Моля за съвет!

  • 12 361
  • 349
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 24 839
Ама чакайте малко, тя писа, че с тая работа изкарва колкото него пари, че и повече. И при това положение що тя трябва да прави компромиси и да напуска, а? Щото на мухльото така му е скимнало и за да може после да се праска на големия мъж дето вади парите вкъщи, а тя да е зависима И финансово от него? Щото сега не може да го прави, тъй като тя изкарва повече. Дай да я смачкаме съвсем, какво си позволява тая жена, не знае ли, че е второ качество човек, на който мястото му е в кухнята и до детето на площадката?

Силна връзка баща-син, лелелеле, как се смях. Каква силна връзка, вие чувате ли се, ако имаха силна връзка това дете щеше да заспива в ръцете на баща си, а не да чака майка си. Ако тоя иска силна връзка да направи той компромис с неговата си работа в името на детето.

Ама че се ядосах...

Извинявам се, ако бъркам, но ти не си ли седиш вкъщи, отглеждайки 14 и 8 годишни деца? newsm78

# 61
  • Сф
  • Мнения: 10 722
Около мен няма на смени с малки деца.Масово се стремят макс до 18ч.Някои си останаха вкъщи дори, заради боледувания и т.н .Жертвоготовни роднин и и баби не винаги има.За нормален квартал в Сф.пиша.Тук има избор от работа.
Нямам пример за мъж- опс само 1 - за мъж,  който да гледа дете, докато жена му бачка до 22часа.Там има и пълнолетна кака обаче Simple Smile
Работа на смени също значи я производство, я друга неособено квл.работа.Никакъв шанс пред отговорностите към с-во и дете.
Който иска, да си троши главата.Има една хубава фраза- Да ида на работа , та да си почина..

# 62
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Пюр, мъжът ми работи работа И на смени, до 12- 1. По празници е имал 20 часови смени и работата му със сигурност е значително престижна, пък и добре платена. Обаче като си е вкъщи и дете гледа(всичко),и домакинска върши, изобщо сме взаимнозаменяеми.  Не се хили от дивана.

# 63
  • Мнения: 1 702
Нямаше да пиша,но тук има уникални кадри просто,не мога да го отрека!Защо се търси под вола теле,вече и филмите започнаха-искала съм такива смени заради някой там???!!!! Laughing Това е нещо,което никога не бих причинила и не изгарям от желание съответно и на мен причинят! Как го измисли това???Хората там ме оценяват и ми влизат в положение,дори имах многократно предложение за леко повишение,но и то е свързано с тези смени,та категорично отказах!!!Хайде сега да видя и чуя какво още може въображението!!!
А тази престижната работа я намерих много отдавна за 500 лв....Вие с толкова ли живеете???

# 64
  • София
  • Мнения: 8 348
Правете разлика между баща, обичащ детето си и такъв, грижещ се за него. Може да са различни неща.

