Покупка на апартамент или дете.........?

  • 3 268
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Самия факт, че питаш в мамешки форум е и отговорът, който ще получиш - като новоизлюпена мама на 58 дни  Simple Smile мога да ти кажа, първо детенце, стига да си готова за тази стъпка, след това идва хъса да създадеш нещо за това детенце, поне ние така планувахме и дай боже да стане.
Детенце вече гушкаме и сега ще се насочим към материалното подсигуряване, успех и на теб, дано вземеш правилното решение.

# 16
  • Мнения: 2 292
и двете. успех  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 639
То едното не пречи на другото, а пък как се гледа сама ще разбереш.според мен си направете детенце а пък то другото ще си дойде на мястото  Wink
Peace

Много странен въпрос newsm78 Нямат никаква съпоставимост Naughty Ако сега се чудите дали апратманета или детето, след апартамента ще се чудите обзавеждане или дете и така до безкрай Peace

Ама въобще не сам съгласна с забележката ти /ако мога така да го нарека въпреки, че разбирам, че нея правиш с лоши чувства/, защото за мен апартамента е сигурност която мога да предложа на детето си /а не да го места постоянно по квартири, защото имам наблюдения че това никак не се приема от децата/, а обзавеждането е необходимост което може да се прави с години/смисъл постепенно/

# 18
  • Мнения: 8 917
То едното не пречи на другото, а пък как се гледа сама ще разбереш.според мен си направете детенце а пък то другото ще си дойде на мястото  Wink
Peace

Много странен въпрос newsm78 Нямат никаква съпоставимост Naughty Ако сега се чудите дали апратманета или детето, след апартамента ще се чудите обзавеждане или дете и така до безкрай Peace

Ама въобще не сам съгласна с забележката ти /ако мога така да го нарека въпреки, че разбирам, че нея правиш с лоши чувства/, защото за мен апартамента е сигурност която мога да предложа на детето си /а не да го места постоянно по квартири, защото имам наблюдения че това никак не се приема от децата/, а обзавеждането е необходимост което може да се прави с години/смисъл постепенно/
Не, мила, имах предвид, че детето се "прави" когато и двамата го желаете Peace Аз също бих искала да дам на децата /засега детето си/ най-хубавото или поне най-необходимото /това включва и по-голямо жилище/, но поради една или друга причина /особено една голяма и лукава, но това е друг въпрос/ засега нямаме тази възможност или поне така изглежда. Това не пречи да искам да предоставя всичко най-необходимо - въпросът е, че за това желание няма срок - ако чакате да имате всичко и тогава да имате дете, може и да си остареете с чакане. Всичко си има мярка. Но животът е ваш - аз изказах мнение Peace

# 19
  • Мнения: 6 619
Действайте и по двете задачи!

# 20
  • Мнения: 8 917
newsm10 Това е решението!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 298
...първо да купим апартамен и после бебе /ама ако стане и по рано пак много ще му се радваме/
.......как се отглежда дете и се изплаша апартамент ....

Мила, въпроса ти има смисъл ако можете да изплатите апартамента за 1, максимум 2 години, но ако ще го изплащате като средното българско семейство за 10-15 (или 20) години е все тая дали ще го купите преди или след раждането на бебето: и в двата случая ще гледате бебе успоредно с изплащането на апартамент. Та ако сте в тази ситуация, хич не му мислете нито с бебето, нито с апартамента - действайте и по двата въпроса и което дойде първо  Laughing

Апартаменти тук във форума едва ли ще намериш, избора е далеч по-голям ако търсиш на традиционните за това места или най-добре чрез брокер.

# 22
  • Мнения: 5 647
та ако някои може да ми помогне като ме насочи за някои апартамент в София и не по-малък от 2-стаен или да ме посъветва с какво могат да ме излайат при сключване на сгелката мног ще се радвам Simple Smile

Цените варират от вида на апартамента, квадратурата и квартала. В момента предлагането е доста голямо, така че имаш избор. Разбира се, само вие си знаете с какви пари разполагате и съответно какво искате. Има толкова обяви навсякъде из нета, така че спокойно можеш да провериш и да прецениш кое е най-доброто за вас.

# 23
  • Мнения: 817
Ами конкретен апартамент едва ли някой ще ти предложи във форума Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 46 526
Ние купихме 2 месеца преди да се роди детето.
За нея в момента на месец отиват към 100 лв., но вече е голяма, преди излизаше към 150 лв., понякога 200 лв.
За апаратмента плащаме по 330 лв., толкова плащахме и за наем, затова въпросът може да се разглежда и като "Наем на апартамент или дете ...?"   Laughing

Ако си решила да взимате жилище, действай сериозно, обиколи банките, провери дали ще ви стигне дохода, определеи район, в който искаш да живееш, вид на жилището, етаж и т.н., не става хаотично да ходиш, само защото някъде нещо се продава Crazy

И ако купувате, купувай преди да родиш, защото ще докажете по-висок доход и ще можете да изтеглите кредита спокойно  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 639
Ние купихме 2 месеца преди да се роди детето.
За нея в момента на месец отиват към 100 лв., но вече е голяма, преди излизаше към 150 лв., понякога 200 лв.
За апаратмента плащаме по 330 лв., толкова плащахме и за наем, затова въпросът може да се разглежда и като "Наем на апартамент или дете ...?"   Laughing

Ако си решила да взимате жилище, действай сериозно, обиколи банките, провери дали ще ви стигне дохода, определеи район, в който искаш да живееш, вид на жилището, етаж и т.н., не става хаотично да ходиш, само защото някъде нещо се продава Crazy

И ако купувате, купувай преди да родиш, защото ще докажете по-висок доход и ще можете да изтеглите кредита спокойно  Peace

Благодаря, но прочитайки твоя отговор всъщност осъзнавам smile3538, че подсъзнателно аз съм взела вече решението, смисъл - вече сме определили банка и всичките тези неща за който пишеш сме ги обсъдим и наистина, когато детето вече е факт /ако се случи докато купим/ ще имаме още по голям стимул да купим жилище преди са се роди  yes
 :love

Общи условия

Активация на акаунт