Случи ми се нещо странно XVIII

  • 95 208
  • 734
  •   2
Отговори
# 390
  • софия
  • Мнения: 773
Случката е стара , но съм се замисляла колко всъщност сме свързани хората и как има няква нишка все едно около нас. Преди да кажем 2 години тук - в друга тема намерих една потребителка и се разписахме за депресията и подобни неща. Тя също се оказа от София и станаха доста близки приятелки. Та странното е че имаше свалка с мъж , който се оказа че има работни взаимоотношения с фирмата , в която аз работя- (тя го криеше помеждудругото) , а все пак в големият ни град си е съвпадение . И  с помощта на моите впечатление за неговата личност-женкар, сваляч-  тя го разбра що за човек е и се отдръпна и спаси от него -(беше женен, на нея беше казал че е разделен с жената ).

# 391
  • Мнения: 1 262
И аз отново със страна история. Сънувах кофти сън. Аз и съпругът ми доста остарели и едвам се движехме. Знаех чe това сме ние и исках да се събудя. Казвах, че не искам да знам какви ще сме  и искам да се събудя. Сутринта бях с кофти усещане. Посегнах към съновника, който седи на нощното ми шкафче и взимайки го чух, че нещо падна на земята. Погледнах и какво мислите годежниат ми пръстен. Свалила съм го и него и хълката, защото съм  понапълняла и ми стискат. Естествено седят в кутия с бижута в друга стая. Нямам идея как пръстена ми се е озовал на нощното шкафче. Flushed

# 392
  • Мнения: 15 313
И при мен една леко странна случка. Преди известно време табуретката пред тоалетката ми се закачи в ръбчето на килима и като го повдигнах намерих снимката на баба ми, малък формат, паспортна. Изобщо нямам идея как е попаднала там. На другия ден ми се обади човек от миналото ми, който тя меко казано не харесваше и не одобряваше. Стори ми се странно, да си призная и намирането на снимката на такова място и съответното обаждане от човек, който не съм виждала и чувала от около близо 20 години.

# 393
  • Мнения: 99
Здравейте и от мен!  Веднъж като по-малка си спомням, че сънувах нещо, което доста ми "разтърси" психиката тогава. Та, сънувам, че е вечер/нощ и стоя на терасата на нашата къща на село, гледайки тази на съседите ни (възрастни мъж и жена). Изведнъж погледът ми се спря в тяхната градина, където жената плачейки ровеше с ръце в един пресен гроб, засипан само с пръст, а съпругът й стоеше изправен до нея с ръце в джобовете без да реагира. Спомням си, че доста се уплаших и споделих на баба ми и дядо ми, които ни се обадиха след няколко дни да ни кажат, че въпросният ни съсед е починал внезапно. Sad

Друга история, която си спомням, е отново от детските ми години. Прабаба ми беше доста болна, последните си дни прекара на легло. Лекарите вече ни бяха казали да се подготвим, защото е въпрос на време да си отиде от този свят. Аз и сестра ми бяхме доста привързани към нея и почти не се отделяхме от леглото й. Така веднъж в последните й часове стояхме до нея, тя спеше от доста време, а аз я гледах и в ума ми се въртеше един спомен как тя ме изпращаше до магазина за онези целувчените сладки - много ги обичаше. Всички си мълчахме, а до нас леля ни беше извадила дрехите й и тъкмо беше започнала да избира кои да сложи при нея, когато си отиде, а прабаба ми както си спеше си отвори очите изведнъж и моментално попита: "За къде ги приготвяте толкова тези дрехи?", сякаш е осъзнала, за какво се подготвяме и побърза да ни смъмри Sad Не знам доколко е странно, знам, че ми стана доста мъчно в този момент, защото до последно мисля, че тя се надяваше да стане от онова легло..

# 394
  • Карнобат
  • Мнения: 689
Здравейте!Ще се радвам да стана част от вашата общност.Отдавна искам да споделя с някой моите преживявания без да се притеснявам,че някой ще ме помисли за луда.Всичко започна още,когато бях малка и тогава мислех,че това се дължи на развинтеното детско въображение.Виждах дядо ми,който починал още баща ми като бил дете,а аз го познавах само по-снимки,но веднъж го видях как се разхожда в двора.Виждала съм и черна фигура една вечер до леглото ми,и тогава да ви призная страшно се изплаших.Като пораснах тези неща преминаха в сънища.Сънища,които се сбъдваха,е не точно както съм ги сънувала и все пак.Например най-често сънувам,кога някой близък или роднина идва и си взима довиждане с мен,а аз го водя всеки път е различно.Един път до нещо като стълби,друг път като ограда където аз не мога да продължа.Винаги звъня на майка ми да и казвам,защото това са все още живи хора и до сега вече колкото и грубо да звучи съм изпратила около десетина човека в това число най-добрата ми приятелка..Сънувам често и умрели хора,които ми говорят нещо,но така и не запомням.Интересното,е че такива сънища ги помня с година за  разлика от други.Преди да родя дъщеря си съм я сънувала толкова пъти,че знаех че ще е момиче.Сънувам и сънища в които се случва нещо на познати хора и роднини и веднага ги споделям,но внимавам много защото не на всеки споделям,за да не ме помислят за луда.Обикновенно след такива сънища съм като парцал.Има моменти с месеци мога нищо да не сънувам,но има моменти,когато са всяка вечер.Моите преживявания са предимно,чрез сънуване.Благодаря,че има такава тема и с радост ще се присъединя към вас.Мога още да разказвам това са години преживявания,но сведох всичко до по-важното.Съжалявам за дългия пост Simple Smile

