Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 897
  • 736
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 333
Калгон за пералня може ли да се замести с нещо друго? Някой пробвал ли е?

# 391
  • София
  • Мнения: 12 006
Калгон за пералня може ли да се замести с нещо друго? Някой пробвал ли е?
Ako сте с толкова варовита вода, може да си сложиште система за омекотяване на водата след водомера и да не ползвате допълнителни омекотители за вода в пералнята, а солта на миялната /ако имате/ да е на 1 или нула според лентичката.

# 392
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Тази сутрин имах близка среща с мишка. След първоначалния шок и писъците ми, логично дойде и въпросът “КАК ПО ДЯВОЛИТЕ ДА СЕ ОТЪРВЕМ ОТ ТЯХ”? Машинките ефективни ли са, имате ли наблюдения? А отрова? Капани? Не искам да се разсмърди или да ми се налага да улавяме живи мишки и дасе чудя какво да ги правя после. Мъжът ми предполага, че заради застудяването, са се прибрали на топло в къщите и за това не сме виждали до сега дасе разхождат. Иначе при ремонтни дейности на водопровода януари месец видяхме под тръбите в пода...не предполагах, че ще се разхождат и из вкъщи Stuck Out Tongue Winking Eye

# 393
  • Мнения: 7 776
Обикновеният капан е най-ефективен. Няма как ни жива, ни умряла мишка - в капана се хваща жива. Мъжът ти я хваща и я убива или пуска навън. С отровата може да я откриете къде ли не мъртва и разложена, за това предпочитам капан аз лично. Има разни капани с лепило, но не аз лично не се доверих.

# 394
  • Мнения: 7 914
Капаните с лепило са добри.

# 395
  • Варна
  • Мнения: 51
Калгон за пералня може ли да се замести с нещо друго? Някой пробвал ли е?
От години ползвам лидълските таблетки - вършат същата работа, а калгона е необосновано скъп.
https://www.lidl.bg/bg/Clean.htm?articleId=184
От прахообразния на dm  също съм доволна.
Доколкото знам има и от български производители, но не съм ги ползвала.

Последна редакция: сб, 13 окт 2018, 15:00 от mira66

# 396
  • Мнения: X
Някои мишки са много хитри и не влизат в капан, обикновен или с лепило. В селскостопанската аптека и в железарията продават отрови за мишки, попитайте там

# 397
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Калгон за пералня може ли да се замести с нещо друго? Някой пробвал ли е?
От години ползвам лидълските таблетки - вършат същата работа, а калгона е необосновано скъп.
https://www.lidl.bg/bg/Clean.htm?articleId=184


Аз живея в Германия. Техникът за пералнята ми ги препоръча. Слагам по негова инструкция на седмица-две в отделението за прах при бяло пране.
Ползвам ги и на кратка програма за съдомиялната

# 398
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Калгон за пералня може ли да се замести с нещо друго? Някой пробвал ли е?
От години ползвам лидълските таблетки - вършат същата работа, а калгона е необосновано скъп.
https://www.lidl.bg/bg/Clean.htm?articleId=184


Аз живея в Германия. Техникът за пералнята ми ги препоръча. Слагам по негова инструкция на седмица-две в отделението за прах при бяло пране.
Ползвам ги и на кратка програма за съдомиялната
На съдомиялната пък за какво са й? Тя си има сол за омекотяване на водата.

# 399
  • Варна
  • Мнения: 51
Аз слагам по една таблетка на всяко пране, тъй като водата във Варна е доста варовита, но и аз доскоро живеех в Германия, и там процедирах по същия начин.
Виж, за миялната не ми е хрумвало, но там мисля, че солта изпълнява тази функция.

# 400
  • Мнения: 2 333
На съдомиялната слагам сол, но ако таблетките са по - бюджетни, защо не два заека да отстрелям с таблетките от Лидл. Не съм ги ползвала досега. Ще пробвам.
Но се зачудих дали не мога да слагам сода, вместо Калгон, защото наистина е много скъп. Това за содата го срещнах преди време, но сега не мога да открия къде. Може би ще е по - евтин вариант.

# 401
  • София
  • Мнения: 12 006
На съдомиялната слагам сол, но ако таблетките са по - бюджетни, защо не два заека да отстрелям с таблетките от Лидл. Не съм ги ползвала досега. Ще пробвам.
Но се зачудих дали не мога да слагам сода, вместо Калгон, защото наистина е много скъп. Това за содата го срещнах преди време, но сега не мога да открия къде. Може би ще е по - евтин вариант.
Ти наясно ли как се използва калгона и какъв е химичният му състав, както и на содата и на солта за миялни? За съдомиялната - ако таблетките нямат сол, се сипва само сол за съдомиялни /не обикновена/ в отделението за сол и се настройва според твърдостта на водата. Калгона /или аналога лидълските таблетки/ къде точно ще го сложиш и какво смяташ, че ще постигнеш, освен да съсипеш йонообменника на машината, а да - състава на калгона няма нищо общо със състава на солта за миялни, ама нищо общо, въпреки, че и двете омекотяват водата. Поради тази причина едното е за пералня, другото за съдомиялна. Все пак да не забравяме, че с посудата измита в съдомиялна се яде и има пряк достъп до храната. Аз лично не бих яла от посуда мита с калгон  Crazy Crazy Crazy.
Като правите глупости поне не ги пишете по форумите, че току виж някой повярвал на това "велико откритие" та го пробвал, не дай си боже да има и малки деца в катинка.
А содата какво общо има, като тя освен, че е с различен от калгона и солта състав, дори не омекотява водата? Вярно че е по-евтина от калгона, ама няма нищо общо нито със състава нито с действието му. Все едно да чуя "слагам готварска сол в миялната, че е по-евтина от солта за миялни" Crazy Crazy

# 402
  • Мнения: 2 333
Хайде не се карай, ако обичаш!
Споделила съм това, което съм прочела и се допитвам до специалистките във форума. Не съм им сипала сода или сол в чиниите, миялните или пералните, нито пък съм опряла ножа до гърлото на някоя от вас да го направи.
По - полека с тона!

# 403
  • Мнения: 94
Можете ли да ми помогнете с идея за почистване на кожено яке от мазно петно. Якето е ново, но незнайно как е получило петно на рамото и сега не се сещам как да го почистя. А се вижда много...не е като да е скрито...

# 404
  • Мнения: X
Коженото яке занесете на химическо, като специално им покажете петното. Добре е, преди това да не пробвате да тренирате, защото може да фиксирате петното.

За мишките, в селскостопанска аптека купете отрова, от която след като ядат мишките бягат навън да умират. Няма по-ужасно нещо от мишка, умряла зад някой шкаф или в някоя пукнатина, в дюшеме или някъде другаде в дома ви.

Общи условия

Активация на акаунт