Аблация на сърцето - 9

  • 45 839
  • 755
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 41

badprince

 Аз съм оная с тромб в лявото предсърдие,който ми откриха преди аблацията.Време е за ново изследване какво се случва.Та исках да те питам за тази криоаблация-мога ли да отида направо на преглед при проф.Ангелков в Ситиклиник за преглед и евентуална аблация или първо се прави другата аблация.Аз също като тебе съм с предсърдно трептене и мъждене.

# 271
  • Мнения: 9
С тромб не може. Трябва да пиеш хапчета за разреждане на кръвта. Д-р Трайков ще ти каже какво да пиеш и как.

# 272
  • Мнения: 16
slaveia2104
Със сигурност с тромб няма да ти направят аблацията, преди да са сигурни, че нямаш тромб. С тази диагноза първо правят аблацията, която да елиминира трептенето(която е "обикновенната"), защото именно то може да провокира и мъжденето и се води по-щадящата и кратка. Ако, обаче, мъжденето си остане, тогава се налага изолация на белодробните вени, и там вече е криоаблацията. Като този метод е също най-щадящия за пациента и с най-малко рискове.
При мен, какво е положението - 3 месеца след криоаблация и 4 след другата, не съм излизал от ритъм изобщо (или поне не съм усещал). В момента съм направил контролен холтер и всеки момент чакам резултатите за да спра с лекарствата.
Не се притеснявай за резултатите и рисковете - със сигурност, ако ти е предложена такава процедура от водещите специалисти, значи имаш голям шанс да се отървеш. Отлагането не е вариант и с  времето нещата ще се влошават още повече.
Стискам палци и бъди уверена и смела.

# 273
  • Мнения: 41

badprince,благодаря ти!При мене нещата така се объркаха,че не зная къде и към кого да се обърна.Но първо трябва да мина прегледа за тромба с оня маркуч в хранопровода.Случайно да знаеш в някоя болница да имат апарат /скенер или каквото и да е друго/за по-прецизно надничане в сърцето,да избегна ТЕЕ/маркуча/?С обикновен скенер и ехограф не става.Изредих всички болници в София,но по телефона никаква информация не дават.

# 274
  • Мнения: 16
За съжаление ТЕЕ-то е единствения и най-прецизен начин да се види дали има тромб. Всъщност този "маркуч"  е ехограф, с който само оттам може да се види дали в тази кухина има тромб. Знам, че е неприятно усещането, аз минах през това 2 пъти, но в крайна сметка е за твоята сигурност. Много зависи кой ти го прави, при мен имаше разлика Simple Smile, но при всички положения се изтърпява и първия път е по-добре, че са го открили, за да не стане някоя беля в бъдеще.

# 275
  • Мнения: 41
Знае ли някой телефон за връзка с д-р Протич,но да отговаря той,а не информация на болница или кабинет.

# 276
  • Мнения: 4
Здравейте! Има ли някой с направена втора или трета аблация за предсърдно мъждене. На майка ми и предстои втора аблация на предсърдно мъждене и трептене заедно. Първата направихме в Сити клиник преди две години при проф. Ангелков. Някой знае ли в Токуда каква е цената на аблация на предсърдно мъждене.
Въпрос към Badprince: Каква е цената на криоаблацията при проф. Ангелков? Може ли да се направи едновременно криоаблация и аблация за трептене заедно?

# 277
  • Мнения: 42
Аз имам вече три аблации в Токуда и съм с диагноза предсърдно мъждене- последната я правих на 15.01.2019. В Токуда от скоро се плаща такса битови  консумативи -150лв, иначе самата аблация е безплатна с направление по здравна каса.

# 278
  • Мнения: 4
ДоJULI 08. Колко време чакахте за аблация? По време на аблацията имахте ли болка? Чудим се къде да направим втората аблация. В Сити клиник уредите са нови и е по - безболезнено. В момента искат 3600 лв. за предсърдно мъждене. А криоаблацията е по безболезнена, но за цена все още не сме питали.

# 279
  • Мнения: 41

stlrdnsk Защо толкова много пари,не е ли безплатна аблацията,когато е по клинична пътека?

# 280
  • Мнения: 4
В Сити клиник аблациите на предсърдно мъждене са платени. Пак е по клинична пътека, но това е цената на консуматива, Преди две години цената беше 2 500 лв. сега искат 3 600 лв.

# 281
  • Мнения: 42
По принцип се чака около месец, при мен имаше проблем и я направиха веднага след консултацията с доктор Трайков. Двете ми процедури бяха с пълна упойка -първата и третата, втората с местна-не е приятно, но не боли в никакъв случай. Чака се по-скоро за преглед при доктор Трайков, но ако обясните за проблема от регистратурата дават по - скорошни часове.Платеният преглед при него е 95 лв. Той сам предлага пълна упойка при тази диагноза.

# 282
  • Мнения: 4
Имаме час за пеглед на 09.05.2019 г., това беше най-ранната дата. А Вие имате ли и трептене? Само мъденето ли Ви отстраниха или направиха и двете?

# 283
  • Мнения: 42
Аз имам само предсърдно мъждене, но доколкото знам когато има и трептене се правят две отделни процедури-първо за мъжденето и след това за трептенето

# 284
  • Мнения: 16
Със сигурност трептенето и мъжденето не се правят заедно. Катетрите са различни и се обработват различни места на сърцето. По-леката процедура е за трептенето,  за която не се изисква пълна упойка и тя е по-кратка - не-повече от час. Докато при мъжденето нещата са по-сложни и там с РФ аблация отиват към 2-3 и нагоре часове. При мен имаше едно момче, което беше в операционната около 6 часа. При мен криоаблацията трая около 70 минути, под пълна упойка. Цената е 5 000 лв, консуматива е около 3 хил. и останалото са такси битови, избор на екипи и т.н. Наистина е доста комерсиализирано, но пък условията и техниката са на най-високо ниво. Със сигурност знам, че в Токуда още нямат тази техника на Сити Клиник (поне допреди 3-4 месеца). Там доста по-прецизно могат да видят точните места за обработка. Във всички случаи, наистина гаранция 100% няма, затова е този период от 3-4 месеца, в който да се видят дали има рецидиви.

Общи условия

Активация на акаунт