БИО/органична и натурална козметика - тема 7

  • 73 533
  • 770
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 003
Здравейте,ето две от моите натурални напитки,стика на Елф не е натурален,но е много хубав.
Имаше и розова вода на Алтеа органикс за 4.99 паунда,но имам един подобен спрей и затова не си купих.

# 706
  • Мнения: 40
Здравейте! HugМоля да ми препоръчате био козметика за лице - мазна и проблемна кожа с акне. Почистващ продукт, дневен/нощен крем, слънцезащитен.

След дългото ходене по дерматолози и безумно харчене на пари за скъпа козметика без никакви резултатати, ми писна и захвърлих всичко. Последно бях накупила 6 от 8 продукта от серията за акне и мазна кожа на една марка. Луда работа.. В старанието си със сигурност съм я пре премивала... Weary

Та вече съм се насочила към био козметиката и в момента за почистване (обтриване на лицето) използвам лавандулова вода сутрин и вечер, бял крем "Рачев" вечер. И мога да кажа, че кожата ми е сравнително по-добре. Но искам някакво кремче за през деня, защото все още използвам този на въпросната козметика, която изобщо не ми помага. Както и нещо за почистване и слънцезащитен крем.

Благодаря ви! Flowers Hibiscus

# 707
  • Мнения: 9 525
съвет - първо си направете вътрешно почистване и си ревизирайте менюто.

# 708
  • Мнения: 40
Насочих се към някои продукти и бих се радвала да разбера вашите мнения, ако някой е използвал някои от тях. Благодаря!

Био Измиващ Гел Лавандула, Alteya   
https://zelen.bg/biomagazin/bio-kozmetika/lice/gel-izmivane-lavandula/

Масло за лице за смесена към мазна кожа Zoya Goes Pretty
https://www.zoya.bg/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%B7%D0%B0- … %D0%B6%D0%B0-v234

Натурален крем за лице Акне клийн Bene Pura
https://www.zoya.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D … %D0%B6%D0%B0-v234

Балансиращ крем за лице с Чаено дърво и лавандула Arvena
https://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D … %D0%B6%D0%B0-v234

Билкова маска за лице с ветивер Khadi
https://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-% … %D0%B6%D0%B0-v234

Маска за лице - мазна и комбинирана кожа Zoya Goes Pretty
https://www.zoya.bg/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0- … %D0%B6%D0%B0-v234

Слънцезащитен Лосион Baby&Family 30 SPF, Wooden Spoon Не знам дали е най-подходящото специално за лице.
https://zelen.bg/biomagazin/bio-kozmetika/sluncezashtita/slancez … en-losion-30-spf/

# 709
  • София
  • Мнения: 245
Здравейте! От доста време ви следя, макар да не пиша. Сега се обръщам към вас с молба да ми препоръчате продукт в помощ с тъмните кръгове под очите. До момента съм ползвала доста стандартна козметика, без особен дълготраен ефект. Към момента от около година и половина съм само на натурални продукти. Като главно залагам на масла и продукти с основно съдържание на масла. Сега съм на вечер: мицеларно олио, флоралба розова вода + възстановяващ околоочен серум на алтея, за останалата част отлицето- студенопредивано масло от шипка и кайсия1:1. Сутрин - мицеларно олио, крем с риза и лопен на алтея нанасям го на цялото лице. Кремчето михаресва.  За околоочния серум немогат да кажа още мнения, понеже го ползвам от около две седмици, не съм сигурна дали ще помогне за проблема ми. Иначе кожата ми се чувства добре.

# 710
  • Мнения: 4 611
За тъмните кръгове при специалист. Никой крем няма да помогне. Наспиване, хидратация... Ако това не помага - клиника.

# 711
  • Мнения: X
Здравейте, слагам състава на няколко продукта тип шампоан-душ гел за бебе.
Може ли мнение кой е най-подходящ за суха кожа.
1. Бебе - Aqua, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Methylpropanediol, Caprylyl Glycol, Phenylpropanol, Xanthan Gum, Phospholipids, Glycine Soja Oil, Glycolipids, Glycine Soja Sterols, Lactic Acid, Parfum, Calendula (Calendula Officinalis) Flower Extract.

2.odylique -
Състав: Aqua, Coco glucoside, Olea europaea fruit oil*, Calendula officinalis flower extract*, Levulinic acid and sodium levulinate and glycerine (plant origin), Xanthan gum, Aloe barbadensis leaf juice powder*, Chamomilla recutita flower extract*, Lavandula angustifolia oil*, Citric acid, Anthemis nobilis flower oil*

3.WSpoon - Water, Potassium cocoate*; Potassium oleate*; Lauryl betaine; Glycerin*; Benzyl alcohol; Potassium palm kernelate; Palm kernel acid; Decyl glucoside; Potassium citrate; Prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil*;

4.OOrganic - Aqua, Sodium Cocoamphoacetate and Glycerin and Lauryl Glucoside and Sodium Cocoyl Glutamate and Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Triticum Vulgare Germ Oil*, Coco-Glucoside and Glyceryl Oleate, Olea Europaea fruit extract*, Sodium Hyaluronate, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract*, Calendula Officinalis Extract and Maltodextrin, Chamomilla Recutita Extract and Maltodextrin, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Dehydroacetate, Parfum, Moringa Pterygosperma Seed Extract and Maltodextrin, Algin, Citric Acid

5.bioG -  DISTILLATED SILVER WATER, CASTOR OIL, HYDROLYZED RICE PROTEIN, CAMOMILLA RECUTITA, WHEAT GERM OIL, PALM KERNEL OIL, DAUCUS CAROTA, SESAME OIL, PUNICA GRANATUM, ALANTOINE

6.pilogen biobio - Aqua (Water)Aloe Barbadensis Leaf Juice [1]Ammonium Lauryl SulfateLauryl GlucosideSodium Lauryl Glucose CarboxylateCocamidopropyl BetaineChamomille Recutita (Matricaria) Flower Extract [1]Hydrolyzed Rice ProteinParfum (Fragrance)GlycerinCitric AcidSodium GluconateSodium LevulinatePotassium Sorbate

7.Burts bees - Aqua (Water)Decyl GlucosideCoco BetaineLauryl GlucosideIsoamyl LaurateSucrose LaurateGlycerinParfum (Fragrance) [1]Бетаинpotassium cocoyl hydrolyzed soy proteinHydrogenated Palm Glycerides CitrateTocopherolLecithinXanthan GumCitric AcidSodium ChlorideCoco GlucosideGlyceryl OleatePotassium SorbateSodium BenzoateAscorbyl Palmitate (Vitamin C)PhenoxyethanolLimonene
от естествен произход

Благодаря предварително ма всеки отзовал се Simple Smile

# 712
  • Мнения: 130
Здравейте, дами.
И аз да попитам за БИО продукт, който помага срещу разширени пори. Кожата ми е мазна, няма вече пъпки, но около носа с времето се разширяват все повече.
Бях поръчала от Зоя - Лосион за минимизиране на порите с алое и кора от върба на ANDALOU, не видях ефект, иначе е много добър освещаващ продукт. Също така и някои домашни маски - но ефектът е временен.
Също така искам да попитам някоя от Вас използвала ли е продукт на ANDALOU от серията с 1001 рози, тъй като четох много добри отзиви в чуждестранни сайтове.
Благодаря Ви!

# 713
  • Мнения: 4 611
Глина, хума, цинк (в малки количества), ниацинамид много помагат за разширени пори.
 https://zelen.bg/biomagazin/bio-kozmetika/drugi-kozmetika/zelena-huma-prah/ тази съм ползвала аз, леко изсушава кожата, така че след ползване е добре да се нанася леко хидратиращо кремче.

# 714
  • Мнения: X
Дива Орхидея, моите дечица са с капризна кожа, която зимата става суха, сърбяща и напукана понякога от студа. Продукта на Бебо с невен (май е първия който си показала) е единствения, с който не сърби и опъва след душ. От 2г всички вкъщи се мием религиозно само с него.

# 715
  • Мнения: 1 222
Дива Орхидея, моите дечица са с капризна кожа, която зимата става суха, сърбяща и напукана понякога от студа. Продукта на Бебо с невен (май е първия който си показала) е единствения, с който не сърби и опъва след душ. От 2г всички вкъщи се мием религиозно само с него.
Да, така е. А 5.- БиоДжи е абсолютен ментак.

# 716
  • Мнения: X
Lovely Sun, CI, благодаря! Ще пробвам и него, че моето момче е със суха кожа и след баня се чеше по раменете и горната част на ръцете + бедрата, дори и да е намазан с крем след това. Ползвала съм Веледа, Wooden spoon (не този от списъка), т.нар.медицински серии, последно Baby love...с никой от тях не му е наистина добре и си има и ситни пъпчици. Било гъша кожа, но ми е трудно да намеря подходящия измиващ и хидратиращ продукт.

# 717
  • Мнения: 1 222
Lovely Sun, CI, благодаря! Ще пробвам и него, че моето момче е със суха кожа и след баня се чеше по раменете и горната част на ръцете + бедрата, дори и да е намазан с крем след това. Ползвала съм Веледа, Wooden spoon (не този от списъка), т.нар.медицински серии, последно Baby love...с никой от тях не му е наистина добре и си има и ситни пъпчици. Било гъша кожа, но ми е трудно да намеря подходящия измиващ и хидратиращ продукт.
Ами нека си взима душ само с вода, без друго измиващо. Особено сега лятото, като е всеки ден, водата е достатъчна. И да иде на дерматолог. И аз съм имал такива проблеми лятото като тийн, дадоха ми някаква бяла суспензия да се мажа след душ с вода, без сапун или шампоан.

# 718
  • Мнения: X
При нас е абсолютно същия проблем, като описания от Дива Орхидея. В топло време са добре, но зимата по бедрата, дупето и ръчичките е страшен сърбеж и разранявания. Пробвала съм почти всяко мазило и единствено с това имаше подобрения последната зима:
https://www.laroche-posay.bg/tretirashti-produkti/Lipikar/Lipika … -AP-M-p26206.aspx

Но си трябваше редовно мазане - след всеки душ. Един ден да пропусна и веднага изпръхваше кожата.

# 719
  • Мнения: 656
Здравейте,бихте ли ми препоръчали серум или нещо подобно против накъсване на краищата.

Общи условия

Активация на акаунт