Моля за съвет!

  • 12 355
  • 349
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 17 410
Още малко и стигаме до раждането пер виас и кърменето.

# 331
  • Мнения: 6 491
Още малко и стигаме до раждането пер виас и кърменето.

Айде пак драми...

# 332
  • Мнения: 17 410
Бих искала да ми отговориш на въпроса. Теориите са ясни на всеки.

# 333
  • Мнения: 9 196
Едно нещо трябва да се случи за да си добър родител. Да изместиш "центъра на тежестта" от себе си към детето. И това да го направят и двамата родители, не само единия.
В описания случай /така добре ми е познат/ и двамата не са надскочили егото си. 10 години са живяли заедно добре без дете, но тогава не е било нужно да жертваш собственото его /и занимания/ заради друг.Не е било нужно и да се откажат от цялото внимание на партньора към себе си в името на трети. Взаимно и реципрочно са си давали внимание , като всеки е запазвал някаква самостоятелност. И изведнъж се появява някой, който отклонява вниманието от собствената ти персона и от партньора. И тук си проличава кой е узрял да бъде родител и кой не е. В случая и двамата не са.   
За да не звучи като обвинение ще кажа,  че и ние не бяхме. Аз също, не само таткото. Мен например много ме дразнеше, че след раждането на дъщеря ми всички вече ме питаха "как е малката" и никой не ме питаше вече "как си ти?", сякаш бях изчезнала, сякаш бях станала невидима....аз определено не бях готова за това...още не бях развила себе си, не бях се утвърдила, за да мога да се откажа...и да приема, че вече не аз съм центъра, а детето. Зрелостта да си родител започва от там.

Прекрасно обобщение. Няма какво да се допълни.

# 334
  • Мнения: 6 491
Въпрос не виждам. Само отговори.

# 335
  • Мнения: 18 361
Бащата може да не го гледа баш по твоите правила, все едно си ти, но това фатално ли е? И моят му поизмества режима – заспива по-късно следобед - но иначе са се наиграли, обиколили са всички околни площадки, детето е живо и здраво, нахранено - е, заспало чак в 3 следобед, но пак се е наспало...

# 336
  • Варна
  • Мнения: 36 756
Авторке, свирни на модератор да заключи темата. Оттук нататък навлизаме в яко философски теми, май достатъчно се изписа по случая ти. Общо взето мненията са ясни, линиите очертани, основните неща казани.

# 337
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 463
Ами ако не може да свири Joy

# 338
  • Варна
  • Мнения: 36 756
Ще чурулика 😁

Е, че то има ли жена дето да не може да...свири Simple Smile

# 339
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 463
Ще чурулика 😁

Е, че то има ли жена дето да не може да...свири Simple Smile
Има ,има познавам няколко такива Joy

# 340
  • Варна
  • Мнения: 36 756
Я марш обратно в спама, там да си ги обсъждаме тия неща Simple Smile

# 341
  • Мнения: 63
То пък може това да е проблема. Я, ако свири както трябва, проблемите с мъжа й моменталически ще намалеят на половина Grinning

# 342
  • Мнения: 9 196
Е, как са изкарали, 10 години без музика? Simple Smile

# 343
  • Мнения: 17 410
Теория на родителската грижа, но и на свирките.
Време беше.

# 344
  • Сф
  • Мнения: 10 713
Е, как са изкарали, 10 години без музика? Simple Smile
Прочетох " мусака".Ха ха Joy

Общи условия

Активация на акаунт