кърмещи мами с мигрена

  • 1 372
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 097
уф, и мен много ме мъчи ..  Confused ooooh!
на мен ми помагат масажи и сън, ама последното много рядко ми се случва  Joy

# 16
  • Мнения: 462
А тези , които аз изброих пллзвала ли си? newsm78

Не, не съм. Веднъж пробвах това, което ми беше предписала невроложката, но не помогна. Освен това аз съм, по принцип, противник на всякакави хапове, но това вече е друга тема.

Изказвам съболезнования на всички с този проблем!

# 17
  • Мнения: 34
аз също съм с главоболие веднъж месечно.веднъж пих парацетамол и ми помогна иначе търпя.казаха ми че е от хормоните

# 18
  • Мнения: 524
Аз до 10 месец (спрях да кърмя преди 3-4 дни). имах 3 силни пристъпа за тези 9 месеца, като единят бях адски зле с часове (повръщах през 15 минути около 3-4 часа), много се изтощих (беше през ноща) и пих аналгин ( след това не кърмих бебо 12 ч.). цЕДИХ СЕ ТОГАВА ( БЕБО БЕШЕ НА 7 НАВЪРШЕНИ МЕСЕЦА ) .

в останалите случай си лягам , пия чай с лимон или ако усештам, че се влошава парацетамол.

Ако си много зле просто прави така. Аз съжалих, че първите 2 пъти не го направих. Просто се цедя за да не спре кърмата и бебо минава за малко на АМ. Успех!!!

# 19
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
При мен интересното е, че с бременността и сега с бебето, пристъпите намаляха. Имам рецепта за Имитрекс, единственото нещо, което ми помагаше преди. Сега обаче избягвам да го пия, заради бебето (по време на бременността също не беше препоръчително) и взимам Адвил (ибупрофен). Ако го съчетая с едно кофеиново кафе, каквото по принцип не пия, става.
Докато бях бременна, правех същате комбинация с Тайленол (ацетаминофен), но то работеше по-слабо.
Междувременно продължавам да кърмя, не смятам, че тези лекарства са много страшни.
За щастие обаче, както казах, от около година не съм имала нетърпими пристъпи. Явно при мен хормоните оказаха положително влияние.
Много прегръдки на страдащите!  Hug

П.С. Сега от линка по-горе видях, че Имигран/Имитрекс е безопасен за кърмене?

# 20
  • София
  • Мнения: 3 991
П.С. Сега от линка по-горе видях, че Имигран/Имитрекс е безопасен за кърмене?

Да, между другото след раждането и аз не съм имала силни пристъпи, само 2 и то по-слаби!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 991
П.С. Сега от линка по-горе видях, че Имигран/Имитрекс е безопасен за кърмене?

Да, между другото след раждането и аз не съм имала силни пристъпи, само 2 и то по-слаби!

За Имиграна, ДА безопасен е, каза ми го анастезиоложката д-р Кирова в Света София, след това и аз го проверих!

Общи условия

Активация на акаунт