БИО/органична и натурална козметика - тема 7

  • 73 018
  • 770
  •   1
Отговори
# 285
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Здравейте,аз спирам да поръчвам от Ейвън и се ориентирам вече към натурална козметика,така или иначе харча по 15 паунда всеки месец,предпочитам да си поръчвам кутията lovelula или да си купувам продуктите на Лавера,които са на същите цени като тези на Ейвън,с разликата,че са по-натурални.Алверде е също по изчистена козметика,но не съм виждала да я продават в Англия.По принцип органичната козметика тук е скъпа,но има няколко марки на по-поносими цени.Имам и продукти на Алтеа козметика,не знам какви им са цените в България,но тук са доста скъпи.
Много хубава тема,следя е с интерес.
И аз съм в Uk бих ти препоръчала следните марки  sukin ,faith in nature,jason .Понякога в tkmaxx излизат големи попадения на нормални цени .Ще се радвам да споделяш ако ти попадне нещо интересно .Blush

# 286
  • Мнения: 2 320
Скрит текст:
bambinnah, какаовото е най-твърдото масло, кокосовото и карите са по-меки, бадемовото е течно. Смесвам ги в един буркан и разтопявам, използвах сушилнята за храна. Добавих етеричните масла и в хладилника, докато стегне. После разбивам с миксер.
Ето го крема на първата снимка, на втората е кремчето за лице. Неговият цвят се получи от авокадовото масло и наситено оранжевия цвят на маслото от шипка.


Крем за тяло и ръце: кокосово масло, масло от карите, какаово масло, масло от сладък бадем, за аромат етерични масла от портокал и канела. Стана с хубава кремообразна консистенция.
Как постигна консистенцията? И кокосовото, и карите са твърди масла, за какаовото не съм сигурна, но май и то е така. Представям си го да мирише божествено, но как изглежда, как се маже?
УАУ, консистенцията наистина е приказна! Много ти благодаря за отговора. Аз нямам сушилня за храна, мисля да си ги разтопя на водна баня като най-щадящ метод, нали ще е ок? А някаква приблизителна пропорция имаш ли?

# 287
  • Мнения: 1 218
Скрит текст:
bambinnah, какаовото е най-твърдото масло, кокосовото и карите са по-меки, бадемовото е течно. Смесвам ги в един буркан и разтопявам, използвах сушилнята за храна. Добавих етеричните масла и в хладилника, докато стегне. После разбивам с миксер.
Ето го крема на първата снимка, на втората е кремчето за лице. Неговият цвят се получи от авокадовото масло и наситено оранжевия цвят на маслото от шипка.


Крем за тяло и ръце: кокосово масло, масло от карите, какаово масло, масло от сладък бадем, за аромат етерични масла от портокал и канела. Стана с хубава кремообразна консистенция.
Как постигна консистенцията? И кокосовото, и карите са твърди масла, за какаовото не съм сигурна, но май и то е така. Представям си го да мирише божествено, но как изглежда, как се маже?
УАУ, консистенцията наистина е приказна! Много ти благодаря за отговора. Аз нямам сушилня за храна, мисля да си ги разтопя на водна баня като най-щадящ метод, нали ще е ок? А някаква приблизителна пропорция имаш ли?
Това ще да е с консистенция, близка до мазут. Дори и за сухи пети ще да е прекалено. По-добре заменете бадемовото със сусамено, кокосовото пък въобще не ви е нужно. За да има някакъв смисъл въобще, ще трябва доста да обогатите маслата, и все пак трябва да се гледа и усещането, както и скоростта на пенетрация, а и да има все пак някакви неща, които подпомагат дефицитите на кожата. Ленено масло и такова от семки на коноп, например. Консистенцията ще си я хванете с шеа и какао, достатъчни са.

