Отговори
  • Мнения: 2 988
Тъй като предишната тема е доста стара си позволявам да пусна нова. Ако модераторите преценят, нека я премахнат.

За вече 8 месеца кърмене се наслушах на какви ли не глупости и митове,  свързани с кърменето. Половината от тях, за жалост, са изречени от медицински лица:
1. Защо ти е да цедиш? Докато го изпишем ще ти спре кърмата.
2. Давай АМ, защото на кърма няма да качва.
3. Недоносен е и няма да засуче.
4. Давай вода, че ще хване гъбички.
5. Как ще ти се увеличи кърмата като не му даваш да суче?
6. Дай му шишето и не го мъчи да суче (нищо, че бебето само търси зърното).
7. Пиеш лекарства и не трябва да кърмиш.
8. Кърмата не му стига и затова не ака.
9. До кога още ще го кърмиш? Почвай соковете/пюретата.
10. Създай му режим иначе няма да прояде твърда храна.
11. Ако не иска пюре, не му давай и да суче докато не изпразни бурканчето.
12. Какво е това ЗВБ? Давай пюре с масло, сол и захар...

Вие сте...Grinning

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
4.Изследвала съм бебета с Кандида в устна кухина и фекалии.Значи ги има в целия храносмилателен тракт.Много е болезнено между другото.Не се срещат при всяко бебе,но се случва доста често.
7. Лекарствата по принцип са не съвместими с кърмене.

# 2
  • Мнения: 7 775
Само дето кандида не се чисти с вода 😉 има огромен избор на лекарства, съвместими с кърмене.

# 3
  • Мнения: 2 883
Не знаех, че има такава тема. Мислех да си запивам нещата, които чуя.

*В родилното: "Цеди се до край, иначе няма да имаш кърма"

*Пак там: "Трябва да даваш по малко глюкоза между храненията, хем жълтеницата ще се махне по-бързо, хем ще си структурира храненията и няма да има колики, защото няма да яде хаотично"

*Моя позната, давайки ми съвет като кърмачка "И нощно време няма да кърмиш! Аз: Ами като се събуди гладна какво да я правя? Тя: Водичка!" (🙈)

*Друга позната: "Моя позната съветва (???) да се кърми до към 5-ти месец, че после няма отбиване"

*ЛЛ: "Трябва (!) да махнеш нощното кърмене"

Това за сега от мен, скромно предвид опита ми от 2 месеца и редките случаи, в които излизам сред обществото 😁

# 4
  • Мнения: 610
Лекарите съветват кърмене само до шестия месец ( това от хора чули -недочули , ама да се изкажат т.е. не знаят значението на думата екслузивно).

# 5
  • Мнения: 2 988
Не знаех, че има такава тема. Мислех да си запивам нещата, които чуя.

Имаше такава тема преди повече от година.

За жалост препоръчителната възраст за отбиване спада все повече. На мен преди време също ми заявиха, че кърмата и АМ след 6 месец са излишни и трябвало да минава на пюрета и каши.

А пропуснах и още един бисер: „Нали целта на захранването е да спреш да кърмиш?”

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 933
Целта на захранването е детето да приема хранителни вещества,които само на мляко е по-трудно да се набавят.Това не значи,че трябва да се спре да се дава мляко.
Ако детето иска нощно хранене защо да не се храни?

# 7
  • Мнения: 2 988
Elfito, това го знаем. Не случайно темата  се казва „най-абсурдна” реплика и цитираме дадени на нас в повечето случаи непоискани съвети от лекари, роднини, приятели и познати, които знаят или не решават да се бъркат там където не им е работа.

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 933
Ами да вляза в темата тогава.
Свекито на моя приятелка и казала,че на отбито дете не се дава кърма,защото ще има лоши очи и ще урочасва хората(детенце е със сини очи).
Като захранвах големия ми син фенове на д-р Спок ми казаха,че най-добре било първият сок да е от портокали.За вит.С.

# 9
  • Мнения: 294
“Ми те бебетата повръщат, защото си избират млякото”.(това което не им харесва го повръщат)
 
В родилното: Аз ревяща от препълнени гърди, а медицинско лице ме съветва “ Давай му да суче и от двете гърди, за да те облекчи”
Ходи обяснявай, че новороденото заспива на втората минута и изяжда 20 мл. 🙄

Детето ми беше почти на месец и ми задават въпроса” Слезе ли ти кърмата вече или още е коластра? “ 😂

# 10
  • Мнения: 2 883
Поста на Чакалова ми напомни, че и мен в родилното ме съветваха 15 Мин и от двете гърди 😄
И любимият ми въпрос : "Стига ли и?" Ами, не се оплаква.

# 11
  • Мнения: 2 988
Joy Това с избирането на млякото не съм го чувала. Но пък за жалост най-редовно се появява по някое неопитно майче, което да пита защо бебето повеъща от кърмата, а от АМ не.

# 12
  • Мнения: 7 775
Тия, които съм чувала лично, вече сте ги казали. Но може би най-абсурдното го прочетох в кърмаческата тема, една свекърва казала на снаха си след 5-6 часа пауза (предполагам нощна) да не давала на бебето да суче, че й била застояла кърмата 😂 та гласувам за номер едно да е това. Иначе моят фаворит е водичката, дето лекува и предотвратява гъбички, варицела и хепатит 😂 другото любимо ми е нехранителната кърма и що още го кърмя детето като не е хранителна.
Последното, което моята педиатърка изтърси, макар, че е доста в час с нещата беше "ама ти не можеш да знаеш сега като я кърмиш (8ми месец беше тогава) тя яде ли или се успокоява. Хич, нямам си на идея за 8 месеца кърмене, половината от които през цялото време, кога гълта кърма и кога ме ползва за залъгалка.

# 13
  • Мнения: 2 988
Аз се сетих за един въпрос, който постоянно ми задават след като е сукал: „Наяде ли се?” Вече казвам „Е от къде да знам. Няма разграфени милилитри все пак.”

# 14
  • Мнения: 1 404
В родилното, вече съм родила 4-ти или 5-ти ден, засичам се в асансьора с две от акушерките от патологична бременност, където лежах. Питат ме как съм, как са децата. Аз отговарям добре, възстановявам се, вече ми  е слязла кърмата, но децата не засукват добре и се цедя . Поглеждат ме ( аз съм 180, слаба, те ниски около 160-170 и пълни с големи бюстове) - Ми ти нямаш гърди, къде си тръгнала близнаци да кърмиш????" За протокола преди да забременея и родя носех 80-В или ако намеря 80-А. След като забременях стана чашка С, до 6 месец минах на Д... Вече са на годинка децата и спадат прелестите, но на онези двете им пратих поздрави и хабер че кърмя успешно близнаците вече година и без гърди ..... Joy

Общи условия

Активация на акаунт