрей. Навеждаш главата надолу над някоя пласмасова купа, и с капкомера започваш да нанасяш кичур по кичур от корена до върха. Това, което изтече в купата с чиста съвест можеш да го използваш да не се хаби отново.

Добре е максимално дълго време косата да остане влажна, защото олаплекс работи докато е влажна косата. За целта аз слагам първо найлонова шапка за баня и върху нея завивам кърпа. Стоя по 2-3 часа. След това сваляш кърпата и шапката и проверяваш дали е влажна косата, ако не е влажна пръсни малко вода и тогава пак от корените до върха, без да миеш, върху стъпка №1 нанасяш стъпка №2 - хидратиращия балсам. Той също работи добре само върху влажна коса, затова пак слагам шапка за баня и кърпа отгоре. Понякога преди това минавам с терапевтичната преса. Стоя доста време от няколко часа до цяла нощ.

После миеш само веднъж с някой лек шампоан и слагаш маска. Това е.


 Правя половин доза и винаги ми стига,но косата трябва да си е влажна.

# 376
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Ще ти стигне за 4 терапии/предполагам,че няма да се боядисваш сама в къщи/.

 Ето упътването на Магнолия от библията на моя милост  Laughing
Сакън! Вкъщи не!😁 Тя ми показа как да я правя вкъщи терапията между боядисванията. А тя при боядисване пак ще ми я прилага. Ама щото нали по упътване пише 15 мл. Права си, за моята коса определено ще стигне и половината. 😁Мерси!

# 377
  • Мнения: 1 893
    Понеже едно девойче ме тормози за обемо образуващи продукти  Laughing се присетих за удължаващия елексир на Алтерна,който не съм ползвала от 100г. Нанесох го само на скалпа,че иначе ми изсушава дължините и елате да видите обем  Laughing.

prinzesata,  кой е удължаващия еликсир на Алтерна?

# 378
  • Варна
  • Мнения: 7 733
 Ето тоя ама цената му в Арлен е умопомрачителна даже с 20% код  newsm78. От енцо съм го купувала за 45лв.  https://www.arlen.bg/product/1622/udalzhavasht-eliksir-s-hayver- … -elixir-50ml.html
 Рибите пак ме изкушиха поръчах Лалга шампоан и маска  Laughing. Руса мама е виновна  Hug. Написала е страхотен отзив за маската.

Последна редакция: нд, 07 окт 2018, 19:19 от prinzesata

# 379
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Здравейте! Интересувам се от сериите за коса на Kerastase. Бихте ли ме насочили за най-подходящата серия за моята коса?(може и да не е керастаз, но много ми се иска да ги пробвам). Русо омбре - леко цъфтяща, тънка, хвърчаща, без обем, трудно се оформя. Могат ли да се комбинират продукти от няколко серии? Бих искала и терапия за скалп, шампоан, маска, балсам (който смесвам с шампоан против жълти оттенъци), финиш - милкшейк или Л2...Въпросът е шампоана и маската, могат ли да са различни? Или да си взема на 2 различни серии и да ги редувам? Примерно шампоан Керастаз серията с хайвер, с маска от серията за обем и балсам за боядисана коса?
Чета ви от известно време, като цъках и на различни линкове от стари теми, резултатът е каша Simple Smile

Вчера си направих един експеримент с кокосово масло и етерично масло от евкалипт. Добре смесени, нанесох с масажни движения на скалпа, сресах косата и я увих за около час. Резултатът - много добре почистен скалп и бляскава коса. Днес обаче няма и помен Smirk Все същата перушинка е.
Моля за помощ Animal Hatched Chick

# 380
  • Варна
  • Мнения: 7 733
 Омбретата и балеажите са най-тегави за поддръжка  newsm78. Ако даден продукт е ок за нетретираната коса е слаб за третираната и обратно,ако е ОК за третираната е безумно утежняващ за не третираната.

 Коя е серията с хайвер на Керастаз  newsm78?
 За коса като вашата може да пробвате Хронолижист. Чудесно балансирана е,но не гарантирам чак някакъв уау ефект. Като цяло не е задължително да ползвате шампоан и маска от една серия. Аз поне рядко го правя освен ако не целя да подсиля действието на дадена маска-тогава ползвам нейния шампоан.
 Кокосовото масло го нанасяйте по изрусените дължини и спете с него. Не съм му фен за скалпа. За там си има други полезни масла.

# 381
  • Мнения: 1 117
кератинов ш+б добре ли е за увредена коса от хим.третиране?

# 382
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Laughing

 Коя е серията с хайвер на Керастаз  newsm78?
 За коса като вашата може да пробвате Хронолижист. Чудесно балансирана е,но не гарантирам чак някакъв уау ефект. Като цяло не е задължително да ползвате шампоан и маска от една серия. Аз поне рядко го правя освен ако не целя да подсиля действието на дадена маска-тогава ползвам нейния шампоан.
 Кокосовото масло го нанасяйте по изрусените дължини и спете с него. Не съм му фен за скалпа. За там си има други полезни масла.

Мда, трудно е. Краищата ми имат нужда от хидратиране, а скалпа от балансиране и хубаво почистване. Бързо се омазнява Smirk (освен всичко друго ползвам сешоар и преса). За това се замислям за еластисайзъра, балансиращ лек шампоан(за да не ми омазнява или изсушава), силно хидратираща маска, балсам и финиш, който да обира фриза и прави косата бляскава и лесна за разресване (Л2 или Милкшейк?). Така написано звучи лесно Laughing От тук обаче се започва купона, защото не мисля да се спирам на 1 серия, а да комбинирам най-доброто от няколко. И всичко това ще струва едно малко състояние Disappointed Relieved Smiley Та за това освен четене, препоръките и опита ви ще ми бъдат много ценни.

Точно  Хронолижист е с Хайвер.
Скрит текст:
В този сайт са най-изгодните цени на Керастаз, които успях да открия. Попитах,цените са с ддс.
 http://www.tinohair.com/index.php?route=product/product&path … mp;product_id=292

# 383
  • Мнения: 1 893
Ето тоя ама цената му в Арлен е умопомрачителна даже с 20% код  newsm78. От енцо съм го купувала за 45лв.
 Рибите пак ме изкушиха поръчах Лалга шампоан и маска  Laughing. Руса мама е виновна  Hug. Написала е страхотен отзив за маската.
prinzesa, не виждам снимка или линк тази Алтерна.

# 384
  • Мнения: 587
Ето тоя ама цената му в Арлен е умопомрачителна даже с 20% код  newsm78. От енцо съм го купувала за 45лв.  https://www.arlen.bg/product/1622/udalzhavasht-eliksir-s-hayver- … -elixir-50ml.html
 Рибите пак ме изкушиха поръчах Лалга шампоан и маска  Laughing. Руса мама е виновна  Hug. Написала е страхотен отзив за маската.
Тъкмо и аз четох коментара на Руса мама в сайта на рибите и доста се зачудих дали да не взема маската Simple Smile
Руса Мама, с кой шампоан я комбинира?

# 385
  • Мнения: 3 420
Ето тоя ама цената му в Арлен е умопомрачителна даже с 20% код  newsm78. От енцо съм го купувала за 45лв.  https://www.arlen.bg/product/1622/udalzhavasht-eliksir-s-hayver- … -elixir-50ml.html
 Рибите пак ме изкушиха поръчах Лалга шампоан и маска  Laughing. Руса мама е виновна  Hug. Написала е страхотен отзив за маската.
Тъкмо и аз четох коментара на Руса мама в сайта на рибите и доста се зачудих дали да не взема маската Simple Smile
Руса Мама, с кой шампоан я комбинира?
Не мога да загрея за кой продукт съм дала добри отзиви 😂

# 386
  • Варна
  • Мнения: 7 733
https://www.zlatnaribka.com/lalga/maska-s-algae-za-iztoshtena-ko … lgaseacure-100-ml

 Освен ако някой не плагиатства лошо ника ти  Laughing. Това с вината ти беше в кръга на шегата  Joy отдавна им се каня.

# 387
  • Мнения: 3 420
https://www.zlatnaribka.com/lalga/maska-s-algae-za-iztoshtena-ko … lgaseacure-100-ml

 Освен ако някой не плагиатства лошо ника ти  Laughing. Това с вината ти беше в кръга на шегата  Joy отдавна им се каня.
Това не съм аз 😂😂😂😂😂😂

# 388
  • Мнения: 587
https://www.zlatnaribka.com/lalga/maska-s-algae-za-iztoshtena-ko … lgaseacure-100-ml

 Освен ако някой не плагиатства лошо ника ти  Laughing. Това с вината ти беше в кръга на шегата  Joy отдавна им се каня.
Това не съм аз 😂😂😂😂😂😂
Еее, много долно! То май ма всичките продукти са по едно и също време писани коментарите, ама от различни абонати. Ясна е работата.

# 389
  • Мнения: 293
Аз ще се радвам много за отзиви за Лалга. Има намаление 20 % до края на месеца, но има доста време  и затова се моткам толкова Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт