Първите СЕПТЕМВРИЙЧЕТА са вече сред нас, останалите мами чакат във захлас

  • 60 428
  • 1 060
  •   1
Отговори
# 780
  • гр.Бургас
  • Мнения: 152
Честито! Да ти е жив и здрав малкия принц! На теб ти желая бързо възстановяване! Flowers Hibiscus
Относно хемороидите - кажи им още в болницата да ти дадът нещо да те облекчи.
Мили дами, вчера се появи нашият малък принц, цели 3960гр, 52 см. Не знам как излезе от мен. Беше голям зор. Аз съм само 157см. Влязох да ми предизвикват раждането, сложиха ми хапче в 9:30 под езика, след малко вече инах стрални контракции, но до 14:00 все с два сантиметра. Дадоха ми втората половина от хапчето. Контракциите станаха неописуеми. В 17:00 разкритие 3см. Докторът каза, чакаме 5см и слагаме система и епидурална, пукаме мехура и т.н. в 19:00 вече не си намирах място от болки. Дойде нощната смяна. Разкритие 4см. Казаха хайде, слагаме упойка и т.н. Докато обаче сложат упойката, системата стана  и ме обезболяът стана 21:00ч. Няма да ви казвам за болките пак. Междувременно към 20:00 от мен се чу пук и айде всички води навън, голям кеф.
В 21:15 получих пълно разкритие, лъм 21:30 почнаха да ме подготвят, като напътстваха „Дишай, не дишай”. После един час напъвах зверски, ама наистина зверски и мислех, че никога няма да излезе. В 22:10 той най-накрая изхвръкна от мен и е голям сладур. Имам три външни и един вътрешен шеф, но за мое голямо съжаление и огромни като шишарки хемероиди, които не усещах, но ето сега се събудих и се оказа, че едвам ходя. Ако някой знае как да се справя с тях, докато съм в родилното, ще съм благодарна. Така завърши моето 15 часово раждане. На всички, които още чакат успех, на другите: йухууу и аз вече съм мама, помагайте!

# 781
  • Мнения: 134
Аз бях по същия начин след раждането. Цикатридина свещички ползвах плюс Апимед Хемопро външно, за шевовете пръска цикатридина спрей. Всеки ден по няколко пъти душ, студен. Това в болницата. Вкъщи продължих със същото плюс промивки със смрадлика. Всяко ставане и сядане беше кошмар. Това за около 5-6 дни. Като паднаха шевовете към 7-8 ден вече бях супер.
Мили дами, вчера се появи нашият малък принц, цели 3960гр, 52 см. Не знам как излезе от мен. Беше голям зор. Аз съм само 157см. Влязох да ми предизвикват раждането, сложиха ми хапче в 9:30 под езика, след малко вече инах стрални контракции, но до 14:00 все с два сантиметра. Дадоха ми втората половина от хапчето. Контракциите станаха неописуеми. В 17:00 разкритие 3см. Докторът каза, чакаме 5см и слагаме система и епидурална, пукаме мехура и т.н. в 19:00 вече не си намирах място от болки. Дойде нощната смяна. Разкритие 4см. Казаха хайде, слагаме упойка и т.н. Докато обаче сложат упойката, системата стана  и ме обезболяът стана 21:00ч. Няма да ви казвам за болките пак. Междувременно към 20:00 от мен се чу пук и айде всички води навън, голям кеф.
В 21:15 получих пълно разкритие, лъм 21:30 почнаха да ме подготвят, като напътстваха „Дишай, не дишай”. После един час напъвах зверски, ама наистина зверски и мислех, че никога няма да излезе. В 22:10 той най-накрая изхвръкна от мен и е голям сладур. Имам три външни и един вътрешен шеф, но за мое голямо съжаление и огромни като шишарки хемероиди, които не усещах, но ето сега се събудих и се оказа, че едвам ходя. Ако някой знае как да се справя с тях, докато съм в родилното, ще съм благодарна. Така завърши моето 15 часово раждане. На всички, които още чакат успех, на другите: йухууу и аз вече съм мама, помагайте!

# 782
  • Мнения: 207
Мами имам един странен въпрос. Понеже днес по време на прегледа при гинеколожката тя ме попита какви контрацептиви имаме намерение да ползваме и аз след първа реакция “не е ли рано да го мисля това сега” наистина се замислих и избрах да сложа имплант.

Но май нещо много ме е страх. Прочетох всякаква информация в нета .. и хем ми се иска да го сложа хем не и аз не знам.

Та въпроса ми е вие избрахте ли си контрацептиви или в България говорят за това на по-късен етап?

