Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 септ. 2018, 00:47 ч.

БИО/органична и натурална козметика - тема 7

• 44 337
  • 615
  •   1
Отговори
# 600
Какво може да ми препоръчате за новородено?

проблеми ли има?

Не, просто искам да използвам по-чисти продукти. Бях решила да използвам кокосово масло, но намерих много противоречива информация

# 601
Аз съм доволна от гела на Фитокод.

Благодаря за препоръката. Нали за този става дума?

# 602
  • София

За новородено по-добре да не ползваш био-козметика. Може да получи алергична реакция, а и самият мирис на био-мазилата трудно се понася. Дори Бочко е за предпочитане пред био.

# 603
за кожата ли говорим или дупето?

# 604
  • София
За новородено - Веледа е добър избор. Аз съм доволна и от измиващия за коса и тяло на Wooden Spoon, но го ползвам само да му мия дупето на чешмата. Всичко друго му е Веледа + крема за дупе.

# 605
  • Sofia/Burgas
От натуралната сертифицирана козметика мога да добавя Тьопфер...
https://toepfer-babywelt.com/bg/
Повечето им продукти наистина са много добри  - лосион , душ-гел, шампоан...
Ползвам ги и за себе си...
И за разлика от повечето миришат приятно...

За цинков крем обаче номер едно ми е Аlphanova Eryzinc:
"Aqua*, Prunus Amygdalus Dulcis oil**, Zinc oxide* Cetearyl Alcohol*, Glycerin*, Parfum, Squalane*, Allantoin*, Cetearyl glucoside*, Lactilol* Xylitol*, Lilium Candidum Bulb Extract*, Centella Asiatica Extract*, Oxidized Corn Oil*,Glucose*, Sodium benzoate, Potassium sorbate, Citric acid. * natural origin ** organic
https://www.alphanova.fr/product/alphanova-bebe-eryzinc-baby-cream-for-change/

Много ми помага лятото за ухапвания от насекоми и други кожни раздразнения.

По назад се питаше за измивен продукт за лице...
Използвам един гел, който се води интимен,
но ми върши чудесна работа и за лице - Argital
https://www.argital.it/Prodotti/personal-hygiene-wash/?lang=en

Ingredients: Aqua, Sodium Cocoyl Glutamate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Lactic Acid, Melaleuca Viridiflora Leaf Oil*, Mentha Piperita Oil*, Lavandula Hybrida Oil*, Styrax Benzoin Resin Extract, Eugenia Caryophyllus Flower Oil*, Solum Fullonum, Xanthan Gum, Alcohol.
*Natural components of essential oils: Limonene, Linalool, Eugenol.

# 606
+1 за Веледа за бебета. Почти всичко съм ползвала от бебешката им серия- шампоани, кремчета, сапун.

# 607
Аз съм доволна от гела на Фитокод.

Благодаря за препоръката. Нали за този става дума?

За съжаление не ми зарежда снимката и не виждам продукта, но ако е от серията LB, да, това е гелът Simple Smile

# 608
LB, да.
Скрит текст:
Супер, ще го потърся Simple Smile

# 609

проблеми ли има?

Не, просто искам да използвам по-чисти продукти. Бях решила да използвам кокосово масло, но намерих много противоречива информация
Внимавайте много какви масла си закупувате! Нека поне бъдат на реномирани производители, такива, за които можете да бъдете сигурна, че са анализирали маслата СЛЕД разфасоването им. Не купувайте от случайни фирми, нито от Зоя и тем подобни (дочух, че по желание на клиент му бъркали на място различни масла, нещо, което е незаконно и безумно!), защото нямате информацие те от къде си ги закупуват и с какво качество пристигат при тях.  Основна опасност при маслата е тяхното окисление (гранясване), което веднъж започнало, не може да бъде спряно - резултата е висока опасност от иритация на кожата!!!
Кокосовото масло няма абсолютно никакви козметични свойства. Нула!

# 610
+1 за Веледа за бебета. Почти всичко съм ползвала от бебешката им серия- шампоани, кремчета, сапун.
Веледа са добри, но кремчето им с цинков оксид и невен отделя масло от емулсията при отваряне, точно до гърловината при капачката на тубичката, ясно се вижда, и това е масово. Спестили са си хекторитова глина, както и им липсва и наистина добър емулгатор.
Аз съм за Baby Love на DM. Почти всичко им е на ниво, и получавате много повече качество за парите си.

# 611
  • София
CI, като казваш "почти всичко", кое препоръчваш да се пропуска от Baby Love?

# 612
  • Варна
Аз постоянно купувам шампоана/душ гела.
Чудесно мие лице, сваля грим, няма пресушена кожа, няма дискомфорт Simple Smile

# 613
CI, като казваш "почти всичко", кое препоръчваш да се пропуска от Baby Love?
Е аз не им знам всички продукти, а и щерка ми отдавна не е бебе Simple Smile  Но шампоан душ-гела, сините мокри кърпички са много добри, едно цинково кремче също ставаше. Със сигурност имат и други продукти, просто по памет кой не става не помня.
Бюбхен имаха чудесно бебешко олио с невен, но вече го няма. Когато пишат, че има невен, и продукта не жълтее/оранжевенее, значи е менте нещото. Водоразтворимите екстракти от невен имат минимални, да не кажа никакви свойства. Задължително трябва да са маслоразтворими, а с тях продуктите стават жълти-оранжеви заради каротените.
Писах за Веледа невен, но май тази серия не е налична вече, отделно е цифромания, което определено е много повече като цена, отколкото продукт.

# 614
  • Edinburgh-UK
Аз правя мини кексчетата с маслен крем ,друг вид не съм пробвала и не мога да дам съвет .
Нелка как става измазването на норвежката торта с този блат от целувки отгоре ?Аз не бих се справила ,нали трябва да е гладко измазан крема .При мене доста се напука блата ...

Общи условия

Активация на акаунт