# 288
  • Мнения: 2 320
Извънредно полезен коментар!
Разбира се, скоростта на пенетрация ми е извънредно важна, не обичам да стоя мазна, но това е строго инвидидуално и ще се тества.
Лененото масло, сусаменото и това от коноп какви дефицити адресират? Имам и доста голямо количество масло от гроздови семки под ръка, да го използвам ли?

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 10:36 от bambinnah

# 289
  • София
  • Мнения: 2 298
bambinnah, може да се разтопява на водна баня, аз ги сложих в сушилнята за да контролирам температурата, котлонът ми е със степени и нямам термометър.
Правилото е 75 % твърди масла и 25 % течни масла. Комбинираш каквито решиш и ти понасят, вместо бадемово може и от гроздови семки, но имай предвид, че то е за по-мазна кожа. Може да се обогатява и с други масла, но аз тепърва ще се запознавам с възможностите им. Моята комбинация я видях в няколко различни сайта, не виждам защо трябва да махна кокосовото масло, както и не виждам връзката между натурални студено пресовани масла и петролен продукт като мазута.
На мене ми попива бързо и след това не стои мазна кожата, но със сигурност зависи от самата кожа.
Скрит текст:
bambinnah, какаовото е най-твърдото масло, кокосовото и карите са по-меки, бадемовото е течно. Смесвам ги в един буркан и разтопявам, използвах сушилнята за храна. Добавих етеричните масла и в хладилника, докато стегне. После разбивам с миксер.
Ето го крема на първата снимка, на втората е кремчето за лице. Неговият цвят се получи от авокадовото масло и наситено оранжевия цвят на маслото от шипка.


Крем за тяло и ръце: кокосово масло, масло от карите, какаово масло, масло от сладък бадем, за аромат етерични масла от портокал и канела. Стана с хубава кремообразна консистенция.
Как постигна консистенцията? И кокосовото, и карите са твърди масла, за какаовото не съм сигурна, но май и то е така. Представям си го да мирише божествено, но как изглежда, как се маже?
УАУ, консистенцията наистина е приказна! Много ти благодаря за отговора. Аз нямам сушилня за храна, мисля да си ги разтопя на водна баня като най-щадящ метод, нали ще е ок? А някаква приблизителна пропорция имаш ли?

# 290
  • Мнения: 1 218
bambinnah, може да се разтопява на водна баня, аз ги сложих в сушилнята за да контролирам температурата, котлонът ми е със степени и нямам термометър.
Правилото е 75 % твърди масла и 25 % течни масла. Комбинираш каквито решиш и ти понасят, вместо бадемово може и от гроздови семки, но имай предвид, че то е за по-мазна кожа. Може да се обогатява и с други масла, но аз тепърва ще се запознавам с възможностите им. Моята комбинация я видях в няколко различни сайта, не виждам защо трябва да махна кокосовото масло, както и не виждам връзката между натурални студено пресовани масла и петролен продукт като мазута.
На мене ми попива бързо и след това не стои мазна кожата, но със сигурност зависи от самата кожа.
Скрит текст:
bambinnah, какаовото е най-твърдото масло, кокосовото и карите са по-меки, бадемовото е течно. Смесвам ги в един буркан и разтопявам, използвах сушилнята за храна. Добавих етеричните масла и в хладилника, докато стегне. После разбивам с миксер.
Ето го крема на първата снимка, на втората е кремчето за лице. Неговият цвят се получи от авокадовото масло и наситено оранжевия цвят на маслото от шипка.


