Как да съобщя на дъщеря ми,че съм бременна ?

  • 23 909
  • 716
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Детето на 17 НЕ е дете, а зрял човек. На 17 сме си излизали от дома и сме живели сами далеч. Не може да се очаква да се дундурка детето до безкрайност, децата не са благодарни и най-големите жертви не ги оценяват. Няма да е доволна дъщерята, каквото и майката да направи. Но ще се наложи да го приеме. Като не й харесва, да се отдели, като навърши 18. Говорете за 17 годишни пораснали като за бебета.

Мда. Съгласих се. Ама явно авторката не следва твоя принцип. Не се отнася с дъщеря си като със зрял човек. Зрелия човек получава уважение, получава един сериозен разговор очи в очи тип " обичам този човек, той ме обича и смятаме да градим семейство, в което, разбира се, фигурираш и ти". А не да се гради семейството от двамата буквално зад гърба на дъщерята,  която ясно е показала, че това й е неприятно и да се пропуска твърде съществения факт, че майка й скоро ще я дари с братче или сестриче. Това не е отношение към зрялото ти вече дете. И после, как да й кажа?!? Ми както си го направила това дете, както си направила и другото, като голям човек - сядаш, говориш лично и откровено и си носиш последствията.

# 661
  • Мнения: 3 250
Колко е коректно, и дали се е почувствала прекрасно от тази коректност всяка една преживяла я може да си каже.

# 662
  • Мнения: 7 006
Може и да го уважава в смисъл - да не се държи грубо и обидно, което не означава, че го приема, като авторитет и личност достойна за уважение, Тайс.
И не е той самия насилник, той е просто ... без коментар, да се натресеш, където не те искат. Майката насилва ситуацията.

Ти добре ли си?
Той не се е натресал на дъщерята, че тя да го иска.

Всъщност авторката мълчи по този въпрос. Новият и може да е избухлив, раздразнителен, да се държи грубо с дъщерята, а да не говорим колко е висок процента на сексуални посегателства при пастроците сдобили се с големи доведени дъщери. Хайде да не го караме по соц модел - малкият мълчи и изпълнява, а големия нарежда.

От вчера чакам да обявите партньора на авторката за потенциален педофил който е заплаха за детето.
Забравихте се доста,но поне се изчерпаха гнусотиите..
Или ще ни изненадате с неограничен запас от такива?Simple Smile

# 663
  • София
  • Мнения: 24 839

Мда. Съгласих се. Ама явно авторката не следва твоя принцип. Не се отнася с дъщеря си като със зрял човек. Зрелия човек получава уважение, получава един сериозен разговор очи в очи тип " обичам този човек, той ме обича и смятаме да градим семейство, в което, разбира се, фигурираш и ти". А не да се гради семейството от двамата буквално зад гърба на дъщерята,  която ясно е показала, че това й е неприятно и да се пропуска твърде съществения факт, че майка й скоро ще я дари с братче или сестриче. Това не е отношение към зрялото ти вече дете. И после, как да й кажа?!? Ми както си го направила това дете, както си направила и другото, като голям човек - сядаш, говориш лично и откровено и си носиш последствията.

Извинявай, ама откъде да е "явно"?
Къде прочете, че разговори " очи в очи" не е имало?
Дали пък майката просто го е довела и е казала, че ей тъй, ще поживее малко при тях, колкото да я ядоса и ще си върви?
Къде видя градене на семейство зад гърба на момичето, като живеят заедно от 8 месеца?
И защо в разговора трябва да се обяснява, че смятат да си направят бебе?
От 1 седмица жената знае, че е бременна и пита как да каже, че да се прием по- безболезнено, защото момата упорито не иска да си даде шанс да опознае човека.

ПП. Честно казано, най- глупавото за мен е да се изправиш пред 17 годишната, която не иска да вижда мъжа до теб и да кажеш " аз ще те даря с братче или сестриче".



# 664
  • Мнения: 19 016

Мда. Съгласих се. Ама явно авторката не следва твоя принцип. Не се отнася с дъщеря си като със зрял човек. Зрелия човек получава уважение, получава един сериозен разговор очи в очи тип " обичам този човек, той ме обича и смятаме да градим семейство, в което, разбира се, фигурираш и ти". А не да се гради семейството от двамата буквално зад гърба на дъщерята,  която ясно е показала, че това й е неприятно и да се пропуска твърде съществения факт, че майка й скоро ще я дари с братче или сестриче. Това не е отношение към зрялото ти вече дете. И после, как да й кажа?!? Ми както си го направила това дете, както си направила и другото, като голям човек - сядаш, говориш лично и откровено и си носиш последствията.

Извинявай, ама откъде да е "явно"?
Къде прочете, че разговори " очи в очи" не е имало?
Дали пък майката просто го е довела и е казала, че ей тъй, ще поживее малко при тях, колкото да я ядоса и ще си върви?
Къде видя градене на семейство зад гърба на момичето, като живеят заедно от 8 месеца?
И защо в разговора трябва да се обяснява, че смятат да си направят бебе?
От 1 седмица жената знае, че е бременна и пита как да каже, че да се прием по- безболезнено, защото момата упорито не иска да си даде шанс да опознае човека.

ПП. Честно казано, най- глупавото за мен е да се изправиш пред 17 годишната, която не иска да вижда мъжа до теб и да кажеш " аз ще те даря с братче или сестриче".