# 395
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Изчетох доста и ми се сториха много интересни историите ви.
Напоследък не са ми се случвали странни неща, но преди три години като почина баба ми, (никога не сме били близки и не сме се обичали) постоянно ми се причуваше гласа ѝ, все очаквах, че ще се появи на вратата. Дядо ми си говореше сам, като обръщенията бяха към нея и все ми се чуваше, че му отговаря. Странно ми е, защото дори не ми е било мъчно за нея, а може би всичките неизказани думи през годините подсъзнателно са ми тежали...
Беше коментирано и за хора, които са били на косъм от смъртта. Баща ми през 2005 година катастрофира с камион, беше за няколко дни в кома и разказа как е виждал светлина и е бил в измерението на мъртвите, там е говорил със своята майка и тя го е върнала към живота.

# 396
  • Карнобат
  • Мнения: 689
Наистина и аз четох писаното в темата,даже ще прегледам и старите теми,защото ми е много интересно.Аз например сънувах как баба ми дойде и прибра дядо.Вярвам,че има някаква сила и че има хора,които за да им се случват такива преживявания са специални,и усещат света по-различен начин.

# 397
  • Мнения: 8 803
Наистина и аз четох писаното в темата,даже ще прегледам и старите теми,защото ми е много интересно.Аз например сънувах как баба ми дойде и прибра дядо.Вярвам,че има някаква сила и че има хора,които за да им се случват такива преживявания са специални,и усещат света по-различен начин.

Няма специални и неспециални хора. ВСИЧКИ сме специални по-точно.
Има обаче хора, които могат да пътуват в астралното пространство. Това е резултат, натрупан от опити в предишни инкарнации. Ти вероятно си от тях. Сънищата ти са такива астрални" излизания", както ги наричат другите, просто не си даваш сметка за този факт, защото те се извършват в различни фази на съня и се възприемат като сън. Но се отличават от съня с особености, някои от които вече си споменала горе.Това не е дарба, поне според мен не е. Натрупвания от преди, които сега подсъзнанието ни ползва, защото помни. Съзнанието ни не знае за тях и по-добре. Имаме нужда от спокойствие, защото животът е достатъчно стресово състояние.

# 398
  • Карнобат
  • Мнения: 689
Наистина и аз четох писаното в темата,даже ще прегледам и старите теми,защото ми е много интересно.Аз например сънувах как баба ми дойде и прибра дядо.Вярвам,че има някаква сила и че има хора,които за да им се случват такива преживявания са специални,и усещат света по-различен начин.

Няма специални и неспециални хора. ВСИЧКИ сме специални по-точно.
Има обаче хора, които могат да пътуват в астралното пространство. Това е резултат, натрупан от опити в предишни инкарнации. Ти вероятно си от тях. Сънищата ти са такива астрални" излизания", както ги наричат другите, просто не си даваш сметка за този факт, защото те се извършват в различни фази на съня и се възприемат като сън. Но се отличават от съня с особености, някои от които вече си споменала горе.Това не е дарба, поне според мен не е. Натрупвания от преди, които сега подсъзнанието ни ползва, защото помни. Съзнанието ни не знае за тях и по-добре. Имаме нужда от спокойствие, защото животът е достатъчно стресово състояние.
Отдавна търсех отговори на какво се дължат тези сънища.Благодаря много и ще се радвам макар и на лично да ми кажеш още по-темата.

# 399
  • Мнения: 2 050
Здравейте !
Днес се зачетох в тази тема и ми стана много интересно. Имам какво да споделя и най -сетне намерих къде. Аз съм интуитивен човек.
Ще споделя няколко случки Simple Smile
Първата : Бях 9 клас. С моя приятелка решихме да викаме духове. Не си спомням точно, но мисля начертахме азбуката на един картон. Взехме игла , помня с конец и снимка на починалата ми баба. Няколко пъти повикахме духа и, а иглата беше в ръцете на моята приятелка. В един момент изскочи от ръцете и и заподскача сама по картона. Уплашихме се много и хукнахме с писъци навън. Та от тогава знам,че шега с тези неща не бива да се прави.
Втората : Баща ми почина, когато бях на 15 г. Беше в Израел и не го бях виждала вече 2 години. Спасил живота на една жена, която се давела и там намерил своята смърт. Освен мъката от загубата изживяхме страхотен шок, защото ни поискаха 5 хиляди долара за прибиране на тялото. Започна 20 дневна агония, звънене по телефони до посолства, червен кръст и т,н. Една вечер го сънувам върху географска карта с една торба на рамото. ''Кажи на всички, че се прибирам"-това бяха думите му. На следващия ден се обадиха , че тялото ще бъде транспортирано в България.
Сънувах го и след период с много сълзи и терзания. Дойде до мен ,избърса ми сълзите и ме помоли да не плача повече.Някак усетих, че наистина е той. И сега още ми се насълзяват очите, когато си спомням.
Друг важен сън с татко беше през 2011 нощта срещу 26.10 (той се казваше Димитър) Усетих присъствието му и разбрах, че ще се случи нещо много важно. На сутринта си направих тест и разбрах, че ще ставам майка.
Това е. Любовта никога не си отива и в най-тежките ми моменти, аз чувствам неговото присъствие. Вярвам, че винаги ще е с мен и ще бди над хората, които обичам.

