Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 855
  • 736
  •   1
Отговори
# 165
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Изчисти се с мокра кърпичка и след това с лосион за грим. На едното място явно съм тръкнала повече, като изгорена и протрита ми е кожата, а днес и с коричка се е покрило.
Всеки път си казвам, че ще сложа нещо на лицето и всеки път забравям. Дано този път съм си взела поука Joy

# 166
  • Мнения: 4 565
Пепелта, вкл. и дървесна,  чисти, но може да разрани ръцете. Аз си чистя бижута в оцет и сода - заливам с оцет, сипвам сода и оставям няколко часа, без търкане. Така чистя и загорели съдове - оставям за 10-15 минути да постоят.

# 167
  • Мнения: 13 542
А как почиствате златни бижута в домашни условия?

# 168
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Пепелта, вкл. и дървесна,  чисти, но може да разрани ръцете. Аз си чистя бижута в оцет и сода - заливам с оцет, сипвам сода и оставям няколко часа, без търкане. Така чистя и загорели съдове - оставям за 10-15 минути да постоят.
Това за сребърни бижута ли  ?

# 169
  • Мнения: X
Загорели съдове чистя със сол. Посипвам отгоре и след три час без търкане се отлепя.
За тоалетната - аз мия по няколко начина - сипвам белина. Става реакция и след два часа пускам водата. После с четка отстрани, не на дъното - там вече си е чисто.
Отделно държа един антибак.препарат на Медикс.
И накрая - с кока- кола в резервен вариант - сипвам, престоява няколко часа и четката.
Като малка  у дома се чистеше тоалетната с кисол. Винаги беше бяла и нямаше проблеми с нея. Тоалетната чиния беше на близо 20 години.
Но този кисол правеше реакция с водата, както прави сега и най-евтината белина. Сега още не съм намерила достоен кисол. Но то аз спрях с търсенето.

# 170
  • Мнения: 4 565
Пепелта, вкл. и дървесна,  чисти, но може да разрани ръцете. Аз си чистя бижута в оцет и сода - заливам с оцет, сипвам сода и оставям няколко часа, без търкане. Така чистя и загорели съдове - оставям за 10-15 минути да постоят.
Това за сребърни бижута ли  ?

И за златни става. Само да нямат някакъв чувствителен камък - примерно може да повреди перли. За цирконий (фалшивите "диаманти" стават), изпробвано е и за рубин - нищо му няма.

# 171
  • Мнения: 12 696
Това чисти, да, ама ако е както при мен със седеф трябваше да търся друг вариант. В интерес на истината, не можах да се прежаля да търкам с пръсти с пепел от цигара, сигурно щяха да ми миришат на пепелник цял ден после. С угасения фас действах, пак си стана добре, а уж приятелката ми каза че топлината на пръстите е нужна.

# 172
  • Мнения: 3 542
Фасът миреше много повече от пепелта, тя вече е изгорял тютюн, а фасът само се е одимил и опърлил.

# 173
  • Мнения: 12 696
Идеята ми беше да не втривам пепелта с пръсти, както тя ми каза, за да не попиват те миризмата. Фаса в случая го използвах като тампон, с който да изтъркам пръстена - буквално топих края в пепелта в пепелника и търках. То ясно че пръстена после се мие/бърше, ама кожата на пръстите ми шеще да мирише още доста време на пепелник сигурно, дори и след измиване, ако бях действала с тях. Не се прежалих да пробвам. Но пък съм влюбена в метода, повече друг няма и да търся.

# 174
  • Мнения: 7 910
Бижута чистя като в кафеник кипвам малко вода, добавям лъжица сода бикарбонат и домакинско алуминиево фолио, смачкано на топка, след десетина секунди изключвам котлона и готово. Май не е много добре за бижута с камъни, за да не се отлепят, но за другите става Simple Smile

# 175
  • Мнения: 61
Дайте съвет как да почистя  дреха от онези желета, които децата мачкат, май другото име му е слайм.

# 176
  • Мнения: 35 110
Как да изчистя добре фугите на банята?
Преди имаше един препарат с хлор на Лидл, но вече го няма Sad

# 177
  • София
  • Мнения: 6 010
С парочистачка. Може и да си наемеш ако нямаш.

# 178
  • Мнения: 10 210
Лепилото от етикетите на бурканчетата сладко как се чисти? Ако е на стъклото, ползвам телена гъба, но капачката е боядисана и ще се надраска.

# 179
  • Мнения: 10 057
Парченце плат напоено с олио и търкам.
Така свалям етикети от пластмаса, стъкло и метал.

Общи условия

Активация на акаунт