# 65
  • Мнения: 3 688
Здравейте,ситуацията е следната-след 10 годишна връзка(4 години брак) и 4 годишно детенце с моят съпруг сме разделени от месец...Това се случва за трети път,но доста е сериозно положението в момента!Предните два пъти раздялата продължаваше по две седмици някъде и всичко по старо му...Та защо се стигна до тук-аз го изгоних така да се каже,защото скандалите се превърнаха в ежедневие,детето ставаше свидетел на всичко това,а това за мен е недопустимо...Сипеха се обиди,епитети,та за да има спокойствие се принудих да направя това...Работата ми е на смени,та в момента ,когато аз нямам възможност се уговаряме той да гледа детето,но от как се стигна до тук...Няма намесен трети човек,никога не сме имали проблем с доверието,никога не сме имали проблеми с това,кой какви доходи има,да ги делим и т.н. всичко е било общо,много се подкрепяхме,но след като се появи детенце започнаха доста проблеми...Желано и планувано дете е малкия,но е доста "труден",много е сприхав,импулсивен,инат ,първосигнален...,.но все пак на родителите си прилича...Моят съпруг още в началото се изнесе в другата стая,за да се наспива,казах си ок,нали работи,трябва да може качествено да си почива...Някак си грижите за детето бяха изцяло мои,така е и до ден днешен,като добавим домакинската работа и това,че и аз работя наравно с него,доходите ми са като неговите,дори малко по-високи,а той се държи много егоистично,постоянно мрънка,че не можел да си почива,тежи му,че трябва да гледа детето,когато аз съм на работа...А дори тогава,аз съм приготвила вечеря,той само трябва да го вземе от градина и да го гледа...Не успява да се справя с него,не може да го преспива вечер,детето стои и ме чака,с две думи върти баща си на малкия си пръст..Много нервна и сприхава персона е и сега е  с много наранено его!Иначе е добър и честен човек,държеше мн на мен и детето.Изключително мн се дразни на моите втори смени и направо ме изнудва да си сменя работата като не иска да го гледа като работя,а няма на кой друг да го оставя!Майка ми ми помага като може,но и тя работи все пак.Как няма да иска да си гледа детето аз не проумявам и мн се дразня на това,ами нали е неговото,не е на съседа все пак!
Извинявам се за разхвърляния пост ,но съм мн объркана в момента,не спирам да премислям нещата и вече усещам,че трябва да взема някакво окончателно решение!Страхувам се от това дали ще се справим само двамата с детето!Ще трябва да мина на по-малко часове работа ,ще ми намалеят и доходите,за да мога чисто физически да се справям с малкия!Живея в собствено жилище,майка ми ще ме подкрепи,каквото и решние да взема!Ту си казвам,опитай,бори се за това смейство,ту си казвам,че трябва да се разделя с този егоист ...Ако се стигне до развод не виждам как бих могла да си намеря друг партньор,крайно съм изморена психически и нз как ще се доверя на някой друг по този начин!От друга страна детето също усеща,че става нещо и стана още по-изнервено,трудно ги изживява нещата и все ме пита  кога ще го гледаме двамата с баща му!
Как ме съветвате да постъпя???
Т.е. ти си го изгонила и той се е изнесъл от жилището. Така ли да разбирам ситуацията? Защото ако е така, може и да не поиска да се върне. А това ще те постави в съвършено друга ситуация.

# 66
  • Мнения: 17 410

Ама вижте,аз не работя на смени,за да го принудя той да ме замества пълноценно.Работата ми не е на първо място и не е пред семейството,но я работя от 6 години и ми носи нужните за момента доходи!Решила съм за себе си,че в момента ,в който изкочи нещо подходящо ще направя необходимото!Но не е прав той да ми поставя ултиматуми,само защото се чувства затруднен или подтиснат...Ами и аз на моменти се чувствам така,но продължавам и не драматизирам,защото ако пък остана сама с детето трябва да се справям!
Явно раздялата е решението,все повече се убеждавам в това! Просто ме е яд,че проблема примерно не е трети човек,тогава слагам точката на момента,(така ги разбирам нещата аз) или примерно,че нехае финансово,играе хазарт и подобни,също няма да се колебая изобщо...
Относно готвенето,не е неговото,няма как да стане,а с чистенето се е случвало да се включва,но основно на мен се пада тази чест!

Тук сме все жени, хайде попитай ги колко от тях работят на смени при 4 годишно дете, независимо че те нахъсват да не го прибираш и да си търсиш друг мъж?
Бас ловя, че я се намери една, я не!

А, ти ако си решила да се разделяш, само и само да стане на твоето- едно да знаеш- с това изнервено и буйно дете, сто мъже те чакат, за да почнат да ти го гледат, докато си работиш вторите смени!

И защо не признаеш поне пред себе си, че там в работата има заради какво и кого да караш втори смени, та съжаляваш, как при мъжа ти няма друга, че да имаш наистина причина да го изгониш!?

Работех на смени и тежък график с две деца, едното от които беше на две години, когато започнах. За децата помагаше майка ми. Това продължи осем години. Бившият се държеше подобно на описания тук.
Ти това няма как да го схванеш обаче, затова не спираш с малоумните си умозаключения.