# 783
  • Мнения: 2 069
liu_3, честито бебче. Много тежко ти е било. Бързо възстановяване. Питай ги в болницата за някакви лекарства, че само с мазане няма лесно да минат. Аз преди няколко дни писах, че съм пила детралекс, а за болката мазах лидокаин маз, защото нищо не ми помагаше. А също и лед ако могат да ти дадат ще е добре.

Srety аз да си призная не съм мислила, а трябва. И никак не е рано да започнем да внимаваме, защото аз и цикъл вече имам.

# 784
  • Мнения: 2 941
Ох, аз да измрънкам вече, че стискам зъби от известно време, но... Моят термин беше вчера. Плацентата ми е калцирала почти цялата, намалели околоплодни води от 3 седмици, идеални тонове и никакви контракции. Имам чувството, че никога няма да излезе това бебе, а така ми се иска да се случат по естествен път нещата. В събота лекарката ми направи вагинален преглед, шийката скъсена и изгладена на 90%, главата на бебето ниско вече, започнала да навлиза, където трябва, разкритие никакво. Да вметна, че бях леко притеснена какво да очаквам след ужасите, които съм чела тук за този вид преглед, ами неприятно е като усещане, ама по никакъв начин не мога да кажа, че ме е боляло, нито по време на, нито след него. Повече дискомфорт изпитвам след цитонамазка, честно казано. Та, чакаме с лекарката още 3-4 дни и сигурно ще предизвикваме раждане после, през ден ме викат на тонове. Никакъв апетит нямам, вечер много ме боли кръстът, но аз и продължавам с моите разходки по 7-10 км всеки ден, обаче нищоооооо...

С мъжа ми сме си говорили за предпазването след раждането, ще продължим с презервативи, както по принцип.

# 785
  • Мнения: 434
И аз мисля за контрацептивите, тъй като ни е второ дете и на този етап съм много далеч от всякакви мисли за трето.
След първото, ок, не беше толкова наложително да се пазим на всяка цена, понеже знаехме че искаме още едно, някой ден.
Strety дай повече инфо за тоя имплант. Аз съм чела за такива още преди доста години. Мисля че са на принципа на противозачатъчните хапчета.

# 786
  • Мнения: 151
Ох, аз да измрънкам вече, че стискам зъби от известно време, но... Моят термин беше вчера. Плацентата ми е калцирала почти цялата, намалели околоплодни води от 3 седмици, идеални тонове и никакви контракции. Имам чувството, че никога няма да излезе това бебе, а така ми се иска да се случат по естествен път нещата. В събота лекарката ми направи вагинален преглед, шийката скъсена и изгладена на 90%, главата на бебето ниско вече, започнала да навлиза, където трябва, разкритие никакво. Да вметна, че бях леко притеснена какво да очаквам след ужасите, които съм чела тук за този вид преглед, ами неприятно е като усещане, ама по никакъв начин не мога да кажа, че ме е боляло, нито по време на, нито след него. Повече дискомфорт изпитвам след цитонамазка, честно казано. Та, чакаме с лекарката още 3-4 дни и сигурно ще предизвикваме раждане после, през ден ме викат на тонове. Никакъв апетит нямам, вечер много ме боли кръстът, но аз и продължавам с моите разходки по 7-10 км всеки ден, обаче нищоооооо...

С мъжа ми сме си говорили за предпазването след раждането, ще продължим с презервативи, както по принцип.
моят термин беше за 24 а нямам никакви признаци да излезе скоро днес съм нс тонове надявам се да имам някакво разкритие нещо да започва да се случва .относно яденето аз съм си доста гладничка хахах постоянно съм в този хладилник Simple Smile нямам търпение всичко да завърши скоро и успешно и да зспочна да влизам обратно в ритъм .Успех на всички чакащи като мен Simple Smile

# 787
  • Мнения: 162
Мами, някоя от вас престрашила ли се е след секцио да отиде на кола маска на триъгълника и дали някоя е чувала кога може да се отиде?

# 788
  • Мнения: X
The Marquise, ако четеш, ако позволиш един непоискан съвет. Сещам се, че беше писала, че бебчо не смогва на количеството дори само от едната гърда, че цедиш, замразяваш и даже изхвърляш. Бъди внимателна да не си докараш хиперлактация, че това е също толкова неприятно колкото и недостига  Peace
Гледам да следя темата, но не винаги смогвам. Благодаря за съвета. Blush
Опитвам да регулирам нещата, защото наистина имам много кърма, понякога цедя по 200мл от едната гърда само, а моите не са от най-огромните.
Четох за хиперлактацията, но засега уж нямам неприятни симптоми, да чукна на дърво, нямам запушвания, не капе постоянно и бебето си суче спокойно.
Тези дни обаче мисля да потърся консултант по кърмене. Като цяло, след целия преживян стрес и това, че първата седмица буквално си изплаках очите, бях убедена, че няма да успея да кърмя и може би затова съм прекалила със стимулацията.

