кърмещи мами с мигрена

  • 1 376
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 423
има ли освен мен други кърмещи мами с мигрена
моля споделете колко време издържахте без лекарства в името на това да кърмите бебчетата
как облекчавахте болката без лекарства Sad

# 1
  • Мнения: 462
Има, има! Ей ма на!

Някой път като ме хване и не пуща 2-3 дена барабар с нощите.

Какво правя? Гореща вана с продължително обливане на главата. Спане, ако ме оставят... Ама да ти кажа, като си легна с бебето и се гушна в нея като че ли се поуспокоявам. Мажа се с виетнамското чудо (онова малко мехлемче в кръгла метална кутийчица, на която има звездичка). Ям сладолед. И едно не много кърмаческо обезболяване: чаша горещо какао с канела и водка (уиски,...по избор) Wink. По принцип не е фатално да пиеш парацетамол и аналгин... стига да има ефект. На мен хапчета не ми помагат. Много рядко пия горещ Фервекс. Под много рядко се разбира на 2-3 месеца веднъж.

Някои разправят, че едно здраво чукане помагало, ама на мен не ми действа... Всъщност толкова ми е зле, че ако се опитвам да правя нещо подобно още повече ме заболява.

Горе долу това е... Ако се сетя още пак ще пиша.

А на теб от какво ти е мигрената? Има значение за обезболяването...

# 2
  • Мнения: 663
На мен ми се появи след като родих ,от преумора може би. Драйфаше ми се от болка и по цели нощи не можех да спя, обаче нищо не съм взимала, търпях. Rolling EyesНякъде ок. четвъртия месец отидох на очен лекар и се разбра ,че имам нужда от очила при четене, след като почнах да ги ползвам  постепенно ми отмина.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тук има някои интересни идеи:
http://www.kellymom.com/herbal/natural-treatments.html#migraine

# 4
  • Мнения: 2 047
   Аз търпя ден-два и пия някакво хапче - все гледам да е вечер, защото до сутринта дъщеря ми не се буди за ядене. Надявам се, че не й вредя много, все пак намръщена мама с гримаси не е по-доброто за нея  Laughing

# 5
  • Мнения: 3 760
Poli., аналгинът е несъвместим с кърменето, май  Thinking
Сори, prasentze, че те боли  Cry

# 6
  • Мнения: 3 423
Хедра мерси много  за идеите:love: наистина ли може да се взима магнезий newsm78 докато се кърми newsm78аз имам малко колебания във връзка с това ,че давам витам.Д а имаше някакъв проблем при комбиниране на калций и магнезий май newsm78
иначе аз заради кърменето пия повече течности а другата идея няма как да я приложа защото още нямам редовен цикъл newsm78
Мъни мерси за съчуствието Heart Eyes
Поли преди не ти ли е минавало с лекарсва newsm78
zdravi4 щом е от очите значи не е мигрена  bouquet

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Магнезий може да се взима, да - дори се ползва при определени проблеми със зърната. Няма да окаже влияние на вит.Д, който даваш на бебето - той не е калций, а само подпомага усвояването му. Иначе калция и магнезия са антагонисти и се изместват един друг, като това има определени отражения примерно за намаляване на контракциите при бременни и при някои сърдечни проблеми - вероятно това имаш предвид, но в случая тези взаимодействия не са проблемни Grinning

# 8
  • Мнения: 3 423
много ти благодаря   bouquetотново ме спасяваш  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 469
Вече сме големи, но преди ползвах Ефералган по време на пристъпите.

# 10
  • Мнения: 1 101
И аз съм в отбора Tired Или търпя (колкото мога), или пия Парацетамол. Напоследък започнах да се мажа и с "Японското чудо"... Ужас! Много е кофти Confused

# 11
  • София
  • Мнения: 4 020
Аз ползвам Имигран (Imigran), съвместим е с кърмене, скъп е, но след 1 таблетка след 20-30 минути пристъпът е преминал!


