Удължаване на косата, тема 13

  • 53 820
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 166
Здравейте! Моля тези, които носят коса на щипки да споделят дали им е скубала собсветната коса? Забелязали ли сте накъсване на косата от екстеншъните на щипки?

# 721
  • Мнения: 498
Здравейте! Моля тези, които носят коса на щипки да споделят дали им е скубала собсветната коса? Забелязали ли сте накъсване на косата от екстеншъните на щипки?
Преди време почти ежедневно носих коса на клипс около 2 години и нямах поражения. Но вечер в къщи я свалях.

# 722
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!
За пръв път пиша във форума и се надявам да съм полезна 🤗. Първо искам да започна с метода “Halo” или иначе казано екстеншъни на корда. Закупих си такива от Лондон, качеството е супер, но този метод -  НЕ! Първо, че реално преливате само 1 ред с вашата коса, което няма начин да стане добре, освен ако не го вземете само за гъстота. Взех 200гр, точно заради това ми притеснение и пак не стоеше добре. Второ, това нещо не застава на главата, освен настрани, се измества и нагоре. А ако има щипки на него (понеже има и такива варианти) според мен се губи смисъла и е по-добре да си вземете направо треси с клипси, с каквито съм и аз вече година и половина почти.
Тресите с клипси според мен са най-добрият и щадящ метод. Лично за мен няма изцяло безвреден такъв, всичко изкуствено поставено вреди по някакъв начин. Но ако ги поставяте правилно, няма да има последствия. Аз топирам съвсем внимателно и леко, само където ми се пада щипката, БЕЗ лак за коса никога!!! Стоите с тях малко часове. Запазват се повече време, понеже не ги миете и третирате толкова често. Аз съм с 3 реда, 100гр - един двоен и два с по 4 щипки, и до сега няма човек, който да е разбрал, че съм с тях. Понеже и двата реда са с по 4 щипки, а не както обикновено единия да е с 3. Така, отпред застава повече коса и не позволява вашата да се вижда. В началото не исках изобщо да са така, но фризьорката ме убеди и не бих носила друга подредба (пробвала съм стандартната не стои добре, поне според мен). В началото много ме беше страх за моята си коса, но имам приятелка, която от 3-4 години е с щипки и няма проблеми. Понеже няма как да нацелите точно едно и също място като ги поставяте, ами и все пак вашата коса расте, така че не топирате вечно едно и също място. И още нещо важно за бърз растеж - маска с корен от репей по рецепта на Теа Минкова, косата ми расте като луда 🤩

# 723
  • Мнения: 4 424
Лили, може ли да снимаш как точно са ти щипките? Не съм сигурна,  че те разбрах.

# 724
  • Мнения: 166
Аз лично като носих коса на щипки не топирах въобще и косата пак си стоеше Simple Smile

# 725
  • Мнения: 146
Мен ме скубе, ако не тупирам на мястото, където ще бъде шнолата.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Ами то освен, че скубе, не провисва ли без да е тупирано?

# 727
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,искам да ви попитам,тъй като досега не съм си слагала коса и незнам какво е най-доброто може ли да ми кажете откъде мога да взема коса и каква? Защото все се ровя и гледам има европейски,индийски, турски и т.н. Много ще съм ви благодарна,ако ми помогнете и ми кажете откъде мога да закупя и коя е най-хубавата.Благодаря ви предварително! Забравих да кажа,че съм се изрусила и си търся руса коса!

Последна редакция: чт, 06 май 2021, 23:48 от Plamena Saykova

# 728
  • Мнения: 4 257
Здравейте, консултирах се с фризьор, който поставя кератинови кичури - каза ми 350лв за 100гр., на мен най-вероятно са ми необходими 150, че може и 200гр. и поддръжка на 4-5 месеца 350лв.
Това което ме притеснява обаче е интервала на поддръжка, както и увреждането на собствената ми коса, тъй като искам да сложа коса, докато израсте  моята.
Другия ми вариант е да си намеря аз коса и да ми я сложи пак тя. Загледах на Диверсо косите, те естествени ли са наистина?

# 729
  • Мнения: 1 398
З50лв за поддръжка не е ли страшно много?! 20лв на ред ми взимат на ред в Лейдис Пойн. Вярно - метода е друг,ама 350лв...

# 730
  • Мнения: 4 257
За 4-5 месеца .. ще е по 70-80лв за месец.

# 731
  • Мнения: 3
Здравейте, консултирах се с фризьор, който поставя кератинови кичури - каза ми 350лв за 100гр., на мен най-вероятно са ми необходими 150, че може и 200гр. и поддръжка на 4-5 месеца 350лв.
Това което ме притеснява обаче е интервала на поддръжка, както и увреждането на собствената ми коса, тъй като искам да сложа коса, докато израсте  моята.
Другия ми вариант е да си намеря аз коса и да ми я сложи пак тя. Загледах на Диверсо косите, те естествени ли са наистина?

Сложи си я на щипки, за мен това е най-доброто плюс не даваш излишни пари за поддръжка и като не я третираш винаги заедно с твоята ще издържат повече време. Аз си взех коса от Диверсо преди 2 седмици, засега е най-добрата, която съм имала. Имала съм 3 вида вече, обаче нещо 150те гр, които си взех ми де виждат малко. Там на място сякаш даже бяха супер много, но ще видим как ще е, ще ъпдейтна след време как е косата. От всичко изчетено те бяха най-хвалени, фризьорката ми ми каза, че по техните страници и форуми също тях хвалят най-много.

# 732
  • Мнения: 146
Здравейте, консултирах се с фризьор, който поставя кератинови кичури - каза ми 350лв за 100гр., на мен най-вероятно са ми необходими 150, че може и 200гр. и поддръжка на 4-5 месеца 350лв.
Това което ме притеснява обаче е интервала на поддръжка, както и увреждането на собствената ми коса, тъй като искам да сложа коса, докато израсте  моята.
Другия ми вариант е да си намеря аз коса и да ми я сложи пак тя. Загледах на Диверсо косите, те естествени ли са наистина?

И аз съм на мнението на Lili31. След горчив опит след трайните методи, препоръчвам шнолите.
Кератинови кичури не съм слагала, но много момичета се оплакват, че при свалянето на места остава от кератина, като дъвки в косата. Освен това, при всяка поддръжка се отрязва частта от кичура, където е кератина и така косата се скъсява. Ще трябва по-често да купуваш нова коса.

Иначе за Диверсо - да естествена е, не се оплита, не се отскубва, но за кратко време става много суха и губи блясък. Моята е на шноли, т.е. не я мия толкова често, колкото собствената ми коса, не е боядисвана, почти не ползвам преса и сешоар и въпреки това цветът й се отми бързо, стана суха и без блясък.
Като чета, май най-добрите отзиви са за Лейдис пойнт.

# 733
  • Мнения: 4 257
Благодаря момичета, отказах се от кератиновите кичури. Лейдис пойнт са качествени, но ми идват скъпи, тъй като аз не съм от феновете на удълженията и не ми се влагат толкова пари.
А за Ванет? Косите им ми се струват, като тези на Диверсо ..

# 734
  • Мнения: 418
Аз имам от Ванет руса 613 ,направих й тъмен корен ,добре е ,имам и ниво 6 ца от тях ,тя изглежда по добре ,но това е нормално ,русата винаги изглежда тъничка,но аз съм с рядка коса и тънък косъм и ме устройва.В момента моя цвят не отговаря на нито едното ,но си чакат времето.

Общи условия

Активация на акаунт