То затова повечето хора се опитват да създадат някакви нормални отношения между партньора и децата от предишна връзка, да могат поне да се гледат, преди да се налага да им поднасят подобни благи вести. Сега вече както и да го каже, все ще е зле, но няма как, колкото повече го крие, толкова по-зле ще бъде.

# 665
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Ако беше воден такъв разговор, не се съмнявам, че авторката щеше да го изтъкне, Абсурт. Още преди да включат фурната, образно казано, е било хубаво да изясни, че те имат намерение да работят за дете. Не го е направила. Иначе нямаше да се чуди как да й каже.

# 666
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Е, хайде стига сега. Кой родител ще тръгне да обяснява на децата си, че работи за дете.  Joy

# 667
  • Мнения: 54 445
Ами тя каза, че са оставили нещата да се случат. Може и да не е могла да забременее, на 37 е. Трябва ли да обявява старт на "бебеправенето", не я харесвам хич тази измислена дума, но за случая става.

# 668
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Полар, в грешка си. Не на детето си, а на зрял човек Simple Smile

И да, трябвало е поне да каже, че имат намерение да пробват. Няма нужда да дадат на дъщерята график по дни и часове за правенето на деца. Но е твърде съществен момент и нямаше да я има сегашната ситуация, в която се пита какво да прави.

# 669
  • Мнения: 54 445
Е то последно дете ли е или зрял човек? Изяснете се най-после.

# 670
  • Мнения: 14 966
Ами тя каза, че са оставили нещата да се случат. Може и да не е могла да забременее, на 37 е. Трябва ли да обявява старт на "бебеправенето", не я харесвам хич тази измислена дума, но за случая става.
Е , как. Според ССФ, в тази тема и прокламираното  правилно поведение  , авторката  трябва да :
1. Изтърпи стоически неверния си мъж, а не да бяга с двеста, защото отглежда дете ,  а майката не уврежда психиката на децата си , каквото и да прави невярното чудовище.
2. Намира си тайно гадже , с което се вижда незнайно къде и как , но вечер се прибира чинно да обгрижва дъщерята , която вероятно слуша музика и чати в социалните мрежи , ако не е навън , но мама е там, тиха и любяща.
3. Започва да води този потенциален бебеправец в дома си. През деня работи , после слага тристепенно меню, и започва процеса на сближаване. Дъщерята вероятно иска в стаята си и и е досадно , но ...мне, ще търпи майката този процес. Мъжът ще се лези, ще търси на тийнката теми , които двамата да обсъждат бурно. Дъщерята лека полека ще започне да се сближава. До 19-20 годишната и възраст този процес ще е приключен. Или- дъщерята , за да и спести майка и този постоянен досадник на вечеря , ще бъде екзалтирана , ах-какъв ерудит, може ли вече в стаята си.
4. Мъжът търпи,  подготвя се през деня за процеса на сближаване , като си прави фалшив профил в социалните мрежи в тийн групи. Усвоява речник, всичко. Вечер пълни търбуха , тръгва си от дома на двете дами / все по-сближен/  , без секс, /какъв ти секс ! -анатема/ ,щото то нали, детето още не е приело , но ще приеме...някой ден.
5. И идва сюблимният момент , в който дъщерята задава култовия въпрос- абе вие защо не се вземете, като се обичате, м? Па , айде , от мен да мине , ако искате , и дете си правете.

# 671
  • Мнения: 2 810
Е, хайде стига сега. Кой родител ще тръгне да обяснява на децата си, че работи за дете.  Joy
+1.

Не съм чувала някой да обяснява пред синовете/дъщерите. И на 17, и на 25, тя винаги ще и дете.

# 672
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Е, хайде стига сега. Кой родител ще тръгне да обяснява на децата си, че работи за дете.  Joy
+1.

Не съм чувала някой да обяснява пред синовете/дъщерите. И на 17, и на 25, тя винаги ще и дете.

Точно така!

# 673
  • Мнения: 19 016
Е, хайде стига сега. Кой родител ще тръгне да обяснява на децата си, че работи за дете.  Joy
+1.

Не съм чувала някой да обяснява пред синовете/дъщерите. И на 17, и на 25, тя винаги ще и дете.

Тук една пптребителка писа, че е уведомила децата си, че праввт опити. Даже 2 такива писаха. Едната с успешен, другата с неуспешни оити. Кое ви е толкова смешното, че може да уведомиш децата си?

# 674
  • Мнения: 6 150
И да, трябвало е поне да каже, че имат намерение да пробват. Няма нужда да дадат на дъщерята график по дни и часове за правенето на деца. Но е твърде съществен момент и нямаше да я има сегашната ситуация, в която се пита какво да прави.

На 17 години е, не на 7, че да й се обяснява. Не ли ясно, че щом живеят и спят заедно ... Абе какви са тези захлупени "деца", че и отчети да им се дава.
Скрит текст:
Това малко като моята история с 15 годишната тогава дъщеря на мъжа ми. Заедно сме от 13 години и когато й казахме за бебето тя чак се учуди в първия момент, сякаш не е естествено да имаме деца. А в следващия изтропка - Е, чак сега ли, че аз съм на 15. Когато се роди каза едно - Ами, добре ... и толкова. Но сега търси сестра си, иска да са заедно, подаръци й купува, много се обичат.

Общи условия

Активация на акаунт