Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 760
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 5 547
И аз съм на това мнение, още повече че съм вадила от пълна пералня дрехи с неразтворен прах по тях, това значи че и не са се изпрали. Никога не пълня догоре.

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
Аз винаги я тъпча на макс - точно от майстор знам, че лагерите се разбиват от не-добре напълнена пералня.
Проблеми с неизпрани дрехи или неразтворен прах съм нямала, не и с тази пералня.
В една квартира, пералнята беше ужасна - както и да я пусках - пълна, полупразна, с прах, с течен, с капсули - все имаше нещо, което не беше изпрано добре Sad Трупаше и страшно много гадости между уплътненията, та през седмица я пусках с препарат за почистване... Така и не разбрахме какво и има, а не един и два майстори идваха, да я гледат

# 692
  • Мнения: 47 963
Някои модели и марки са скапани
Помниш ли каква беше

# 693
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз винаги я тъпча на макс - точно от майстор знам, че лагерите се разбиват от не-добре напълнена пералня.
Проблеми с неизпрани дрехи или неразтворен прах съм нямала, не и с тази пералня.
В една квартира, пералнята беше ужасна - както и да я пусках - пълна, полупразна, с прах, с течен, с капсули - все имаше нещо, което не беше изпрано добре Sad Трупаше и страшно много гадости между уплътненията, та през седмица я пусках с препарат за почистване... Така и не разбрахме какво и има, а не един и два майстори идваха, да я гледат

Най-вероятно /щом и майстори не са видели конкретен проблем/ нищо и е нямало, просто толкова си е можела машината. Не всички перални могат да перат добре и това не е от дефект или счупена част, а така си е направена.

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
Някои модели и марки са скапани
Помниш ли каква беше
Доста стар модел на Candy беше, но изобщо не си спомням кой. Явно предишни наематели не са се "грижили" добре за нея, та съвсем зле беше в началото. Имаше и други неуредици, та бързо, бързо се изнесохме от там Grinning

# 695
  • Мнения: 601
И аз бях убедена, че става дума за сухо. Ама аз няма как да натъпча толкова много кг в барабана. И аз я пълня 2/3 иначе няма да успее да ми намокри дрехите Simple Smile
Те нали уж и с малко вода перат.

# 696
  • София
  • Мнения: 12 006
И аз бях убедена, че става дума за сухо. Ама аз няма как да натъпча толкова много кг в барабана. И аз я пълня 2/3 иначе няма да успее да ми намокри дрехите Simple Smile
Те нали уж и с малко вода перат.
Е какво чудно има, че е за сухо? Имах си аз да е за мокро! Хората са го написали са сухо, за да може преди да се сложат в пералнята, да се изтеглят с кантар тези дрехи. Ако го напишат за мокро как точно ще ги претеглиш? Ще ги намокриш в леген и ще ги изтискаш с ръце, че да ги претеглиш ли?  Laughing Laughing Laughing

# 697
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 788
Относно казаното от майсторите, че е по-добре пералните да перат препълнени.
Посочено ми е в книжката с указанията, че трябва да сложа 2 кг при пране на програма вълна. Това, примерно, са 3 пуловера.
Как ще се напълни тази 8 кг пералня? Реално тя си остава празна, но пък си накисва прането и не го върти много. Явно има значение какво пране и на каква програма переш, а не пълнотата на барабана. Все пак пералните са зададени от-до.

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 6 628
Доколкото знам, добре е барабана да е пълен, защото иначе при центрофуга не се балансират добре дрехите... Нещо такова беше Simple Smile
Не знам при програма за вълна има ли центрофуга... Никога не съм я ползвала

# 699
  • София
  • Мнения: 5 547
Доколкото знам, добре е барабана да е пълен, защото иначе при центрофуга не се балансират добре дрехите... Нещо такова беше Simple Smile
Не знам при програма за вълна има ли центрофуга... Никога не съм я ползвала

Има центрофуга, но самата програма е на ниски обороти, и ниска температура.

# 700
  • Мнения: 5 384
Изгубих ви...обозначавам присъствие. Имам Candy със сушилня 2 в 1, не ползвам сушилнята , защото при първото ползване смали значително зимните ни блузи(невълнени).Уж четох инструкциите, но... оттам вече се отказах.

# 701
  • София
  • Мнения: 5 547
Моята сушилня( пералня) я ползвам само за бялои основно зимата, че инак съхнат по 2,3 дни, има само 2 програми за сушене и повечето неща досъхват навън. Предишната ми такава комбинирана имаше 5,6 програми и беше страхотен уред, за жалост в Бг не се предлага точно тази модификация и затова взехме сегашната. Ако имаш малки деца е незаменим този уред.

# 702
  • София
  • Мнения: 12 006
Най-добре за пералнята е да се спазват указанията, които са дадени от производителя, а не на стари лафове от квартални майстори. Не знам кой нормален майстор би препоръчал да си претоварваш машината. Така хем тя се съсипва по-бързо, хем и качеството на изпиране спада рязко. С претоварена пералян се получава нещо такова Mr. Green
Скрит текст:

# 703
  • Мнения: 4 206
Никой нормален майстор, било то и квартален, няма да препоръча да си претоварваш пералнята.
Майсторите казват, че лагерите не се разбиват когато пералнята е по-пълна. Колко да я претовариш тази пералня? Барабанът е с ограничен обем и няма как да работи с отворен капак. Изключвам програмата с вълна, защото там нещата стоят по-различно. Вълната е силно хидроскопична и като се намокри става много тежка. За това пералните имат специална програма за вълна с точни градуси, обороти на центрофугата и определено количество пране.
Всяка домакина преценя. Да не съм малоумна да си вадя прането неизпрано и да продължавам да си тъпча пералнята. Нито пък вадя кантара и тегля преди да сложа в пералнята.

# 704
  • София
  • Мнения: 12 006
Максималните кг. са на програмата памук и най-много още 1-2, всички останали са почти наполовина и ако програмата е за 4 кг. пък й се сложат 5-5.5кг си е претоварване. Няма нищо малумно в това да се изтегли с кантар преди да се сложи в пералнята, особено пък на нови покупки.

Общи условия

Активация на акаунт