Професионални серии за коса - тема 121

  • 75 076
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Благодаря ви,момичета. Hug Поръчвам го ще се пробва.

# 76
  • София
  • Мнения: 295
Здравейте дами! Възхищавам се на познанията и грижите, които полагате за косите си. За съжаление до сега ползвах масова козметика за коса. Поради здравословни проблеми, както и от изрусяването ми ще се наложи да премина на по- качествена козметика за коса. Четох доста, но изобщо не мога да се ориентирам с какво да започна. Косата ми е суха, изрусена, сух и чувствителен скалп. При това многообразие от продукти и марки се чудя с какво да започна. В момента имам професионален шампоан на Вела за боядисана коса. Маски и балсами на Лореал  от масовите. Бюджета ми е около 20 лв за продукт. Моля за съвет!
Здравей, имам същия тип коса и за такъв бюджет мога да препоръчам Л,Ореал професионал.Можеш да вземеш 2 серии-протеин/Рипеър например/ и хидратираща/за чувствителен скалп и честа употреба,Лис ултим я усещам като такава/.Задължително финиши-серум,крем по избор/ например пак от Л,Ореал професионал/.Успех!
[/quote
Благодаря! Ще разгледам и малко по малко ще поръчвам.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 7 702
andy06 за раздразнен скалп аз лично не бих започнала с Лореал....
 Суха изрусена коса с раздразнен скалп..... Бих препоръчала да започнеш с домашен еластисайзър/40мл.глицерин от аптеката,40мл.рицин пак от там,20мл. бадемово масло и ампула витамин А/. Смесваш,мажеш на суха коса,свиваш на кок и лягаш да спиш. Това за мен е най-добрата преуош терапия за малтретирана коса. За чувствителния скалп вземаш един Медисютикълс Хидрокленс https://www.zlatnaribka.com/mediceuticals/advanced-hair-restorat … hydroclenz-250-ml.
 плюс възстановяващата маска и  олиото на Олиесета
https://www.zlatnaribka.com/olioseta-oro-del-marocco/oro-del-mar … el-marocco-250-ml

 https://www.zlatnaribka.com/olioseta-oro-del-marocco/oro-del-mar … del-marocco-30-ml

  Шампоанът не е 20лв.,но гарантирано ще ти спести излишни рзходи и нерви с проби. Раздразненият скалп не е шега работа. Маската и олиото са най-добрите за мен в клас бюджетна профи козметика.
 
 Моят скалп не реагира добре на Лореал-нищо лично марката си има много фенове.
 
 Преуош терапията я правиш колкото често можеш в началото. И да нямаш възможност да спиш с нея стоиш поне 2ч. преди миене на косата. Ефектът е видим още от първия път.

# 78
  • София
  • Мнения: 4 307
Моят скалп е също чувствителен, но Лореал ми е добре поносима марка за разлика от Керастас.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Да  съгласна съм,но в случая говорим за раздразнен скалп нуждаещ се от терапевтичен продукт,а не просто чувствителен.

# 80
  • Мнения: 587
1. В последно време ритуалът ми е много прост - шампоан, маска, 1 финиш.
2. Нямам незаменими продукти, но не мога без балсам или маска.

# 81
  • Мнения: 1 893
Prinzesata,
Мисля, че ти ползваше боята Jungle Fever.  При теб изсушава ли? Аз я ползвах 2 пъти и косата ми, както писах, е много суха. Но не мога да преценя от боята ли е или от това, че ползвам предимно протеинови продукти.  Правих миналата седмица и еласистайзър домашен, мих вчера с Олиосета ш и м, олио Мароканоил ползвам постоянно, взех и серума на Маракеш....Ами суха е и това е!
Ти как усещаш боята Jungle Fever?

# 82
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Принцеса, дом. елистайзър го нанасяш само по дължините нали?

# 83
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Да Еластисайзър само по дължините. На скалпа като съм на кеф слагам чисто ЯЧРМ или микс от разни полезности като баобаб,годжи бери,камелия и разни такива екзотични масълца  Laughing.
 
  Lirena  да ползвам  Jungle Fever,но.....я ползвам с предпазваща система. Олаплекс в момента преди това половин година Колорхелп. Разликата със и без е огромна тъй,че не мога да кажа как би се държала косата ми ако я третирам само с боя.

 Олиесета са балансирани с превес хидратация,но ако косата е напротеинчена няма да са достатъчни да компенсират. Маракешкия серум също е протеин. Затова в преден пост препоръчах протокол спане с еластисайзър и на другата сутрин миене с Олиесета-така гарантирам,че косъма ще се балансира.

# 84
  • Мнения: 1 893
Принцеса, благодаря!
Серумът на Маракеш ползвам от 3-4  дни.Значи той няма отношение към сухотата, тъй като тя е от почти 2 месеца. Ще правя пак еластисайзър в неделя. А Колорхелп и Олаплекс къде да потърся? Също и ЯЧРМ?

# 85
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Колорхелп в рибата. Много съм го хвалила това чудо и доста мацки го взеха и са доволни. Сигурно и недоволни има де  Laughing,но има еднократни дози та може да се тества. Вземи две и направи една самостоятелна терапия,а другата я ползвай с боята. Не знам как ще реагира косата ти  newsm78. При изстрадали коси е разкош,но твоята е напротеинчена.......
  Олаплекс взех от Ибей, ЯЧРМ също от там купувам. Можеш и един малък еластисайзър на Кингсли да вземеш Екстрийм-също е благодат за суха коса и не се омазваш като с домашния  Laughing.

# 86
  • Някъде там
  • Мнения: 4 821
Колорхелп е страхотен.
Правих си самостоятелна терапия.Мисля всеки месец да правя по една терапия Колорхелп и една ikoo термална шапка Simple Smile
Новата маска на Керастаз за дълга коса с какви шампоани е добре да се използва?

# 87
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 С протеин до балансирани . Ако косата не е безумно суха на поредни ползвания е доста смачкваща дори при мен. С Алтерна рипеър и с Медисютикълс Хидрокленс е ОК. Не съм фен напоследък на керастазките шампоани освен Хроноложист/с него между другото също е ОК/,но ми е интересно как ще е с нейния си шампоан.....

# 88
  • Мнения: X
Колорхелп е страхотен.
Правих си самостоятелна терапия.Мисля всеки месец да правя по една терапия Колорхелп и една ikoo термална шапка Simple Smile
Новата маска на Керастаз за дълга коса с какви шампоани е добре да се използва?
Каква е тази шапка на ikoo.
Направих поръчка на златната терапия на Алтея във вторник сутринта. Написаха ми уж, че я пращат и сряда е при мен. Е петък е и отново я няма в Еконт.
Доста тъпо.. вече не знам дали я искам, убиват ми желанието така.

# 89
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Здравейте, момичета!
Поръчвали ли сте от този сайт? Дали продуктите са оригинални?
https://bg.strawberrynet.com

Общи условия

Активация на акаунт