Крем за тяло и ръце: кокосово масло, масло от карите, какаово масло, масло от сладък бадем, за аромат етерични масла от портокал и канела. Стана с хубава кремообразна консистенция.
Как постигна консистенцията? И кокосовото, и карите са твърди масла, за какаовото не съм сигурна, но май и то е така. Представям си го да мирише божествено, но как изглежда, как се маже?
УАУ, консистенцията наистина е приказна! Много ти благодаря за отговора. Аз нямам сушилня за храна, мисля да си ги разтопя на водна баня като най-щадящ метод, нали ще е ок? А някаква приблизителна пропорция имаш ли?
Имах предвид, че е лепкаво и мазно като усещане, трудно се разнася. Сусамовото масло е бързоразнесимо. Маслото от гроздови семки, ако е истинско, гранясва за около 6 месеца, защото то се оксилява - за това е и антиоксидант. Но ако са му дръпнати полезните вещества, е просто триглицерид, в смисъла на олио. Всички растителни масла са полярни.
Чисто триглицеридни масла, особено студено пресованите, са изключително полезни поради микрокомпонентите си, но също така и нетрайни, а като усещане и скорост на пенетрация (кожата не е хартия, че да попива) са незадоволителни. Именно за това в козметиката се използват много и други емолиенти. Като натурални - прости естери.

# 291
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Дезодорантът, който ползвам е Bio Beaute by Nuxe, рол-он, жълт. Траен е.

# 292
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 441
Отдавна се каня да пусна един пост с шампоаните, които ползвам за коса, много off topic,
защото продуктите, не са (съвсем) натурални,
но пък според мен са попадения, защото са хем добре формулирани (според мен),хем евтини...
CI ще каже, дали съм права Simple Smile
Аз освен по-нежно измиване друго вече не търся в един шампоан... Simple Smile
И така косата ми порасна с цели 25 см последните години, защото не цъфти и не се налага да я режа често Simple Smile

Bübchen бебешки шампоан:
Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Glycerin, Panthenol, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Chamomilla Recutita Flower Extract, Citric Acid, Heliotropine, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Zinc Sulfate

https://www.nestle-marktplatz.de/produkte/buebchen-baby-shampoo- … onInResultList=21

SauBär DM детски шампоан:
COCAMIDOPROPYL BETAINE | COCO-GLUCOSIDE | DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE | GLYCERIN | PANTHENOL | GLYCERYL OLEATE | LACTIC ACID | TOCOPHEROL | LECITHIN | SODIUM LACTATE | HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE | PARFUM | SODIUM CHLORIDE | ASCORBYL PALMITATE | HYDROXYPROPYL OXIDIZED STARCH PG-TRIMONIUM CHLORIDE | ETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE | PHENOXYETHANOL | CITRIC ACID | SODIUM BENZOATE | POTASSIUM SORBATE | DENATONIUM BENZOATE | SODIUM HYDROXIDE.

https://www.dm.de/saubaer-2in1-dusche-shampoo-p4010355320391.html

Hipp детски шампоан:
Aqua, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Glycerin, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Chloride, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Glyceryl Oleate, Acrylates Crosspolymer-4, Glyceryl Caprylate, Propylene Glycol, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Levulinic Acid, Polyquaternium-10, Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Levulinate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tocopherol, Lactic Acid, Sodium Citrate, p-Anisic Acid, Parfum

https://www.hipp.de/pflege/produkte/shampoo/shampoo/hipp-babysan … t-kinder-shampoo/

Всъщност, за да не съм съвсем оff, да кажа, че отскоро използвам серумчето на Виктория бюти с охлювчето, който е 99% натурален, дано да намеря състав, и който също се оказа бюджетно попадение като лек хидратиращ продукт:
http://www.victoriabeauty.com/products/natural-snail/213-0770311
АQUА, ЅNАІL ЅЕСRЕТІОN FІLТRАТЕ, GLYСЕRІN, СUСUМІЅ ЅАТІVUЅ ЕХТRАСТ, АLОЕ ВАRВАDЕNЅІЅ LЕАF ЕХТRАСТ, ЅАССНАRІDЕ ІЅОМЕRАТЕ, ХАNТНАN GUМ, РАNТНЕNОL, РНЕNОХYЕТНАNОL, РОТАЅЅІUМ ЅОRВАТЕ, СІТRІС АСІD, ЅОDІUМ СІТRАТЕ

Обаче разглеждайки сайта намерих и това:
http://www.victoriabeauty.com/bg/products/natural-roses-of-bulgaria/221-0570066
Натурална интимна пяна
Aqua, Rosa Damascena Flower oil, Rosa Damascena Flower Distillate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Coco Glucoside, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lactate, PCA, Glycerin, Calendula officinalis extract, Matricaria extract, Cotinus coggygria extract, Benzyl Alcohol, Lactic acid, Ethylxexylglycerin.
Ще я пробвам непременно, но е странно розовото масло да е най-отпред, по-скоро трябва да е последно... Може би не е съвсем точен състава... Добре ще официалния сайт да  го публикуват, а не да го търсим другаде...







