НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 124

  • 56 216
  • 746
  •   1
Отговори
# 435
  • Берлин
  • Мнения: 4 501
Май бъркам протеиновите храни с мазнините...
Благодаря.

# 436
  • Мнения: 12 895
А, аз няма как да знам с колко мазнина са приготвени тези неща изброените, но поне както аз си ги представям или както аз бих ги приготвила, ми се вижда че са малко мазнините.

# 437
  • Мнения: 87
Аз от понеделник почнах битката за себе си. Чета ви постоянно,в нета има също много материали и пак не съм сигурна,че правя нещата правилно. Бронирано кафе няма как да си причиня. Обяд за 3те дни:1.варени яйца, малко чери домати и парче сирене,2.супа от пуешко,застроена със заквасена сметана,3.наденица,малко супа и краставици. Вечеря за 3те дни: 1.супата с пуешко,чери домати,2.овчарска салата (без царевица и лук),3.задушени в масло пуешки сърца с гъби и пресен лук,малко салата.
Добре ли съм? Ако греша,моля да ме коригирате
Вода 3-3.5 литра, прегрешения 0. Всъщност винаги ли трябва да ям и салата?

Всъщност, точно "бронираното" кафе трябва да си го причиниш! Това е закуска, според моето скромно мнение. Всякаква животинска или студено-пресована растителна мазнина е подходяща. Аз го пия последните три седмици с какаово масло, но преди това - орехово, чист зехтин, бучка краве масло, ленено и т.н. ... Маслото чисти токсините и засщита, носи ти и важни витамини и Омега-наситени.. (качественото). Във всичко останало, според мен, си ОК. Относно прегрешенията - няма проблем с парче пица, примерно, един път седмично, действа зареждащо на успокояването на организма, че не лишен. Но парчето пица (или каквото там) - след месец стриктно спазване на нв-вмх. Simple Smile Успех!

# 438
  • Берлин
  • Мнения: 4 501
Сърдечно благодаря. Не мога да го пия така,повръща ми се направо. Пия го чисто. Ще опитам така,ако не върви режимът,ще търся корекция

# 439
  • Мнения: 12 895
Добре де, какъв е проблемът да закусиш, вместо да се насилваш да пиеш бронирано кафе?

# 440
  • София
  • Мнения: 11 772
Пробвала ли си да го блендираш, като фрапе? Става уникално вкусно с бучка масло и блендирано.

Аз все повече се уверявам че не уцелиш ли мазнините и протеините ще си гладува човек. Вчера си взех патладжан със зеленчуци и сирене запечен и малко киноа, миии след 2 часа бях гладна, не беше ми се случвали отдавна, та се наложи набързо да си купувам един Линд за да не изпадна в хипергликимия, а не бях изпадала от седмици. Нямах почти никакви мазнини и протеини в обяда, наваксах с вчерята, варени яйца, бекон и козе сирене.

# 441
  • Мнения: 87
Добре де, какъв е проблемът да закусиш, вместо да се насилваш да пиеш бронирано кафе?
При мен проблемът е, че ако закуся, цял ден съм като „прахосмукачка” за храна. Постоянно ми се яде. Ако не закусвам, а си изпия само кафето - огладнявам чак към 13.00. Но всеки организъм е различен. Simple Smile

# 442
  • Берлин
  • Мнения: 4 501
Точно. А и не обичам да закусвам

# 443
  • Мнения: X
Бронираното кафе Не е задължително! Парчето пица /друго "прегрешение" успокоява не тялото, че не се лишавало, а пристрастената ни психика към боклуците.

# 444
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
"Бронирано" кафе никога не съм пила - имах само един опит и го излях в мивката. Не ми харесва. Аз закусвам - почти винаги варени яйца с някаква добавка или кокосова палачинка, с някаква гарнитура.
Без достатъчно мазнини наистина по-бързо се огладнява. За да няма колебание се яде мазно месо, риба, яйца и зеленчуци. Млечни за добавка, не за наяждане.

# 445
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Добре де, какъв е проблемът да закусиш, вместо да се насилваш да пиеш бронирано кафе?
При мен проблемът е, че ако закуся, цял ден съм като „прахосмукачка” за храна. Постоянно ми се яде. Ако не закусвам, а си изпия само кафето - огладнявам чак към 13.00. Но всеки организъм е различен. Simple Smile


Това ми е толкова познато Simple Smile След няколко месеца ще усетиш промяна. Смятам, че този "ефект на прахосмукачката" идваше от неправилна храна или количество. Поне при мен. И сега не ям кой знае колко на закуска, но вече не съм като гладен звяр цял ден след това Simple Smile
Тва бронирано кафе изобщо не е необходимо. Спокойно може да си карате и без него.

# 446
  • Sofia
  • Мнения: 6 975
Аз все повече се уверявам че не уцелиш ли мазнините и протеините ще си гладува човек. Вчера си взех патладжан със зеленчуци и сирене запечен и малко киноа, миии след 2 часа бях гладна, не беше ми се случвали отдавна, та се наложи набързо да си купувам един Линд за да не изпадна в хипергликимия, а не бях изпадала от седмици. Нямах почти никакви мазнини и протеини в обяда, наваксах с вчерята, варени яйца, бекон и козе сирене.

За втори път го срещам в темата и затова си позволявам да се обадя - може би имаш предвид хипогликемия.  Тя е точно обратното състояние на хипергликемията.

# 447
  • София
  • Мнения: 11 772
Аз все повече се уверявам че не уцелиш ли мазнините и протеините ще си гладува човек. Вчера си взех патладжан със зеленчуци и сирене запечен и малко киноа, миии след 2 часа бях гладна, не беше ми се случвали отдавна, та се наложи набързо да си купувам един Линд за да не изпадна в хипергликимия, а не бях изпадала от седмици. Нямах почти никакви мазнини и протеини в обяда, наваксах с вчерята, варени яйца, бекон и козе сирене.

За втори път го срещам в темата и затова си позволявам да се обадя - може би имаш предвид хипогликемия.  Тя е точно обратното състояние на хипергликемията.

да да, хипогликемия, не хипер, хипо е при ниска, хипер е при висока кр.захар, объркала съм ги. Макар че режима би трябвало и в двете посоки благоприятно да действа. Благодаря че обърна внимание Wink

# 448
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
А като се изпече,не е ли прекалено твърдо?
с толкова мазнина няма как да стане твърдо

# 449
  • Мнения: 12 895
Ако ям "стандартна" за куска и аз бих била много гладна после. Но ако ям примерно яйца и сирене или бекон, някой суров зеленчук с тях, може маслинки... трудно да огладнея, дори по обед не съм толкова гладна. Аз самата не съм фен на закусването, от малка съм си така. Ако съм гладна сутринта ще ям, ако не съм, просто няма. С бронираното кафе съм на периоди - известно време ми е вкусно, после вече не и не го пия, след време ми щуква пак да почна... но да се насилвам не бих. Недейте да казвате на другите че нещо "трябва" понеже при вас така става. Особено на някой, който тепърва се опитва да се ориентира в режима. Много малко неща са задължителни тук и най-важното е съотношението М/В/П и избягването на определени неща, другото се наглася.
Много от пишещите в темата ядат доста риба. Това значи ли че и аз трябва да се насилвам да ям риба, при положение че я мразя цял живот? Ами като ми е гадна, просто не я ям. Ако на някой бронираното кафе му е неприятно, защо да се мъчи и да си започва деня с нещо такова?

Общи условия

Активация на акаунт