Можеш да го провериш тук:
http://www.e-lactancia.org/asp/lactanci22.asp

Можеш да изполваш също и Maxalt, също съвместим с кърменето! Peace

Момичета, вече има много прекрасни лекарства, не се мъчете!

И двата препарата се продават в Бг!

# 12
  • Мнения: 462
Поли преди не ти ли е минавало с лекарсва newsm78

Никога не са ми помагали лекарства... Най-много да ми помогнат да повърна, което донякъде успокоява...  Confused

# 13
  • Мнения: 462
Poli., аналгинът е несъвместим с кърменето, май  Thinking

Честно казано не знам, не съм го проверявала. Аз не го пия.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 020
Поли преди не ти ли е минавало с лекарсва newsm78

Никога не са ми помагали лекарства... Най-много да ми помогнат да повърна, което донякъде успокоява...  Confused

А тези , които аз изброих пллзвала ли си? newsm78

# 15
  • Мнения: 1 097
уф, и мен много ме мъчи ..  Confused ooooh!
на мен ми помагат масажи и сън, ама последното много рядко ми се случва  Joy

# 16
  • Мнения: 462
А тези , които аз изброих пллзвала ли си? newsm78

Не, не съм. Веднъж пробвах това, което ми беше предписала невроложката, но не помогна. Освен това аз съм, по принцип, противник на всякакави хапове, но това вече е друга тема.

Изказвам съболезнования на всички с този проблем!

# 17
  • Мнения: 34
аз също съм с главоболие веднъж месечно.веднъж пих парацетамол и ми помогна иначе търпя.казаха ми че е от хормоните

# 18
  • Мнения: 524
Аз до 10 месец (спрях да кърмя преди 3-4 дни). имах 3 силни пристъпа за тези 9 месеца, като единят бях адски зле с часове (повръщах през 15 минути около 3-4 часа), много се изтощих (беше през ноща) и пих аналгин ( след това не кърмих бебо 12 ч.). цЕДИХ СЕ ТОГАВА ( БЕБО БЕШЕ НА 7 НАВЪРШЕНИ МЕСЕЦА ) .

в останалите случай си лягам , пия чай с лимон или ако усештам, че се влошава парацетамол.

Ако си много зле просто прави така. Аз съжалих, че първите 2 пъти не го направих. Просто се цедя за да не спре кърмата и бебо минава за малко на АМ. Успех!!!

# 19
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
При мен интересното е, че с бременността и сега с бебето, пристъпите намаляха. Имам рецепта за Имитрекс, единственото нещо, което ми помагаше преди. Сега обаче избягвам да го пия, заради бебето (по време на бременността също не беше препоръчително) и взимам Адвил (ибупрофен). Ако го съчетая с едно кофеиново кафе, каквото по принцип не пия, става.
Докато бях бременна, правех същате комбинация с Тайленол (ацетаминофен), но то работеше по-слабо.
Междувременно продължавам да кърмя, не смятам, че тези лекарства са много страшни.
За щастие обаче, както казах, от около година не съм имала нетърпими пристъпи. Явно при мен хормоните оказаха положително влияние.
Много прегръдки на страдащите!  Hug

П.С. Сега от линка по-горе видях, че Имигран/Имитрекс е безопасен за кърмене?

# 20
  • София
  • Мнения: 4 020
П.С. Сега от линка по-горе видях, че Имигран/Имитрекс е безопасен за кърмене?

Да, между другото след раждането и аз не съм имала силни пристъпи, само 2 и то по-слаби!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 020
П.С. Сега от линка по-горе видях, че Имигран/Имитрекс е безопасен за кърмене?

Да, между другото след раждането и аз не съм имала силни пристъпи, само 2 и то по-слаби!

За Имиграна, ДА безопасен е, каза ми го анастезиоложката д-р Кирова в Света София, след това и аз го проверих!

Общи условия

Активация на акаунт