# 400
  • Карнобат
  • Мнения: 689
Да ви питам нещо.По-време на сън нормално ли е да се усеща болка и вкус.В единия ми сън пиех чай и усетих вкуса му.

# 401
  • Мнения: 729
много често имаме усещания, сънища, предчувствия, които после ни карат да се чудим, дали не ни се е случило нещо извън пределите на разума ни, но изключително рядко ни се случват действителни изживявания, от които ни настръхват косите.За мен едно от тези преживявания е преди много години, ние работим в търговски център, веднъж управителя на центъра мина и се заговорихме, че чул, че при инцидент. е починал Ловеца на крокодили-Стив Ъруин-по онова време изключително известен водещ на предаване по Дискавари.Оказа се, че човека си е жив и здрав....до след няколко дни, когато той наистина почина при ужилване от отровен шип от риба скат.Вцепенихме се и изтръпнахме, в момента, когато това се разпространи като новина в цял свят, по незнайни пътища, един обикновен човек, бе пророкувал случката дни преди това...още не мога да си го обясня.

# 402
  • София
  • Мнения: 5 547
Наистина и аз четох писаното в темата,даже ще прегледам и старите теми,защото ми е много интересно.Аз например сънувах как баба ми дойде и прибра дядо.Вярвам,че има някаква сила и че има хора,които за да им се случват такива преживявания са специални,и усещат света по-различен начин.

Няма специални и неспециални хора. ВСИЧКИ сме специални по-точно.
Има обаче хора, които могат да пътуват в астралното пространство. Това е резултат, натрупан от опити в предишни инкарнации. Ти вероятно си от тях. Сънищата ти са такива астрални" излизания", както ги наричат другите, просто не си даваш сметка за този факт, защото те се извършват в различни фази на съня и се възприемат като сън. Но се отличават от съня с особености, някои от които вече си споменала горе.Това не е дарба, поне според мен не е. Натрупвания от преди, които сега подсъзнанието ни ползва, защото помни. Съзнанието ни не знае за тях и по-добре. Имаме нужда от спокойствие, защото животът е достатъчно стресово състояние.
Отдавна търсех отговори на какво се дължат тези сънища.Благодаря много и ще се радвам макар и на лично да ми кажеш още по-темата.
Препоръчвам ти да потърсиш книгите на Майкъл Нютън там ще научиш много неща за прераждането и ще си отговориш на много въпроси.

# 403
  • София
  • Мнения: 4 709
Наистина и аз четох писаното в темата,даже ще прегледам и старите теми,защото ми е много интересно.Аз например сънувах как баба ми дойде и прибра дядо.Вярвам,че има някаква сила и че има хора,които за да им се случват такива преживявания са специални,и усещат света по-различен начин.

Няма специални и неспециални хора. ВСИЧКИ сме специални по-точно.
Има обаче хора, които могат да пътуват в астралното пространство. Това е резултат, натрупан от опити в предишни инкарнации. Ти вероятно си от тях. Сънищата ти са такива астрални" излизания", както ги наричат другите, просто не си даваш сметка за този факт, защото те се извършват в различни фази на съня и се възприемат като сън. Но се отличават от съня с особености, някои от които вече си споменала горе.Това не е дарба, поне според мен не е. Натрупвания от преди, които сега подсъзнанието ни ползва, защото помни. Съзнанието ни не знае за тях и по-добре. Имаме нужда от спокойствие, защото животът е достатъчно стресово състояние.
Отдавна търсех отговори на какво се дължат тези сънища.Благодаря много и ще се радвам макар и на лично да ми кажеш още по-темата.
Препоръчвам ти да потърсиш книгите на Майкъл Нютън там ще научиш много неща за прераждането и ще си отговориш на много въпроси.
Вярвате в прераждането ?!

# 404
  • София
  • Мнения: 5 547
Да си кажа честно преди да прочета книгата и аз не вярвах особено. Вече съм на друго мнение, такива неща прочетох и ме е яд че чак сега разбрах за тези книги. Вярно че тя не е от много отдавна на пазара, но човек вярва ако желае.  Не съм възпитавана като вярваща, по- скоро обратното, и сега не съм особено. Книгите на автора са 4, прочетох 2, сега чета 3- тата.
 Душите са безсмъртни, но трябва да преживеят много прераждания за да се постигне съвършенство и да спрат да се прераждат.

Общи условия

Активация на акаунт