Азиатска козметика и грим 4

  • 51 405
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 13 311
Ето тази есенция на Бентон.
https://www.yesstyle.com/en/benton-fermentation-essence-100ml-10 … ml/pid.1053033545

В момента не ползвам витамин С, но доста съм ползвала. Но ще компенсирам в найй-скоро време с някой продукт
На нашия пазар намерих засега само един продукт уж специално за такива неща, затова се разрових сега и по азиатските сайтове за нещо такова, но не попадам.
А за лазера мненията са много противоречиви, че да почна да го обмислям сериозно.

# 241
  • Мнения: 19 061
На laneige тази маска е много хубава: https://www.yesstyle.com/en/laneige-water-sleeping-mask-70ml-70m … ml/pid.1039258910

Естествено, маската нямам спомен някога да е струвала 60 долара, така че намалението от 60% е силно нереално.

Сигурно и околоочната маска е хубава. Ако някой я пробва, да даде отзиви после.

# 242
  • Мнения: X
На laneige тази маска е много хубава: https://www.yesstyle.com/en/laneige-water-sleeping-mask-70ml-70m … ml/pid.1039258910

Естествено, маската нямам спомен някога да е струвала 60 долара, така че намалението от 60% е силно нереално.

Сигурно и околоочната маска е хубава. Ако някой я пробва, да даде отзиви после.
Излиза ми 21.20$ gold member price

# 243
  • Мнения: 13 311
Имам я, в малкия вриант ето този
https://www.yesstyle.com/en/laneige-water-sleeping-mask-15ml-15m … ml/pid.1063386073
Не съм впечатлена, слабо откъм хидратация и нищо друго, много икономична, три- четири пъти съм се мазала и още не съм я преполовила.

# 244
  • Мнения: 5 500
На нашия пазар намерих засега само един продукт уж специално за такива неща, затова се разрових сега и по азиатските сайтове за нещо такова, но не попадам.
А за лазера мненията са много противоречиви, че да почна да го обмислям сериозно.
За лазера-имам приятелка-много доволна.Сигурно зависи и от мястото.Ще я питам-но тя не е в Бг в момента-идва си само лятото.
Аз лично продукт за капиляри не съм срещала из азиатските.

# 245
  • Мнения: 19 061
Имам я, в малкия вриант ето този
https://www.yesstyle.com/en/laneige-water-sleeping-mask-15ml-15m … ml/pid.1063386073
Не съм впечатлена, слабо откъм хидратация и нищо друго, много икономична, три- четири пъти съм се мазала и още не съм я преполовила.

Или не е подходяща за твоята кожа, или за съответния сезон. Аз от някои маски и кремове съм била недоволна през зимата, а през лятото са ми били добре, или обратното. Тази маска поне при мен си е лятна. При студено време не ми е достатъчна, но в жегите ми действа добре, имам чувството, че не ми се поти топкова лицето.

# 246
  • Мнения: 13 311

michelle_ma_bell , ще се радвам да споделиш. Предпочитам ако става с лазер да го направя, отколкото месеци да се мажа със скъпа комзетика с неизвестне ефект.



кукумицинка, вероятно не е за моята кожа. Има го и момента при обгрижените кожи, че рядко се появява уау ефекта и той обикновено е когато се даде на кожата нещо от което има нужда.  С продукти пробвам до 3-4 пъти и ако не се разберат с кожата ми дотам. От опит при мен ако  в началото не се получи и след по-продължителна употреба продължава да не се получава, така че от доста време вече не губя време с такива неща.

Simple Smile Обаче това и харесвам на азиатската козметика, че много неща може да намериш в малка опаковка, което на мен ми е перфектно да пробвам и ако ми хареса да купя отново.


# 247
  • Мнения: 1 795
zari65
В есенцията на Benton с ферментите не знаех, че има плацента? Виж да не прави някаква реакция с тоника или крема, защото е доста наблъскана с активни съставки, но пък няма нещо, което да е агресивно.
Скрит текст:

За да пробваш най-добре използвай върху почистен участък от лицето (някъде долу до ухото) само нея без тоник или крем. Ако не направиш реакция продължаваш на другия ден със същото, само че добавяш тоник отдолу и тн докато има или няма реакция.
Аз съм с много чувствителна и реактивна кожа и винаги преди да намажа нещо тествам един -два дни, че после с толкова продукти един върху друг не мога да разбера къде е проблема Simple Smile
За капиляри е много добре центела азиатика, вит.С, азелаинова киселина, но е добре да се съчетае и с вътрешен прием на добавки (Готу кола/центела, рутин, диосмин +вит.С). Никакви загряващи продукти, продукти с алое, както и скраб с частици.