Последна редакция: ср, 13 мар 2019, 16:39 от Butterfly_Lovehunter

# 293
  • Мнения: 2 687
Напоследък гледам шампоани,балсами,сапуни уж натурални, а имат sls или sodium-coco-sulfatе, който,нищо че е от кокос,пак ставал същият мизерен сулфат след преработка... Гледам твоите нямат - супер Simple Smile

Във връзка с ролон - братче,ни един натурален не ми помага. А пък четох,че това с вредата от алуминия било измислица. Дали е така, чудя се...

# 294
  • Мнения: 1 218
Отдавна се каня да пусна един пост с шампоаните, които ползвам за коса, много off topic,
защото продуктите, не са (съвсем) натурални,
но пък според мен са попадения, защото са хем добре формулирани (според мен),хем евтини...
CI ще каже, дали съм права Simple Smile
Аз освен по-нежно измиване друго вече не търся в един шампоан... Simple Smile
И така косата ми порасна с цели 25 см последните години, защото не цъфти и не се налага да я режа често Simple Smile

Bübchen бебешки шампоан:
Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Glycerin, Panthenol, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Chamomilla Recutita Flower Extract, Citric Acid, Heliotropine, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Zinc Sulfate

https://www.nestle-marktplatz.de/produkte/buebchen-baby-shampoo- … onInResultList=21

SauBär DM детски шампоан:
COCAMIDOPROPYL BETAINE | COCO-GLUCOSIDE | DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE | GLYCERIN | PANTHENOL | GLYCERYL OLEATE | LACTIC ACID | TOCOPHEROL | LECITHIN | SODIUM LACTATE | HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE | PARFUM | SODIUM CHLORIDE | ASCORBYL PALMITATE | HYDROXYPROPYL OXIDIZED STARCH PG-TRIMONIUM CHLORIDE | ETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE | PHENOXYETHANOL | CITRIC ACID | SODIUM BENZOATE | POTASSIUM SORBATE | DENATONIUM BENZOATE | SODIUM HYDROXIDE.

https://www.dm.de/saubaer-2in1-dusche-shampoo-p4010355320391.html

Hipp детски шампоан:
Aqua, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Glycerin, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Chloride, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Glyceryl Oleate, Acrylates Crosspolymer-4, Glyceryl Caprylate, Propylene Glycol, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Levulinic Acid, Polyquaternium-10, Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Levulinate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tocopherol, Lactic Acid, Sodium Citrate, p-Anisic Acid, Parfum

https://www.hipp.de/pflege/produkte/shampoo/shampoo/hipp-babysan … t-kinder-shampoo/

Всъщност, за да не съм съвсем оff, да кажа, че отскоро използвам серумчето на Виктория бюти с охлювчето, който е 99% натурален, дано да намеря състав, и който също се оказа бюджетно попадение като лек хидратиращ продукт:
http://www.victoriabeauty.com/products/natural-snail/213-0770311
АQUА, ЅNАІL ЅЕСRЕТІОN FІLТRАТЕ, GLYСЕRІN, СUСUМІЅ ЅАТІVUЅ ЕХТRАСТ, АLОЕ ВАRВАDЕNЅІЅ LЕАF ЕХТRАСТ, ЅАССНАRІDЕ ІЅОМЕRАТЕ, ХАNТНАN GUМ, РАNТНЕNОL, РНЕNОХYЕТНАNОL, РОТАЅЅІUМ ЅОRВАТЕ, СІТRІС АСІD, ЅОDІUМ СІТRАТЕ

