Детска градина до обяд

  • 6 820
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 215
логопедът би трябвало да може да издаде някакъв документ, който да оправдае вземането на обяд в съответните дни. За такова нещо няма да ти направят проблем.
И пак става сложно, понеже с логопеда се уточняваме в последния момент и часовете не са точно на обяд, а различно може да е в 3 или 1 и всеки път да ми издава бележка ми се вижда въртел.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Не са ли в определени дни от седмицата? Да речем знаеш си, че понеделник, сряда и петък сте на логопед. Вземаш го на обяд и толкова, едва ли часът е от голямо значение, все пак трябва да го вземеш преди следобедния сън.

# 17
  • Мнения: 215
Не са ли в определени дни от седмицата? Да речем знаеш си, че понеделник, сряда и петък сте на логопед. Вземаш го на обяд и толкова, едва ли часът е от голямо значение, все пак трябва да го вземеш преди следобедния сън.
По принцип са сряда, петък като варират часовете. Ами ще ви пиша какво сме постигнали като консенсус. Аз исках и първите дни да е до обяд, за да е по-бавен прехода, но ще видим.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 203
Аз мислех, че във всяка детска градина се радват, ако се отърват от някое дете поне за част от времето, тези не давали.
Разбирам да не дават по времето, когато другите деца спят, за да не ги будят, ама на обяд...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 212
В яслите е така, но в градините е различно. Там все пак тече някакъв обучителен процес, не са просто ревливи бебета, на които сменят памперсите, хранят ги и се чудят как да ги занимават. В градините ги приучват на някакъв ред, създават режим, имат занимания, някак не става всеки да си ходи, когато реши. Все едно в училище да е така. Да, знам, че не говорим за ученици, но принципът е горе-долу същият. ОСвен това наистина смятам, че подлежат на контрол и санкции, ако липсват деца, които са писани като присъстващи.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 14 203
Каквото и да тече, не е проблем да не заведеш детето за цял ден, така че не вижда защо да е проблем за половин. Ядат и твоето си тръгва, а другите ягат да спят. Или другите сядат да ядат, твоето тръгва. Присъствието не е задължително, не прекъсваш нищо, къде е проблемът?
В градината на дъщерята никога не са казвали подобно нещо и изобщо не съм го чувала за никоя друга градина.

# 21
  • shumen
  • Мнения: 17 899
А не може ли тези часове за логопед да са след обяд след градината?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ами аз споделям какво ми казаха от градината - че ежедневното вземане на обяд без уважителна причина НЕ се толерира и НЕ се допуска. И през ум не ми е минавало да споря и да питам "ама що така сега, какво ви пречи, какво прекъсвам, аз пък така искам". Дала съм си детето там, значи съм съгласна с условията. Точка. Който не е съгласен - има частни градини, там да си поставя изискванията. Има си правила в определена институция, ама дай да дълбаем що така и да сме вечно на опозиция. Ми не го разбирам.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 635
В нашата ДГ се записваше в колко часа и кой взема детето на обяд.И в ПГ пак съм го вземала.Не е имало проблем.
Обяснете ситуацията нормално,хора сме.Едва ли ще скокнат и край не става.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 230
Не мисля, че има изрична забрана на ниво министерство или община за това да не се вземат децата на обед. По-скоро става дума за практика на детската градина, в най-добрия случай разписана във вътрешния правилник, а може и да не е.
И аз уважавам правилата и смятам, че трябва да се спазват, НО когато има разумна обосновка за тези правила. Има ситуации, в които е необходимо детето да бъде взето по-рано - да кажем ангажимент при логопед, както е във вашия случай.
И аз бих била стресирана след подобна информация при първи сблъсък със системата на държавните детски градини... Пробвайте с добро, говорете с госпожите лично, ако се налага и с директорката.
А това, че първа група няма изобщо да се извежда е меко казано притеснително. Да, трудно е да се облекат и организират 20-30 деца, когато са толкова малки, но не е невъзможно и категорично не е здравословно да стоят затворени цяла година.
Това, че нямате ежедневен контакт с госпожите също ми не странно, честно казано.
Моята база за сравнение е детската градина, където ходи детето ми, точно първа група. Водя и вземам от пред стаята на групата, съответно имам ежедневен контакт с персонала. Определено не ги извеждат колкото ми се иска, но в никакъв случай не са стояли само в стаята, освен през зимата, тогава наистина не ги извеждаха изобщо. Налагало ми се е няколко пъти да го взема по обед, нямало е проблем. Имат друго дете в групата, което доста време системно си го вземаха по обед. (Все пак трябва да отбележа, че другите деца наистина малко се дразнят, когато виждат, че някого го вземат на обед, и е трудно да им обясниш защо не може и тях да гивземат по това време.)

# 25
  • Мнения: 215
А не може ли тези часове за логопед да са след обяд след градината?
То проблема не е само в логопеда. По - горе споменах още няколко причини, но по принцип графика на логопеда е препълнен, трудно ни вписва и без друго. Аз за първи път чувам от първия ден детето да е по цял ден, няма никакъв период на адаптация.

# 26
  • Мнения: 46 434
Аз за първи път чувам от първия ден детето да е по цял ден, няма никакъв период на адаптация.
Аз пък за първи път чувам, че някой си взима детето на обяд Simple Smile
За децата - всяко е различно, което например нямаше нужда от адаптация, като отиде първия ден и първите ѝ думи на прибиране бяха - нали ще ме доведете пак утре? И искаше да я взимаме последна, за да играе колкото може повече с децата. Събота и неделя ревеше, че няма градина.
Така че не се настройвай предварително. Може пък на детето да му хареса.

Въпреки това, никой не може да те спре да си го прибираш на обяд.
Ние пък я водехме сутрин след закуска. Всеки си преценява, стига да не нарушава графика на занятията.

# 27
  • Мнения: 215
Ами аз споделям какво ми казаха от градината - че ежедневното вземане на обяд без уважителна причина НЕ се толерира и НЕ се допуска. И през ум не ми е минавало да споря и да питам "ама що така сега, какво ви пречи, какво прекъсвам, аз пък така искам". Дала съм си детето там, значи съм съгласна с условията. Точка. Който не е съгласен - има частни градини, там да си поставя изискванията. Има си правила в определена институция, ама дай да дълбаем що така и да сме вечно на опозиция. Ми не го разбирам.
Именно, има правила. Но правило детето да не се взима на обяд не прочетох. Също не прочетох, че децата не се извеждат, а напротив. Тук правилата са на устно ниво.

# 28
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Моето пък до 3 група в началото ревеше сутрин,но после свикна.

# 29
  • Мнения: X
На мен и в яслата ми казаха, че другите деца се дразнят когато някое го вземат на обяд и е неприятно да ревнат всички точно когато трябва да лягат. И са прави като цяло. Все пак обаче се съгласиха да я взимам на обяд, но без да звъня на звънеца за да не се стресират децата. Ние обаче почти не сме ходили, по - малко от месец общо се събира. Имаше и други, които ги взимаха на обяд. За ДГ не съм питала защото засега нямам намерение да я взимам на обяд. Мисля, че това е основната причина, поради която не искат, за да не се дразнят децата и да не се нарушава общия режим. И все пак не мисля, че могат да ви спрат ако твърдо сте го решили. Нямат законово основание.
В нашата градина има период на адаптация, децата ходят за по 2 часа няколко дни. Също така детето се оставя пред стаята лично на госпожата. Наистина странно ми звучат някои неща, явно във всяка градина е различно.

Общи условия

Активация на акаунт