Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 22

  • 24 041
  • 355
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 776

Добре дошли в поредната тема за най-абсурдна реплика на тема кърмене и захранване 💐
Предишни теми:
Тема - 18
Тема - 19
Тема - 20
Тема - 21

# 1
  • Мнения: 6 872
Не е най-голям мит, но да се включа.

"Е, в парка няма лошо да кърмиш, ама в кафе или на заведение... ами, друго си е."

Не питах какво е другото. Въобще хората около мен са много учудени, че кърмя навън и че това не ме притеснява по никакъв начин.

# 2
  • Мнения: 610
Аз живея в Южна Америка . Тука никой не те гледа странно независимо къде кърмиш . Даже ти се радват. Кърмила съм в банка , в супермаркет и даже в църква. И не само аз , а всички кърмачки.

# 3
  • Мнения: 2 354
Благодаря за темата.
Кърмих сина ми до 3.3 г. Наслушах се на бисери, най-вече от свекървата. При всяко обаждане питаше "Няма ли да го отбиваш вече?! Айде напролет - тръш, теленце!" Викам "аз теленца нямам!"
Като разбра, че не кърмя вече, чак се обади да ме поздрави!
Иначе и при нас от  първата година се почна с шоколади, бисквитки, които прибирах и изяждах аз.

Последна редакция: чт, 17 мар 2022, 06:47 от Шефът Антонио

# 4
  • Мнения: 1 853
Включвам се с има ли достатъчно и стига ли му. За мен са най-глупавите въпроси.
И също - когато сте навън къде яде. Винаги отговарям - където огладнее и е абсолютно вярно. Кърмила съм къде ли не.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 865
Понеже моето детенце беше доста пухкаво бебе, бях получила съвет: "Колкото голямо бебето, толкова по-рано се захранва. Твоето на три месеца трябва да е на манджи вече. Млякото няма да го засища. Ще хване някоя болест, оставяш го да седи гладно."😳

# 6
  • София
  • Мнения: 1 395
Стига ли му и как така ще яде без да знаеш точно колко милилитра е изяло са и моите фаворити. Да се изцеждаш и да даваш от шише, за да знаеш колко е изяло, най-добре.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 726
Кърмата била нехранителна, да дохранвам с АМ. Вярно е, че си имах проблеми с кърменето ама това ми е ТОП и до днес Simple Smile

# 8
  • Мнения: 363
"Все пак имаш син. Не е хубаво толкова дълго да го кърмиш (на 1г10м е към момента и продължаваме). Не трябва да го правиш лигльо и  мамино синче (явно кърменето допринася, знам ли 🤫). И нали, буди се нощем, защото вече кърмата ми е бистра водица и завалията е гладен. Нищо че си хапва всичко, и да ми в жив и здрав, има завиден апетит.

Не знам дали съм споделяла в темата, миличкия ми свекър и неговото заключение за коликите 😃
"Нормално е да ги боли коремчето, млякото все пак се вкисва бързо."

😎😃

# 9
  • Мнения: 2 988
Здравейте и от мен 😊. Любим мой мит за кърменето е: "Виж какви са ти меки гърдите, нямаш мляко." Баба ми особено често обичаше да ми го повтаря. Въри обяснявай, че кърмата просто се е регулирала. Но след една подобна реплика аз почнах да се цедя и оп от меките гърди, дето нищо нямало - 100мл 😂😂😂😂😂😂 Физиономията ѝ беше един път 🤣🤣🤣🤣🤣

# 10
  • София
  • Мнения: 2 409
Имаше една статия за кърменето. Гърдите са като фабрика, вече като знаят какво е нужно, държат малко на склад, другото го произвеждат на момента

# 11
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
В топ класацията ми е и това че кърменето разваля гърдите Rolling Eyes Т.е. ако искам да си запазя визията (и мъжа ми да ме харесва Expressionless) тогава да не кърмя...

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
А бременността хич не ги разваля 😁
Дъщеря ми се отби на 10м, гърдите ми действително не са това, което бяха, но не съжалявам и миг.
Онзи ден попаднах на тема, в която едно майче разправяше, че в родилното не са давали АМ, но нейното бебе така и неуспяло да си бъде на кърма. При въпрос защо не се е изцеждала и така да храни отговори, че не щяло кърма, даже и от шише, ти да видиш какъв феномен 😳
Много се страхуват да кажат, че просто не са искали да кърмят и толкова.

# 13
  • Мнения: 2 352
Моите още от бременност се развалиха... Станаха огромни, а след това увсинаха Cry Единствено нещо, за което ме е яд. И то не толкова естетически, че не са хубави, колкото преди. Това, че са увиснали ми създава физически дискомфорт и нося постоянно сутиени, дори вкъщи.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 409
Кърменето е профилактика на рака на гърдата. Аз съм много рискова, таа с дългогодишното ударих джакпота.

Общи условия

Активация на акаунт