Обаче разглеждайки сайта намерих и това:
http://www.victoriabeauty.com/bg/products/natural-roses-of-bulgaria/221-0570066
Натурална интимна пяна
Aqua, Rosa Damascena Flower oil, Rosa Damascena Flower Distillate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Coco Glucoside, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lactate, PCA, Glycerin, Calendula officinalis extract, Matricaria extract, Cotinus coggygria extract, Benzyl Alcohol, Lactic acid, Ethylxexylglycerin.
Ще я пробвам непременно, но е странно розовото масло да е най-отпред, по-скоро трябва да е последно... Може би не е съвсем точен състава... Добре ще официалния сайт да  го публикуват, а не да го търсим другаде...








Много бре Simple Smile Виктория Бюти ги създава един изключителен колега, и за цената си са супердобри. Имайте предвид, и че сам си прави екстрактите, знае пределно добре за какво иде реч!
От шампоаните Хип и SauBär са наистина добри, като втория е категоричен победител откъм състав. Защото има лецитин, обратно омазняваща съставка и кондиционер. Нито един не е натурален, но това не прави продукти по-лоши, напротив.

# 295
  • Мнения: X
Glikoza, рол-он ли е това, откъде си го купуваш. И на мен ми е интересно за трайни био ролки против изпотяване, само яка химия купувах досега. Иначе, за лице от 2 год. само натурални масла - студенопресовано кокосово /но ми е мазно/, основно бадемово или арганово, отскоро опитвам шипково, което козметичката ми препоръча като анти
-ейдж Blush Относно шипковото - много е хубаво, действа ми омекотяващо, но леко оцветява и не е дневно - повишава фоточувствителността на кожата, поне според това, което прочетох досега.

# 296
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Glikoza, рол-он ли е това, откъде си го купуваш. И на мен ми е интересно за трайни био ролки против изпотяване, само яка химия купувах досега. Иначе, за лице от 2 год. само натурални масла - студенопресовано кокосово /но ми е мазно/, основно бадемово или арганово, отскоро опитвам шипково, което козметичката ми препоръча като анти
-ейдж Blush Относно шипковото - много е хубаво, действа ми омекотяващо, но леко оцветява и не е дневно - повишава фоточувствителността на кожата, поне според това, което прочетох досега.
Био рол-она на Нукс не е антиперспирант, само дезодорант. От Ремедиум. Имат опаковки понякога по два броя, излизат по-евтино.
Не знам как само с масло вместо крем може да минаваш. Много добре ми действа на Апивита с ресвератол, има и подобен и на Андалу. Прави кожата много приятна и мека.

# 297
  • София
  • Мнения: 2 298
Arina, маслото от гроздови семки не е чак толкова мазно.
Но и на мене само с масла ми е странно. Можеш да си избереш някоя сертифицирана ръчна козметика. Кремовете за лице не би следвало да имат съдържание на масла повече от 20-30 % и така няма да ти е мазно.

# 298
  • Мнения: X
От темата за "малките масла" - маслено измиване на лицето: вечер мажа с няколко капки арганово, бадемово или др.масло, масажирам 5 мин. След това мокря кърпа с гореща вода, изстисквам, покривам за 1 мин. и обтривам, за да се отстрани излишното.

# 299
  • Мнения: 9 468
От темата за "малките масла" - маслено измиване на лицето: вечер мажа с няколко капки арганово, бадемово или др.масло, масажирам 5 мин. След това мокря кърпа с гореща вода, изстисквам, покривам за 1 мин. и обтривам, за да се отстрани излишното.

правя нещо подобно, но се мажа с масло и след 15-20 мин минава с тампон с розова вода. от години си чистя така лицето, защото ми е адски суха кожата.
и аз съм почти само с масла. единственоо като има слънце си мажа малко крем с фактор около очите и носа.

Общи условия

Активация на акаунт