# 67
  • Сф
  • Мнения: 10 722
Вермилион , за жена на смени говорим, с малко дете.
Сега,  мъжа ми също ходИ по чужбина , но това го изяснихме с него. Не мога да деля 50 на 50 задълженията.Понякога аз съм изморена, друг път той и така - редуваме се.Да, това е нормалното.
Като щерката беше малка , работих известно време на смени.Е ми не си е работа.Даже и от вкъщи минах.Направо си ми каза да спирам.Много се изнервихме.Но моят изкарва , така че и с моите и без моите..горе долу все тая.
Ето, за 500 лв става дума.Няма ли подходяща работа не на смени?
Никъде не прочетох .
Дали ще се подобрят нещата ако смени работата? Поне да пробва.Тя каза че не бил подходящ момента.Чудно кога ако не с малко де те ще е подходящ.Запънала се е като магаре на мост.Така мисля.
Няма как мъжа да вземе ролята на майката, така мисля.

# 68
  • Сф
  • Мнения: 10 722
Моля, дайте пример как трябва да се държи един мъж като се прибере от работа и събота( ако почива разбира се, че вече е рядкост) и неделя?
Не бъркайте кофтия брак с работата на смени.
Също изглеждането на деца от баби и дядовци , откога е за пример?

# 69
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Е, Пюр, аз цял живот съм работила за себе си, обаче първата година ме побъркваше невъзможността да работя. После намерихме вариант да мога поне малко да работя, но компромисите са взаимни. В историята на авторката взаимност липсва, всякаква. Той просто иска тя да си смени работата, за да му отпадне ангажимента към детето им. Тя да поеме И тази част, но и да продължи да работи, т.е и финансово той да не е по-натоварен, защото тя е направила отстъпка. Ами аз също не бих се отказала от моето, когато отсреща не биха се отказали от тяхното.

# 70
  • Мнения: 17 410
Бъркаш отглеждане с помощ. Примери няма защо да ти давам, няма да разбереш

# 71
  • Сф
  • Мнения: 10 722
Ти си артист, по различно е.Разбирам те.
Аз не знам на белив какъв и е брака, но оставам с впечатление , че работата е компромиса.Защото 10 години заедно, не са малко.За какво го гони 3 пъти? Много е грозно това.
Прочетох че работи, спи в другата стая.Не знам сега, ако детето е трудно за гледане, не трябва ли в друга посока да се натиска, а не към раздяла? Някои хора си заравят главата в пясъка пред проблем това го наблюдавам съвсем отблизо..

# 72
  • Мнения: 1 702
Е, Пюр, аз цял живот съм работила за себе си, обаче първата година ме побъркваше невъзможността да работя. После намерихме вариант да мога поне малко да работя, но компромисите са взаимни. В историята на авторката взаимност липсва, всякаква. Той просто иска тя да си смени работата, за да му отпадне ангажимента към детето им. Тя да поеме И тази част, но и да продължи да работи, т.е и финансово той да не е по-натоварен, защото тя е направила отстъпка. Ами аз също не бих се отказала от моето, когато отсреща не биха се отказали от тяхното.

Разбира се,часовете работа ще намаля,ако остана сама,защото вече няма да мога да се справям,но не и защото той иска,както сега...Каква толкова е неговата жертва,че не разбирам очевидно?Да гледа собственото си дете,било то и за сметка на свободното си време?А моето свободно време кога е по същата логика? Аз също не толерирам гледане на дете главно от баби и дядовци,на които после то да казва мамо и тате...Но не мисля,че е проблем да се включват от време на време! И ето какви са вижданията ми примерно за съботата и неделята на семейния мъж-ако и аз съм свободна не може ли тримата да излезем ,да се разнообразим ,детето да щурее ние да прекараме време заедно? След това ако съм на работа ,да го гледа до вечерта?Или трябва аз да се занимавам с него и съм длъжна,а той да се занимава с каквото му скимне ...???

# 73
  • Сф
  • Мнения: 10 722
Бъркаш отглеждане с помощ. Примери няма защо да ти давам, няма да разбереш
Помощ щото е без пари, нали?

# 74
  • Мнения: 1 702
Ти си артист, по различно е.Разбирам те.
Аз не знам на белив какъв и е брака, но оставам с впечатление , че работата е компромиса.Защото 10 години заедно, не са малко.За какво го гони 3 пъти? Много е грозно това.
Прочетох че работи, спи в другата стая.Не знам сега, ако детето е трудно за гледане, не трябва ли в друга посока да се натиска, а не към раздяла? Някои хора си заравят главата в пясъка пред проблем това го наблюдавам съвсем отблизо..


Ами това е проблемът,все един и същи...

Общи условия

Активация на акаунт