Отговори
# 240
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Отвратително късите дни са всъщност, не два, а четири месеца - от 1 ноември до края на февруари.

Като трите месеца:  ноември - декември и януари са ужасно къси по 9 часа.   

Ноември е особен месец на източните балкани - хем топъл до 15-ти  хем с ужасяващо ранно стъмване по зимно часово време.

# 241
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 320
не ми се ще Слънцето да се показва в 9ч ако остане лятно време. тогава човек е най-работоспособен.
искам да се стъмва в 16-17 ч , когато всеки го мързи да работи  и да се отдадем на заслужена почивка.

# 242
  • Мнения: 4 025
Ох, и аз не съм от желаещите лятно време през зимата, въпреки че не съм пенсионер но какво да се прави. Един Господ знае какво ще решат. Каквото, това. Нямаме избор.

# 243
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 798
Днес в БТВ сутринта имаше гласуване - 17 хиляди души за отрицателно време, 59% са за лятното.  За съжаление нямах време да гласувам, сега оиптах да вляза, за съжаление гласуването е приключило. На фона на правителствения линк, където не се разбра какво точно искат да питат хората, е впечатляващо.
Явно се манипулират резултатите в полза на зимното време. Туристическият бизнес е за лятното време, както и повечето хора. https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/cheti-etiketa-ljat … hasovo-vreme.html

# 244
  • Мнения: 54 671
В правителствения сайт така и не успях да се регистрирам, все някакъв проблем имаше.
И аз мисля, че реално повечето хора са за лятното.

# 245
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
То и лятно часово е и най-нормалното за България - където стъмването още от есента е ужасяващо рано.

От 28 октомври се връщаме сега към зимното...
очакват се над 23-24 градуса!   

 - А ще се съмне на 28 октомври по зимно 06.40 ч. по крайбрежието и ще се стъмни 17.20 часа!

15 ноември - 07.00 ч. изгрев  и в 16. 42 часа залез слънце - кому е нужно?

# 246
  • Мнения: 54 671
То и лятно часово е и най-нормалното за България - където стъмването още от есента е ужасяващо рано.

От 28 октомври се връщаме сега към зимното...
очакват се над 23-24 градуса!   

 - А ще се съмне на 28 октомври по зимно 06.40 ч. по крайбрежието и ще се стъмни 17.20 часа!

15 ноември - 07.00 ч. изгрев  и в 16. 42 часа залез слънце - кому е нужно?



Бонго иска да ляга да спи като свърши работа. Laughing

# 247
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Само като погледна след две седмици -

28 октомври  стъмване -  
Варна - Бургас 17.20 часа
 Одрин /на 200-220 км./ -  18. 30 часа

-  и ми се повръща от зимното към което ще се върнем на 28 октомври и стъмването следобед!

  - завиждам на одринци - които са на постоянно лятно часово от 5 г.

# 248
  • Мнения: 2 672
Само като погледна след две седмици -

28 октомври  стъмване - 
Варна - Бургас 17.20 часа
 Одрин /на 200-220 км./ -  18. 30 часа

-  и ми се повръща от зимното към което ще се върнем на 28 октомври и стъмването следобед!

  - завиждам на одринци - които са на постоянно лятно часово от 5 г.


Аз също, още от сега ми се повръща, 18.30 тъмно. Искат да ни превърнат в зомбита. Цяла година вечерен мрак, прибирайте се и гледайте нагласените ни новини или си лягайте ииии изобщо не мислете има кой да мисли вместо вас! Дано имат малко мозък тия  които ще решат съдбата ни.

Последна редакция: нд, 14 окт 2018, 20:41 от pipilota65

# 249
  • Мнения: 4 025
Ако имаха повече мозък, нямаше да мислят за махане на смяната, която си беше много добре според сезоните. Всякаш цялата Мара втасала и няма по-важни проблеми за решаване, опряли да се занимават с времето.

# 250
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 320
радост за окото е да видиш светлина след спането в 7.26 ч. през зимата. като в Лесото  Laughing
човек рационално използва енергията си от сутринта и се отдава на заслужен отдих в края на деня, независимо тъмно ли е. не е задължително човек да си ляга в 20 ч , но пък е здравословно, а и раждаемостта ще се увеличи  Laughing . до 6 ч сутринта ще си се наспал. който не иска да си ляга спокойно може да си пие питието с мезенце. сега му е времето.
колко мозък ти трябва за да искаш лятно време ? - да спиш сутринта и вечерно време да ходиш по улиците като недобито куче  newsm78
след 2 седмици ще е последното местене на стрелките.  hahaha

# 251
  • Мнения: 2 672
Леееле как не се сетих
не е задължително човек да си ляга в 20 ч , но пък е здравословно, а и раждаемостта ще се увеличи 
Та те мислят така да решат проблема с отрицателния прираст. #Crazy  Не мога да си легна преди 22ч, макар,че ставам в 5.30. По тъмно ставам, по тъмно тръгвам на работа, след 2 седмици ще е същото с едната разлика,че и ще се прибирам по тъмно.  И ако сме цяла година по зимното време това ще продължи по дълго. Е няма как да ми хареса. Все повече се замислям, че пред опцията постоянно зимно време, смяната си беше по добре.

# 252
  • Мнения: 980
Много ясно, че и от туризма и изобщо бизнесът ще предпочетат лятното часово време...
Туристите в повечето случаи си нанкат до когато им е кеф и им е все тая, че щяло да се съмне по-късно. Но затова пък вечерта ще имат малко повече дневна светлина за разходки, за ски и там кой каквото е предпочел.

А и когато светлата част на деня е по-дълъг това е добре и за бизнеса, защото има повече щъкащи хора по улиците.
Аз самата много добре виждам всяка година какво се случва - докато е светло народ бол, стъмни ли се всичко живо бърза да се прибере и става мъртвило, особено след 4:30ч.

Едва ли някой ще е толкова глупав, че да вземе на сериозно 'Ама аз искам да седна да си почивам в 17:00, та ако може да оставите зимното'. И ние искаме цял ден даже да си почиваме, но все пак хората работят, взимат децата си от у-ще, от ДГ и т.н. И много малка част от хората се прибират още в 17:00



# 253
  • Мнения: 2 672
Не знам кой какво ще предпочете, но се опитват да ни манипулират с някакви измислени и бързи проучвания  и нито една явна анкета, с изключение на анкетата по btv която ясно показа желанието на мнозинството.

# 254
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Дъртите комуняги искат постоянно зимно от солидарност към  СССР и майка  Москва - които останаха на зимно часово завинаги.  

И така в Москва 15 декември се стъмва в 15.55 часа.  

За сметка на това 15-25 юни слънцето изгрява в 03.45 часа през ноща!!!  - и се стъмва в 20.00 часа средата на юни в разгара на лятото!!!  - 20 август стъмване 19.00 часа!

Това ни чака и нас - ако станем като руснаците!

А към африканеца7002  -  на 30 март 2019 г. ще завъртим напред още веднъж стрелките!

Та след две седмици е предпоследното въртене!  
На 30 срещу 31 март 2019 г.  въртим стрелките за последно!

Последна редакция: нд, 14 окт 2018, 23:38 от Печикамъков

Общи условия

Активация на акаунт