Честити нови бебчета в темата, да растат здрави и игриви! Blush

# 789
  • Мнения: 207
И аз мисля за контрацептивите, тъй като ни е второ дете и на този етап съм много далеч от всякакви мисли за трето.
След първото, ок, не беше толкова наложително да се пазим на всяка цена, понеже знаехме че искаме още едно, някой ден.
Strety дай повече инфо за тоя имплант. Аз съм чела за такива още преди доста години. Мисля че са на принципа на противозачатъчните хапчета.


https://www.zanzu.be/bg/противозачатъчен-имплант
Общо взето това е най-изчерпателното което успях да намеря. Нещо не ме жегва идеята за този имплант. А не искам да пия противозачатъчни. Май ще сложа спирала струва ми се най-добрия избор.

# 790
  • Мнения: 2 124
И аз мисля за контрацептивите, тъй като ни е второ дете и на този етап съм много далеч от всякакви мисли за трето.
След първото, ок, не беше толкова наложително да се пазим на всяка цена, понеже знаехме че искаме още едно, някой ден.
Strety дай повече инфо за тоя имплант. Аз съм чела за такива още преди доста години. Мисля че са на принципа на противозачатъчните хапчета.


https://www.zanzu.be/bg/противозачатъчен-имплант
Общо взето това е най-изчерпателното което успях да намеря. Нещо не ме жегва идеята за този имплант. А не искам да пия противозачатъчни. Май ще сложа спирала струва ми се най-добрия избор.

А защо просто мъжът ти не ползва презервативи, най-,елементарния начин сякаш.

# 791
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Здравейте момичета, не ми оставаше никакво време да пиша до сега, та днес ми се отдаде тази възможност Simple Smile Първо честито на всички мамчета!
Моят термин беше на 14.09, но момченцето ми избърза и се роди на 06.09, в 22:20 часа, 50см, 3200кг прекрасен Александър Simple Smile Предната вечер ме боля много корема и кръста, както по време на цикъл, отидох в 6;30 сутринта да ме видят, но нямах никакво разкритие само скъсена шийка и ме извикаха на обяд за тонове на бебето, казаха че всичко е наред и да си ходя. След като се прибрах ми падна тапата и започнаха контракциите, понеже имам много висока търпимост на болка(цикълът ми е кошмарно болезнен) таа си изтърпях и вече вечерта чак към 18 часа реших да отида пак да ме видят, взех си багажа мислейки си че пак ще ме върнат, но след прегледа се оказа, че съм със 7см разкритие, изумиха се че съм търпяла до сега, за съжаление изпуснах момента за упойката, за което и се опасявах преди раждането.. тааа подготвиха ме, спукаха ми водите и така към 19;30 ме вкараха в родилната зала, поизмъчих се малко накрая ми сложиха система, че последния см трудно беше много, но за щастие всичко мина добре.. на бебчо му е била увита пъпната врър 1 път около вратлето, но за щастие всичко завърши добре Simple Smile Аз имах 2-3 вътрешни шева само и разбира се не можех да сядам около 10 дни 😃 щипеше ми доста докато ми паднат шевовете, но след всяко ходене до тоалетна си взимах и душ и така ми олекваше доста Simple Smile
Сега сме в къщи и се гледаме, започнаха да го мъчат коликите и е много гадно, като го присвива коремчето.. за щастие имам кърма и е изцяло на нея, за 10 дни качи 400 гр, което казаха че е повече пт добре, но ми се разраниха много зърната и едната ми гърда стана 3 пъти по-голяма от другата и вчера ходих на лекар и ми каза мажа зърната с гентамицин-крем и да слагам студени компреси, защото от самата рана се подува гърдата, после преди кърмене се измива добре и днес сякаш е една идея по-добре Simple Smile
Извинявам се за дъглия пост, но се надявам да съм била полезна на някой с нещо ☺

# 792
  • Мнения: 3 794
Petyaa, честито! Дано бързо се оправят гърдите и да нямаш повече подобни грижи!

Минавам да ви подсетя да си подадете документи за еднократна помощ от държавата - за първо дете е 250лв, а за второ 600лв.

# 793
  • Мнения: 2 941
Love_fairy, декларацията може ли да се попълни и подаде от бащата? В бланката изглежда възможно, но навсякъде в обясненията и условията се споменава майката, а мисля да вербувам мъжа ми да ходи по институции в началото.

# 794
  • Мнения: 3 794
На моя мъж са му казали, че трябва майката. Трябва и удостоверение от банката за сметката на майката с iban. И това не можело бащата...Звънях преди малко и ще трябва дружно да ходим днес. ММ е отпуска тази седмица, че много задачи има...
Иначе може с пълномощно. Аз се замислям да изкараме и такова, когато успеем.

Общи условия

Активация на акаунт