На море в Гърция 2018-2019 - IV

  • 80 789
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 18 481
Вече има тема за Тасос, както и за настаняване с изхранване. Не си представям целият подфорум да е зает от гръцки теми. А и наистина не е нужно да се раздели на географски области. Ако не се бърка темата с обединение на туроператорите с благородна кауза би било достатъчно. Grinning

# 721
  • Мнения: 5 018
Аз продължавам с търсенето на нашето място в Пелопонес. Четох, че Геролименас и надолу към нос Тенаро имало прекрасни каменисти, самотни и диви плажове, изключително подходящи за шнорхелинг, та съм се ориентирала към средния ръкав на Пелопонес. Четох също, че в Айос Николаос имало супермаркети, рибен пазар и прочее благини на цивилизацията. Понеже миналата година със съжаление установих сериозно покачване на цените на рибата в таверните, си купуахме риба от рибния пазар, мистеха я пред нас и я правехме на барбекюто в наетата вила. Много ни допадна този начин на изхранване, но се чудя доколко е приложим в Пелопонес.

Ако нощуваме около Агиос Николаос, до Геролименас пътят е около час. Което не е толкова драматично много, но какво да очаквам от пътищата в Южен Пелопонес? Представям си ги нещо като пътищата в Пелион - тесни, много завои остри завои с голяма денивелация и пътят буквално да "виси" над морето, което за човек като мен, на когото му прилошава от завои и има лек страх от височини, е неприятничко.

Някъде по-надолу, към Геролименас, знаете ли дали има магазини за риба? Супермаркети предполагам все ще намерим, все си мисля, че не може да няма, колкото и да е малко селото.

# 722
  • Мнения: 3 835
Макарон,
Точно в този район бяхме отседнали. Правилно си се ориентирала,  че цивилизацията е от Ступа до Агиос Николаос, покрай пътя са супери, магазини и т.н. Не съм затворила цялото кръгче на вътрешно Мани, пътя от Кокала до Порто Кайо не съм го минавала, но по останалите висене над морето няма, не се притеснявай. Нацелихме пазарния ден в Пиргос/Лефкиас, не знам, точно, как го водят, но е на пътя, ето на това място е,  сега ще се опитам от снимките си да хвана, кой ден от седмицата е бил и ще ти пиша.
И да, бавното пътуване е от Аг.Николаос до Ареополи, много завоест, надолу вече няма проблем, право е шосето.

ПС
Е, е мога да се оправя с линка, махам го, виж, има отбелязан в Гугъл някакъв паметник ΠΡΟΤΟΜΗ ΜΑΝΙΑΤΙΣΣΑΣ, на площадчето пред него е.

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 11:59 от evhen

# 723
  • София
  • Мнения: 11 989
Опитвам се да резервирам билети за ферибота за Наксос, но ми дава грешка.
Дали е рано или е късно?

# 724
  • Мнения: X
Опитвам се да резервирам билети за ферибота за Наксос, но ми дава грешка.
Дали е рано или е късно?

Мисля е рано. Миналата година ги следих и доста по-късно купих.

# 725
  • София
  • Мнения: 11 989
Опитвам се да резервирам билети за ферибота за Наксос, но ми дава грешка.
Дали е рано или е късно?

Мисля е рано. Миналата година ги следих и доста по-късно купих.

Много благодаря.
Има ли нещо специално, за което да следя внимателно?

# 726
  • София
  • Мнения: 5 362
Змия, миналата година резервирахме чак юни месец.

# 727
  • София
  • Мнения: 11 989
Аз трябва да резервирам за края на юни.
Явно ще отложа.

# 728
  • Мнения: X
Опитвам се да резервирам билети за ферибота за Наксос, но ми дава грешка.
Дали е рано или е късно?

Мисля е рано. Миналата година ги следих и доста по-късно купих.

Много благодаря.
Има ли нещо специално, за което да следя внимателно?

Ще си погледна довечера кога съм резервирала. Принципно в началото има промо билети, но миналата година бяха на тези, които са на дека. Ако пътувате в по-нисък сезон и там е добре, макар да трябва да бързате да хванете хубави места. Горещо препоръчвам самолетните седалки. Много удобни и широки. Ние поспахме и гледахме филми. Хапнахме в ресторанта и 5-те часа отлетяха. Ако сте с кучо обаче няма да ви пуснат вътре. Има места за тях. Т.е. купуване на по-висок клас места се обезсмисля.

# 729
  • София
  • Мнения: 11 989
Задължително сме с куче, ако животно под 3 кила може да се нарече куче Wink

Има на сайта ферита за малко над 3 часа. Те имат по-малко спирки или пътуват по-бързо?
Точно за тях ми дава грешка, когато симулирам резервация.

# 730
  • Мнения: X
Коя е компанията? Гледай дали качват коли. Защото от бързите има и такива, които са само за пътници без автомобили.

# 731
  • София
  • Мнения: 11 989
Пише, че качват и автомобили.
В този сайт гледам
https://www.ferriesingreece.com/

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
Хайде здравейте и за тази година Wink
Миналата година за първи път посетихме Гърция. Бяхме в Йерисос. Изключително много ми хареса. Тази седмица изрових нета за подходяща къща пак в този район, но не успях да я намеря. Та търсейки къща в Йерисос, резервирах на Корфу Simple Smile ...
Чакат ни едни 12 часа път и се надявам да измислим как да я свършим. Пътуваме с двете деца, като голямото е на 14 години, а малкото на 3. Само заради дребния се притеснявам от пътя. Чудих се дали да не запазя по една нощувка в Солун и в двете посоки, но не съм сигурна, че си струва.
До колкото успях да разбера до Корфу трябва да хванем ферибот от Игуменица, а ровя в нета и не откривам никаква информация за тази линия и възможност за ранно купуване на билети.

# 733
  • Мнения: 11 097
Змия,
повечето разписания за юни са факт вече и билети се продават. Понеже каза, че ще пътувате края на юни - симулирах резервация за 20.06., има 13 ферибота от Атина до Наксос (от Пирея, Рафина и Лаврио), от тях само три не возят автомобили.
Някаква друга е вероятно причината за грешката.

MeMyselfI,
фериботите за Корфу са на всеки час и билети се купуват на място. Все пак полезно е да знаеш, че от Игуменица пътуват две линии - до столицата Керкира и до Лефкими в южната част, като до Лефкими е малко по-кратък и по-евтин. Но зависи къде ще отседнете, островът не е толкова малък, пътищата са сравнително бавни и ако сте на север, по-изгодно ще ви е до Керкира да пътувате.
Ако малкото дете пътува трудно, нощувка си струва на отиване и то не в Солун (който в момента с новите пътни отсечки е на под 4 ч. от София), а по-близо до Игуменица, за да може да сте в Корфу още по обяд на втория ден. А ако му е за пръв път, тогава ще прецените как да постъпите на връщане.

# 734
  • София
  • Мнения: 6 561
Здравейте, моля за инфо за региона на Митикас, Лигия, Риза (между Парга и Превеза) -как са селцата, кръчми, плажове (духа ли, дълбоко ли е). По принцип търсим около Луца Врахос, ама сме 7-8 възрастни и 5 деца и не ми излиза нищо в Booking/ Airbnb.

Общи условия

Активация на акаунт