Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 837
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 7 908
Ако не се махнат петната след търкане с мокра хавлия, бих го изпрала отново само с омекотител.

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 869
И преди да го сложиш в пералнята можеш първо да го натиснеш , за да може Този засъхнал прах да падне по-лесно.

# 662
  • Мнения: 2 193
Може да переш якето с течен препарат за пране.И двойно изплакване.

# 663
  • Мнения: X
След като са се появили петна след изпиране в пералня, смятам, че якето е за химическо чистене. Т.е. ако го пуснеш отново в пералня, няма гаранция, че петната ще изчезнат.  По-скоро ще появят нови Sad

# 664
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 750
Най-вероятно не се е изплакнало добре якето. Пусни го до се изпере без препарати или само на плакнене. И на мен ми се е случвало. Ако материята не се лекьосва, може да пробваш и с влажна кърпа да забършеш петната.

# 665
  • Мнения: 7 908
И на мен ми се е случвало, препаратът се е разпенил твърде много от пухкавото яке и остават едни бели линийки, както е било намачкано в пералнята. Ако не се оправи с търкане с мокра кърпа по шушляка, се оправя с ново изплакване.

# 666
  • Мнения: 21 275
Здравейте ,как мога да изпера /освежа китеник/родопско одеало?

# 667
  • Мнения: 4 208
Здравейте ,как мога да изпера /освежа китеник/родопско одеало?

Нашите ги перем на село, на селската чешма, която е с много големи корита, а водата е с направо огромен дебит.
Носили сме ги на Етъра на бара също.
На барата не дават да се използват перилни препарати. На селската чешма ги перем с домашен сапун.

# 668
  • Мнения: 21 275
Благодаря.
Аз съм в къща с двор и има маркуч,но май ще е по-добре лятото да се помъча.
Едва ли да се събере едното такова е пералнята Simple Smile

# 669
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Здравейте ,как мога да изпера /освежа китеник/родопско одеало?
Аз моето съм го прала в пералнята на 30гр.. -почти хладна вода-без центрофуга. Изпра се.

# 670
  • Мнения: 21 275

Моята е за 7 кг пране,но като се намокри ще  е по-тежко.

# 671
  • Мнения: 8 213
Аз също пера родопските одеала в пералнята, едно по едно.

# 672
  • Мнения: 21 275
Благодаря,ако се побере,ще пробвам довечера.

# 673
  • София
  • Мнения: 5 547
Благодаря,ако се побере,ще пробвам довечера.
Премери одеялото и виж за колко кг е пералнята, да не я счупиш. Вълната се пере със специален препарат и на спец.програма иначе се степва и свива. Може би го знаеш.

# 674
  • Мнения: 21 275
Благодаря,ако се побере,ще пробвам довечера.
Премери одеялото и виж за колко кг е пералнята, да не я счупиш. Вълната се пере със специален препарат и на спец.програма иначе се степва и свива. Може би го знаеш.
Благодаря ,разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт