Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Счетоводни въпроси - 2

• 19 939
  • 293
  •   1
Отговори
# 285
Аз не разбрах, телевизорът ще е актив за фирмата, и е платен от картата на физическото лице

# 286
  • Варна
Аз не разбрах, телевизорът ще е актив за фирмата, и е платен от картата на физическото лице

Телевизора е актив за фирмата, и е платен от карта на физическото лице.

# 287
А това, че не е платен от фирмената сметка не е ли проблем?

# 288
  • Варна
Идея си нямам от счетоводство , затова питам...

# 289
  • София-Младост
Не е проблем, че  е платен с карта на ФЛ. Отчита се като плащане на каса. Като ест., че по-добрия вариант е да е платено наистина кеш или с карта на ЮЛ.

# 290
  • Пловдив
Как се заплащат болничните в момента?
Става дума за 14 дневен болничен.
Колко дни от работодателя? А от НОИ останалите на какъв процент от дневното възнаграждение?
Благодаря!

# 291
  • В полите на Пирин планина
Как се заплащат болничните в момента?
Става дума за 14 дневен болничен.
Колко дни от работодателя? А от НОИ останалите на какъв процент от дневното възнаграждение?
Благодаря!

3 дни са за сметка на работодателя и се заплащат на 70% от осигурителния доход  (осреднен).
Следващите се заплащат на 80% от брутния, но не повече от нетния осигурителен доход, осреднен на база предходните 18 месеца.
Говорим за работни дни за съответния месец (или такива по график, ако лицето е на график).

# 292
  • София
Имам доста въпроси, относно отваряне, откриване на фирма. Искаме да си регистрираме фирма със съпруга ми, но имаме много въпроси. От къде да търсим счетоводител, колко време е необходимо за регистрацията на фирма. Сега е малкото дете ще кандидатства за ясла и колко време ще е нужно за регистрирането на фирмата. Касов апарат винаги ли е необходим, къде мога да прочета какво е нужно за регистрацията на фирма?

# 293
  • София
Имам доста въпроси, относно отваряне, откриване на фирма. Искаме да си регистрираме фирма със съпруга ми, но имаме много въпроси. От къде да търсим счетоводител, колко време е необходимо за регистрацията на фирма. Сега е малкото дете ще кандидатства за ясла и колко време ще е нужно за регистрирането на фирмата. Касов апарат винаги ли е необходим, къде мога да прочета какво е нужно за регистрацията на фирма?

Здравейте,
пишете ми на лично съобщение, надявам се да Ви дам яснота по въпросите. Счетоводител съм.
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт