Азиатска козметика и грим 4

  • 51 378
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 500
Виола не знам дали са пуснали код и нямам време сега да проверявам,
но се сетих че можеш да ползваш кода на Иванчо-над 49 д. -10%  IVAN10 за yesstyle

# 721
  • София
  • Мнения: 4 307

2-ethylhexyl-2-cyano-3 = на октокрилен. Avobenzonе е ок, но се разпада бързо. За Homosalate също бях чела, че не е много добър, но не помня с какво. Явно ще трябва да си опресня познанията по химични филтри Simple Smile 

Виола, ще пиша като ги пробвам прополисовите маски Simple Smile

# 722
  • Мнения: 13 285
Благодаря момичета за мненията.
Трябва скоро да си купя слънцезащита, че поприключвам наличните и ако не реша скоро кое да е, май ще взема пак нещо от аптеките.

# 723
  • Мнения: X
Виола не знам дали са пуснали код и нямам време сега да проверявам,
но се сетих че можеш да ползваш кода на Иванчо-над 49 д. -10%  IVAN10 за yesstyle
И аз имам такива кодове ако иска някой да казва. Току що взех  Hada Labo Goku-Jyun Premium Hyaluronic Acid Lotion и Pyunkang Yul - Essence Toner няма да отворя веднага и да ползвам, понеже имам доста неща за доизразходване, също така вече ползвам Меланото- прекрасен продукт сега ще поръчам още 1бр., за да си имам.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 936
Аз вече ползвам Hada Labo Goku-Jyun Premium Hyaluronic Acid Lotion. Прави ми впечатление, че шишето пуска определена дозичка Simple Smile Като го обърна надолу с отвора пуска според мен колкото е предвидено да се нанесе на един пласт на лицето.
Вие колко тонера ползвате едновременно? Иска ми се да отворя повече, когато пристигнат естествено, но ме притеснява напластяването да не утежни.

# 725
  • Мнения: X
Това с дозирането е много добре. Винаги ползвам по един продукт от вид.

# 726
  • Мнения: 1 795
И аз имам такива кодове ако иска някой да казва.
Ако имаш някой код за над 40долара ще съм много благодарна, че моите всичките са за над 80 Simple Smile Уж съм се абонирала за нюзлетъра и оферти по мейла, но нищо не ми изпращат Disappointed
Интересно ми е дали в Yesstyle ще направят  нещо за чарния петък? Не че ми трябва допълнителен стимул, за да пазарувам, но искам да пусна една поръчка с 3-4 неща на Purito и се чудя дали да изчакам или няма смисъл. От Stylekorean много ме зарадваха с предстоящите намаления и съм си набелязала доста неща Simple Smile

Lodsi, ежедневно ползвам поне 3 различни тонера едновремено:
-някакъв фърст;
-watery toner/балансиращ pH;
-нещо с киселини или терапевтичен напримар с центела;
-есенс тонер от типа на pyumkang yul/isntree/hada labo).
В момента имам отворени 6-7 различни, които редувам спрямо нуждите.
(Purito ,Sulwhasoo,isntree,Hanskin ,SoonJung, SON & PARK ,Pyunkang Yul)




# 727
  • София
  • Мнения: 1 936
Виола, може ли примери? Как да различа first от water, терапевтичен и т.н.?
Разбрах, че с центела е терапевтичен, ОК, ама какви други има?

# 728
  • Мнения: X
И аз имам такива кодове ако иска някой да казва.
Ако имаш някой код за над 40долара ще съм много благодарна, че моите всичките са за над 80 Simple Smile Уж съм се абонирала за нюзлетъра и оферти по мейла, но нищо не ми изпращат Disappointed
Интересно ми е дали в Yesstyle ще направят  нещо за чарния петък? Не че ми трябва допълнителен стимул, за да пазарувам, но искам да пусна една поръчка с 3-4 неща на Purito и се чудя дали да изчакам или няма смисъл. От Stylekorean много ме зарадваха с предстоящите намаления и съм си набелязала доста неща Simple Smile

Lodsi, ежедневно ползвам поне 3 различни тонера едновремено:
-някакъв фърст;
-watery toner/балансиращ pH;
-нещо с киселини или терапевтичен напримар с центела;
-есенс тонер от типа на pyumkang yul/isntree/hada labo).
В момента имам отворени 6-7 различни, които редувам спрямо нуждите.
(Purito ,Sulwhasoo,isntree,Hanskin ,SoonJung, SON & PARK ,Pyunkang Yul)





Исках да ти изпратя ЛС но си ги забранила.