За нощните маски-харесвам на COSRX Ultimate Nourishing Rice Overnight Spa Mask и Sulwhasoo Overnight Vitalizing Mask EX . LANEIGE Water Sleeping Mask също е хубава, но определено предпочитам горните две.
Често ползвам определени кремове като нощна маска. Никога не съм имала проблем с омазняване или зацапване на калъфката- всички попиват много бързо.
За маска за устни съм влюбена в Laneige- оправи ми ги за половин месец и вече дори не нанасям стик през деня.

TeAdoRa, пробвала съм околочната на Laneige и не ме впечатли особено, но точно тогава ползвах наHistory of Whoo околоочния крем и трудно се впечатлявах Simple Smile


michelle_ma_bell, радвам се, че ти е харесала маската. Аз сега чакам маслената с Авокадо на същата марка Simple Smile

# 248
  • Мнения: X
Ах, този Whoo ще взема да ги пробвам и аз.
Мисля, че steam крем не е подходящ за кожа податлива на капиляри.
COSRX Ultimate Nourishing Rice Overnight Spa Mask  тази я имам, но все още не съм я ползвала.

# 249
  • Мнения: 1 795
COSRX Ultimate Nourishing Rice Overnight Spa Mask  тази я имам, но все още не съм я ползвала.
Хубава е- избистря, подхранва, прекрасен състав, които за мен е много важен (май правя компромис със състава само за луксозните марки или супер ефективните продукти, но те имат достатъчно компенсиращи фактори:) )

# 250
  • Мнения: 5 500
Виола защо алоето да не е подходящо, имаш ли представа? Изненадана съм.

Зари -ще ти пиша на лични като имам отговор.

# 251
  • Мнения: 13 311


Viola Tarakanova, благодаря за поясненията, но само нея ползвах, нито тоник, нищо друго, така винаги правя с всеки нов продукт.
Сега като спомена тези неща за капилярите, доста ползвам различни видове скраб със захар, много я харесвам, но ще трябва да я спра.
Щом от топло не е добре, дали да не пробвам с нещо изстудяващо - гледам имат такива кремове, които се държат в хадилник.

Simple Smile На whoo  и аз съм метнала око ще се зарадвам скоро с някоя от малките им опаковки за проба.





# 252
  • Мнения: 1 795
Виола защо алоето да не е подходящо, имаш ли представа? Изненадана съм.

Знам, че е много разпространено ползването на алое за разширени вени, вкл.всякакви домашни рецепти и тн., но напоследък това, което чета по чуждите сайтове и блогове е, че понеже действа кръвонасищащо е противопоказно при проблеми с розацея и спукани капиляри. Ако е малко количеството в състава го пренебрегвам, но избягвам ползването на чист алое гел.

# 253
  • Мнения: X
Виола защо алоето да не е подходящо, имаш ли представа? Изненадана съм.

Знам, че е много разпространено ползването на алое за разширени вени, вкл.всякакви домашни рецепти и тн., но напоследък това, което чета по чуждите сайтове и блогове е, че понеже действа кръвонасищащо е противопоказно при проблеми с розацея и спукани капиляри. Ако е малко количеството в състава го пренебрегвам, но избягвам ползването на чист алое гел.
Скоро гледах клип в ютуб на корейка за розацея, само да го изровя от историята си ще го пусна тук като редакция.
Eто го, пак казвам не съм запозната изцяло с проблема, всеки да си прецени кожата индивидуално
https://www.youtube.com/watch?v=aQ7wiAdW8gs

# 254
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Интересно. Имам смътен спомен, като избирах каква маска да си взема, че маската с червеното вино на ХХ беше по-интензивна от тази с бялото, за по-зряла кожа, а гелообразните маски обикновено не са така подхранващи като кремообразните. Тази с бялото вино определено си е кремообразна.
   точно заради това предпочетох червената пред бялата.  Confused

Имам и още един въпрос.
Кожата ми е с разширени пори, наследство са ми, наясно съм че няма вълшебен начин да ги свия, но ми се ще да открия продукти, които да са с такава насоченост.
Не говоря за примери, които ги маскират, те са за специални случаи - няма как да ходя с тежък грим в ежедневието.
Разглеждах Wonder pore на Etude house, но изглежда че са за младежка кожа и не знам дали ще ми свършат работа.


Общи условия

Активация на акаунт