БИО/органична и натурална козметика - тема 7

  • 73 013
  • 770
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 923
След месеци ползване на масло от шипка ефект не видях. Наблюдавах едни фини набраздявания около очите, в близост до носа (не бръчки), които се надявах да се изгладят, ама файда тц... Не ми навреди маслото, но и не ми помогна. Четох, че кайсиевото също предпазва от стареене кожата, от него отзиви някакви?

# 91
  • Мнения: 2 290
Но ние нали точно това търсим, да забавим появата на бръчки Smile
Няма,за съжаление, чудодеен продукт, който да ни премахне вече появилите се такива.
На мен фаворит ми е шипковото масло.На моята кожа действа перфектно и през студените месеци неизменно присъства в грижата ми за кожата, заедно с аргановото и кайсиевото.
Сега си чакам един крем от Зоя с шипково масло, него много го харесвам за деколте и шия.
Злодеида, на мен повече ми допада шипковото на Алтея,но и от Зоя съм доволна.

# 92
  • Мнения: 5 234
Но ние нали точно това търсим, да забавим появата на бръчки Smile
Няма,за съжаление, чудодеен продукт, който да ни премахне вече появилите се такива.
На мен фаворит ми е шипковото масло.На моята кожа действа перфектно и през студените месеци неизменно присъства в грижата ми за кожата, заедно с аргановото и кайсиевото.
Сега си чакам един крем от Зоя с шипково масло, него много го харесвам за деколте и шия.
Злодеида, на мен повече ми допада шипковото на Алтея,но и от Зоя съм доволна.
Може ли линк към шипковите крем и масло, от които сте доволни.
Благодаря!

# 93
# 94
  • Мнения: 5 225
И аз за същия крем говорех, на моята кожа има антиейдж ефект или така си мисля поне Grinning

# 95
  • Мнения: 2 290
Има, има Hug

А пък ако знаеш на кожата на майка ми как се отразява...

# 96
  • Мнения: 2 687
А около очи ползвате ли го или на лицето някак е ефектът? Изкушихте ме Simple Smile

За инфо,ако е полезно - За шипката знам,че не трябва да има излагане на слънце след крема,защото стават петна по кожата.

# 97
  • Мнения: 2 290
Да, нанасям и в околоочната зона, при мен има добър резултат.
Но, знам ли, може на някой да не му понася.
Ако решиш, пробвай в началото внимателно.
А точно заради високото съдържание на Вит.А, го ползвам вечерно време,
то не че зимата имаме много слънце Stuck Out Tongue Winking Eye

# 98
  • Мнения: 338
Под добър ефект, какво точно имате предвид?

# 99
  • Мнения: 2 290
Цитат
Маслото от шипка има  хидратиращо, овлажняващо и регенериращо действие в дълбочина.  Възстановява необходимия баланс и влажност на кожата. Особено подходящо за около очния контур, за третиране на участъци склонни към загрубяване и изсушаване. Заглажда съществуващите бръчки и предотвратява образуването на нови.
С богатото си съдържание на мастни киселини, поддържа кожата стегната,  еластична, свежа и млада.
Маслото от шипки изравнява тена и помага за третиране на пигментни петна.
Маслото от шипка е едно от най-добрите масла  против стареене и с подмладяващо действие.

И да споделя, че вече три дни ползвам крема с шипка и кожата ми буквално "живна".
Бръчиците около очите ми вече не са така силно изразени.Знам, че няма да бъдат заличени, но когато кожата е добре хидратирана и подхранена някак стават по-незабележими.
Единственото, с което се съобразявам при употребата на този крем, е, че започвам вечерният си тоалет по-рано от обичайното, т.к.  му трябва малко повече време да попие в кожата.

harley.quinn, за мен това е добър ефект Smile

# 100
  • Мнения: 209
А този шипков крем дали може да се използва за кожа с акне на челото и около устните, но иначе доста суха ?

# 101
  • Мнения: 2 290
Mickey_ , не съм спец по кожите Smile и не смея в случая да се произнасям.
Има няколко момичета, които са доста компетентни и се надявам да се включат и да ти отговорят.

# 102
  • София
  • Мнения: 4 878
Кремът ли е по-добър или чистото шипково масло?
Маслото много ли е мазно, попива ли добре?
Чудя се кое от 2-те да взема.

# 103
  • Мнения: 2 290
Александриа, маслото е с по-широко приложение.Можеш да си правиш с него маслено почистване, да го нанасяш и на други участъци от тялото... Шипковото масло нанасях и върху белег от една операция.
Щом се двоумиш кое от двете да е, може би маслото е по-добрият вариант.
Макар, че момичетата от темата за маслата са споделяли, че са попадали на шипково масло което е гранясало и с по-особен аромат.Взимала съм от Зоя,тяхното,както и на Алтея Органикс.Не съм имала досега проблем, но като че ли това на Алтея ми допада повече.

# 104
  • София
  • Мнения: 4 878
Специално за бръчките около очите, кое е по-добро, маслото или крема?

Общи условия

Активация на акаунт