Удължаване на косата, тема 13

  • 53 473
  • 762
  •   2
Отговори
# 510
  • Варна
  • Мнения: 133
Много зависи и от самия тип коса, какво имам предвид - моята е къдрава (винаги е по-суха) и руса, по презумпция е податлива на бързо изхабяване.
Взех качествена, но след година преси и маши дължината стана наполовина, накъса се въпреки, че ползвам много добри продукти.
Примирих се, че всяка година ще взимам нова и наскоро се сдобих с още по-дълга и прекрасна.




Много от момичетата не разбират, че цаката му е да търсят коса със структура като собствените си. Винаги съм си купувала бразилски, индийски коси и те почти винаги са били чупливи, ама я виж като ги сложа на моята тънка и рядка коса , на какво приличам после и как си личи, а и моята собствена не може да издържи такива големи и дебели коси.. ама, който какъвто ефект търси:) И нормално дължината на екстеншъна ти да е станал наполовина! То и твоята собствена ще стане, ако постоянно се използва топлинна обработка!

# 511
  • Мнения: 3 576
Абсолютно, знам си причината и не обвинявам качеството на косата 😉
Иначе това е наистина най-важното и при мен е особено трудно да намеря къдраво точно с моята твърдост на косъма и същите чупки, но накрая резултата е чудесен 🤗

# 512
  • Мнения: 55
Момичета, а имате ли отзиви за косите от Салон Авангард (hair.bg)? На снимките в инстаграм изглеждат добре ...

# 513
  • Варна
  • Мнения: 3 043
Моята коса е удължавана и с метода и с плитката и с капсите. За мен по-добрият/за моята коса/ е този с капсите. Косата стои по подредена и го няма това заплитане като завалване в самата основа и което се забелязва когато се маха за поддръжка самата коса. Но и при единият и другият начин е важно да е поставена от добър фризьор. Тъкмо свалих косата си за поддръжка и имах 2 смесени начин на главата си и прецених много добре с кой ще остана в бъдеще. Косата на ОТТО я нося перманентно 3 месеца, в отлично състояние е. На Ladie's point са по - хубави, но и OTTO не са боклук примерно. Не става на топка,не се заплита, Тайландската е, най - скъпата им. Имам и 1 ред от перукерско ателие. Тези, които ще поръчват от такива ателиета да имат предвид, че шевовете на ръчните треси са в повечето случаи по-дебели и груби. Проверявайте и това.

# 514
  • Мнения: 498
Аз пък въобще не съм доволна от косата на ОТТО. И чувам доста други негативни коментари. 🤔

# 515
  • Варна
  • Мнения: 3 043
Те предлагат 3 вида коси, вашата коя е? Не съм в града сега, но като се върна мога да ви я снимам, в момента съм без косата. Като ми я махнаха я огледах добре - стои си права, лъскава, не се заплита. За цената съм доволна много. И все пак има коси и коси.. може да съм от късметлийките Simple Smile Да, Ladie's point са по хубави, разбираемо е, но там цената за 100 грама е двойна. 100 грама тайландска в ОТТО 350 лв, 50 грама от Ladie's са 375 лв. 55 см дължина, права руса. Иначе на Ladie's косите са уникални.

# 516
  • Мнения: 498
Те предлагат 3 вида коси, вашата коя е? Не съм в града сега, но като се върна мога да ви я снимам, в момента съм без косата. Като ми я махнаха я огледах добре - стои си права, лъскава, не се заплита. За цената съм доволна много. И все пак има коси и коси.. може да съм от късметлийките Simple Smile Да, Ladie's point са по хубави, разбираемо е, но там цената за 100 грама е двойна. 100 грама тайландска в ОТТО 350 лв, 50 грама от Ladie's са 375 лв. 55 см дължина, права руса. Иначе на Ladie's косите са уникални.
Определено е и до късмет. Не знам каква беше моята, но преди 3-4 години я купих. Беше ми първата коса, но много бързо стана на метла. Може да са подобрили качеството. Но от фризьорки в града съм чувала, че ги купуват от алиекспрес и ги обработват с разни препарати, за да добият вид.
И все пак, дано си изкарала късмет.

# 517
  • Мнения: 47
По повод откъде ги купуват ... попаднах на една статия -> https://retro.bg/lyubopitno/uzhas-pravyat-ekstenshni-s-kosa-ot-mrtvtsi_4453.html

Момичета, интересували ли сте се за произхода на косата?
Мен тази статия направо ме озадачи и отврати Confounded

# 518
  • Мнения: 55
По повод откъде ги купуват ... попаднах на една статия -> https://retro.bg/lyubopitno/uzhas-pravyat-ekstenshni-s-kosa-ot-mrtvtsi_4453.html

Момичета, интересували ли сте се за произхода на косата?
Мен тази статия направо ме озадачи и отврати Confounded

За азиатските коси, аз знам че ги взимат от храмовете. Там много жени даряват косите си в храмовете. Или просто много бедни жени за пари се разделят с косите си....Има теория, че е възможно косата да носи енергията на притежателя, и евентуално носейки тази коса да ни влияе, но кой знае...Разбира се най-добре е да сме си с нашите коси 😀 ама пуста суета...

# 519
  • Мнения: 222
Здравейте:) Продавам руска реми коса черна 60см на една треса шита по мой размер 30см 400лв носила съм я точно 5пъти но ми тежи и ме боли главата и просто явно не е за мен 🤷🏻‍♀️ Ако някой има интерес да ми пише на лично

# 520
  • Мнения: 8
Мнения за екстеншъни от Таня Стил? Във фейсбук продава 100% естествена руска коса без примеси за 40-60лв, което е бая евтино, но на снимките изглеждат добре

# 521
  • Варна
  • Мнения: 3 043
Е повече от ясно е, че няма как за тези пари да е естествена, както и да изглежда.

# 522
  • Мнения: 2 585
Здравейте,
На пазара вече има много фирми, които продават естествени коси за удължаване или сгъстяване на косата. Иска ми се тук да споделяме мнения за вече изпробвани фирми и марки. Би било страхотно ако се споделят и снимки, за да можем да добием представа, тъй като все пак всеки има различно виждане за добро качество и визия.
 


Разглеждала съм доста марки, но всъщност не мога да се спра на конкретна. По-скоро съм избрала метода за поставяне и то е посредством щипки/клипси, за да мога да свалям косата когато си реша аз. Интервауват ме коси, които са еднакво плътни в корена и в краищата и не изтъняват.
Моля за препоръки и съвети!

# 523
  • Варна
  • Мнения: 3 043
Привет! Прочетох те ли тази и в 1-2 теми назад? Има доста споделени мнения. Като се решите на покупка, споделете и вие Hug Аз лично имам коса от Otto и от Ladie's point,писала съм в темата.

# 524
  • Мнения: 498
Момичетата с трайно поставена коса на редове с капси, на колко време ходите за поддръжка?

Общи условия

Активация на акаунт