Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 763
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 5 547
Аз вълна мисля ,че не се пуска в сушилня, особено за гардероб, не съм убедена какво ще изкарате от пералнята. Ама може да има някакви нови технологии, знам ли.

# 721
  • Мнения: 4 206
Те, пердетата са някаква изкуствена материя. Излязоха сухи, но много намачкани. Междувременно прочетох, че имам опция за освежаване с пара, което изглаждало и намачканото. Сега прибирам пердетата в този вид, напролет ще мисля дали на пара или на изплакване и ново сушене.
Ще разучавам.
И слагам край на темата с моята пералня.

# 722
  • Мнения: 355
Оф  Ева+ тъкмо ти написах, че лепкаво и залепнал силикон се чисти с WD40 смазката и видях, че е за по тяло. Написала си кожа и мислех, че по диван е изцапано.
Та, ако е по човек намазваш с олио или зехтин и търкаш с памучна кърпа или директно. Аз смола след рязане на борови дърва така чистя. Влизаш в банята, натъркваш полека с олио и изплакваш със сапун. Успех и дано не те кълцат повече.

# 723
  • Мнения: 7 897
Благодаря, Омикрон Joy, че можеше и с препарат да пробвам накрая. В болницата ги мокрят с йодбензин и нищо не остава.

# 724
  • Мнения: 10 256
Eva+ има специални препарати (ако мога така да ги  нарека) за отстраняване на лепила от лепенки. Аз не живея в БГ, но на нас ни ги бяха дали от болницата. Ето тези: http://www.eloquesthealthcare.com/detachol/
Не съм сигурна дали в БГ ще се намерят точно тези, но съм сигурна, че ще има нещо подобно;. Защо не попиташ в някоя аптека, ако ти е неудобно да попиташ доктор евентулано. Иначе това представлява нещо като ампула с някаква олио и върха на ампулата завършва с марля, като тампон. И с върха търкаш, той се пропива с масълце (предполагам има и още нещо вътре) и за нула време се изчиства мястото.

# 725
  • София
  • Мнения: 10 558
Много трудно се отваря хладилникът. С какво да намажа уплътнението?

# 726
  • Мнения: 4 206
Много трудно се отваря хладилникът. С какво да намажа уплътнението?
Да не се вакумира като фризерите?
Мисля, че не трябва да се маже с нищо...

# 727
  • София
  • Мнения: 10 558
С фризера нямам проблем. Той само за малко се вакуумира и после се отваря лесно.

# 728
  • София
  • Мнения: 5 547
Много трудно се отваря хладилникът. С какво да намажа уплътнението?
Това се случва когато, след като е бил отворен хладилника и го затвориш,бързаш пак да го отвориш. Просто трябва да изчакаш 2 мин и става.

# 729
  • София
  • Мнения: 10 558
Миленски, и сутрин така прави. Просто нещо не работи като хората... Преди сякаш не беше така, но от около година се отваря трудно по всяко време. И започна да ме дразни вече.

# 730
  • Мнения: 4 206
Старият ни хладилник имаше проблеми с отварянето и затварянето, които се влияеха от разместването и нивелацията. След всяко дърпане напред, за да измия пода и изчистя отзад и отдолу имахме проблеми с вратата.

# 731
  • София
  • Мнения: 5 547
Миленски, и сутрин така прави. Просто нещо не работи като хората... Преди сякаш не беше така, но от около година се отваря трудно по всяко време. И започна да ме дразни вече.
Странно е самата врата се затваря с едно гумено уплътнение което вътре има магнит за да прилепва добре към хладилника. В старата ни квартира хладилника правеше така ,но само ако веднага бързам да го отворя.

# 732
  • Мнения: 4 206
Има ли все още гаранционно обслужване?
Питайте в сервиза на съответната марка, може да има някаква слабост в системата на вратата.

# 733
  • Мнения: X
Наистина, ако не е добре нивелирана основата, на която е хладилника, може това да е причинатада се изкривяват пантите и да не може да се отваря. Другото е, ако някъде е било замърсено уплътнението, ако е засъхнало и е станало мизерия... Може и да не се вижда на пръв поглед, но това да е причината.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 070
Идеи за почистване на петно от фондьотен върху бял памук?

Общи условия

Активация на акаунт