# 729
  • Мнения: 101
Здравейте. Използвам ето този крем
SecretKey black Snail Original Cream 50g и винена тъмно червена нощна маска на holika holika. При вас случва ли се да ви се получават пъпки? Не мога да разбера дали е от един от тези два продукта или от някаква храна? Спрях употребата на фдт също, карам само с коректор. Но не мога да разбера от какво се получават тези пъпки?

# 730
  • Мнения: 1 795
Виола, може ли примери? Как да различа first от water, терапевтичен и т.н.?
Разбрах, че с центела е терапевтичен, ОК, ама какви други има?
Всяка фирма си ги кръщава тониците както иска и е малко объркващо. Аз съм възприела начина по който ги характеризират блогърите, които следя  Simple Smile Обикновено трябва да четеш инструкциите на производителя и къде се препоръчва да се ползва като поредност на стъпките, за да се разбере кое какво е. По принцип не е задължително да се ползват всички видове - всеки си прави рутината спрямd нужда и желание. Ще дам примери с продукти, които аз съм ползвала/ползвам или отговарят на моя вкус без да налагам мнение Simple Smile

1. First Treatment продуктите или са си обявени като такива или обикновено са тоници с много ферменти, защото те подобряват поемането на следващите продукти.
PURITO Fermented Complex 94 Boosting Essence 150ml
Neogen Real Ferment Micro Essence
Sulwhasoo First Care Activating Serum EX (това дори не е като тоник, а като тънка есенция с жълтеникав цвят)
Missha Time Revolution The First Treatment Essence (слагам го само с представителна функция Simple Smile )

2. Water toners са като водичка и идват като първа стъпка веднага след измиване или след фърст. Тяхната роля обикновено е почистване/балансиране pH-то или грижа (с допълнителна функция и съставки- избистряща тена, успокояваща възпаления, ексфолираща с киселини и тн). Общо взето възстановяват кожата след измиването, за да може да поеме следващите стъпки.
PURITO Centella Green Level Calming Toner
Cosrx Centella Toner
ETUDE HOUSE SoonJung pH 5.5 Relief Toner
Primera Sensitive Water
SON & PARK Beauty Water
Sulwhasoo Essential Balancing Water EX
+ всички тоници с киселини

3. Essence Toner/Treatment Essences/Skin - по-плътни тоници с леко гелова консистенция. Основната им функция е хидратацията- да запечатат влагата в кожата след предходните стъпки и да я подготвят за активните серуми/ампули/есенции. В състава много често имат хиалурон.
ISNTREE Hyaluronic Acid Toner.
HANSKIN Real Complexion Hyaluron Skin Essence
Primera Miracle Seed Essence
Mentholatum Hada Labo Goku-Jyun Premium Hyaluronic Acid Lotion
Pyunkang Yul Essence Toner
BLITHE Vital Treatment Essence 5 Energy Roots

Klairs Supple Preparation Toner e нещо средно между water и essence toner

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 26 окт 2018, 20:55 от Viola Tarakanova

# 731
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Здравейте. Използвам ето този крем
SecretKey black Snail Original Cream 50g и винена тъмно червена нощна маска на holika holika. При вас случва ли се да ви се получават пъпки? Не мога да разбера дали е от един от тези два продукта или от някаква храна? Спрях употребата на фдт също, карам само с коректор. Но не мога да разбера от какво се получават тези пъпки?
Ползвам маската на Холика холика, нямам забележки.

# 732
  • Мнения: 5 500
Интересно ми е дали в Yesstyle ще направят  нещо за чарния петък?
Нещо ще пуснат,но какво и колко-не знам.
Миналата година не съм ги следила,но по принцип не са по големите намаления.

# 733
  • София
  • Мнения: 1 936
Виола, много ме зарадва защото съм поръчала тоници и за трите стъпки - Purito за първа, SoonJung за втора и Хада Лабо, който вече пристигна, за трета. Сега спокойно ще си отворя и другите като дойдат Simple Smile
Аз започнах да следв Мария Серт и Готамиста, която обаче не говори основно за азиатска козметика. Вчера гледах последния й клип за Сефора, който беше за други марки, но пък благодарение на нея се сетих, че имам маската на REN с гликолова киселина и я извадих от шкафа Simple Smile
Какви други блогъри следите?
Сетих се и още нещо - Мария Серт много хвали пачовете за очи на JM Solutions, вчера специално White Cocoon - ами аз не мога да ги намеря по сайтовете нещо. Иска ми се да поръчам някакви макар да не съм отворила още тези на Берисом.

Видях, че съм поръчала и Instree Acid тонера, така че той ще ми е между SoonJung и Hada Labo, нали така?

Последна редакция: сб, 27 окт 2018, 06:42 от Lodsi

# 734

Общи условия

Активация на акаунт