Отговори
# 675
  • Мнения: 13
Здравейте, трябва ли да знам нещо специфично за пътя София-Белград-такси, ремонти, време за пристигане? Също как решихте въпроса с gps-a - роуминг ли пуснахте или качихте някоя offline апликация. Благодаря предварително

# 676
  • Мнения: 5 531
Здравей Велислава. Принципно пътят София - Белград е около 4 часа. От границата до Белград е около 3 - 3,30 часа, според темпото ви на пътуване. Имай в предвид че Сърбите са с един час назад, от нашето часово време. От София до Сливница пътят е приличен. Ремонти има около Сливница и Калотина - стеснения и недобре осветени участъци, които могат да бъдат опасни при невнимание. На границата минахме доста бързо. Ако не сте пътували до Сърбия трябва да знаете, че на входа за границата има отделни ленти за Тирове и камиони, където винаги има опашки, и отделна лента за автомобили.
От границата до Белград пътят е директен, добре осветен, без ремонти, добре почистен. ТОЛ станции има на 3 места, но на две от тях се минава транзит, а се плаща преди Белград - 1290 динара или около 21.50 лв.
Движението в Белград е натоварено, доста динамично и по - скоро хаотично. Сърбите не спазват много правилата за движение. Навсякъде в центъра е зона (зелена 9113, жълта 9112 и червена 9111). Ако Ви подсигурят телефон със сръбски номер и възможност за зареждане на предплатени минути, който да можете да зареждат срещу динари  от павилионите, като ги изхабите, ще можете да плащате за паркиране на автомобил, като изпращате смс за съответната зона. От БГ номер не можеш да изпратиш СМС. В Белград има обособени ленти за движение на автобуси и таксита, те са обозначени с жълти линии и стрелки.  Желателно е да не се движите в тях. Ние за 18 дена се сдобихме с 3 глоби - 2 поради грешка при изпращане на СМС за паркиране на грешен номер, и една заради навлизане в Бус лента (глобите се заплащат в пощата) .
Ние сме абонати на А 1. Аз бях стартирала пакети за Сърбия - 2,99 лв. на ден с 200 минути за разговор и 200МВ Интернет. За платихме за първите 15 дена и 2номера, а след това за още 5 дена и 4 номера 150 лв,като аз и съпругът ми работим с телефоните си и бяхме постоянно и на телефона и свързани с Интернет.
Използвахме навигацията на телефоните, с този итернет без проблем. В Белград, също доста често използвахме същата навигация за да намерим местата на които искахме да отидем.

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 23:45 от marychery

# 677
  • Мнения: 4
Здравейте, прекрасни! Операцията на нашето дете от пеносктротална хипоспадия е на 07.04. Мажа го сега с Тесто гел, четвърти ден, но плаче много при мазането и сякаш пилето се е възпалило. На някой случвало ли му се е и нормално ли е това? Мажех го по 2 пъти на ден..

# 678
  • Мнения: 13
Много благодаря за подробната информация!
Здравей Велислава. Принципно пътят София - Белград е около 4 часа. От границата до Белград е около 3 - 3,30 часа, според темпото ви на пътуване. Имай в предвид че Сърбите са с един час назад, от нашето часово време. От София до Сливница пътят е приличен. Ремонти има около Сливница и Калотина - стеснения и недобре осветени участъци, които могат да бъдат опасни при невнимание. На границата минахме доста бързо. Ако не сте пътували до Сърбия трябва да знаете, че на входа за границата има отделни ленти за Тирове и камиони, където винаги има опашки, и отделна лента за автомобили.
От границата до Белград пътят е директен, добре осветен, без ремонти, добре почистен. ТОЛ станции има на 3 места, но на две от тях се минава транзит, а се плаща преди Белград - 1290 динара или около 21.50 лв.
Движението в Белград е натоварено, доста динамично и по - скоро хаотично. Сърбите не спазват много правилата за движение. Навсякъде в центъра е зона (зелена 9113, жълта 9112 и червена 9111). Ако Ви подсигурят телефон със сръбски номер и възможност за зареждане на предплатени минути, който да можете да зареждат срещу динари  от павилионите, като ги изхабите, ще можете да плащате за паркиране на автомобил, като изпращате смс за съответната зона. От БГ номер не можеш да изпратиш СМС. В Белград има обособени ленти за движение на автобуси и таксита, те са обозначени с жълти линии и стрелки.  Желателно е да не се движите в тях. Ние за 18 дена се сдобихме с 3 глоби - 2 поради грешка при изпращане на СМС за паркиране на грешен номер, и една заради навлизане в Бус лента (глобите се заплащат в пощата) .
Ние сме абонати на А 1. Аз бях стартирала пакети за Сърбия - 2,99 лв. на ден с 200 минути за разговор и 200МВ Интернет. За платихме за първите 15 дена и 2номера, а след това за още 5 дена и 4 номера 150 лв,като аз и съпругът ми работим с телефоните си и бяхме постоянно и на телефона и свързани с Интернет.
Използвахме навигацията на телефоните, с този итернет без проблем. В Белград, също доста често използвахме същата навигация за да намерим местата на които искахме да отидем.

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 458
Здравейте, прекрасни! Операцията на нашето дете от пеносктротална хипоспадия е на 07.04. Мажа го сега с Тесто гел, четвърти ден, но плаче много при мазането и сякаш пилето се е възпалило. На някой случвало ли му се е и нормално ли е това? Мажех го по 2 пъти на ден..
И при нас се получи така. Гелът не е предназначен за пишлета, а за мазане по тялото и за това са сложили доста спирт. За да се изпари спирта, слагах малко на пръста си (върху ръкавица) духах, и след тогава го мажех. Докато мажех пишлето също подухвам 😋 и така нещата се получиха, макар че до последно си ме буташе като тръгна да му слагам от гела.

# 680
  • Мнения: 4
Притеснявам се, защото и на няколко пъти като пишка и плаче. Инак по колко пъти го мазахте на ден?
Ии Честит празник, дами! Бъде здрави и благословени! Simple Smile

# 681
  • Мнения: 5 531
Люси, в темата назад има доста описания как действа гелчето и как да се маже. Попрочени. Когато взехме решение,
че д-р Джинович ще оперира Михаил, изчетох темите назад, и ми бяха много полезни. За доста от нещата бях вече подготвена от написаното.

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 458
Притеснявам се, защото и на няколко пъти като пишка и плаче. Инак по колко пъти го мазахте на ден?
Ии Честит празник, дами! Бъде здрави и благословени! Simple Smile
Благодаря, честит празник на всички дами! 🌷💐 Без да съм сигурна предлагам, че децата изпитват дискомфорт от хормоните, които е ясно как действат. Мажех 2 пъти на ден по препоръка на д-р Джинович.

# 683
  • Ямбол
  • Мнения: 7
Здравейте, нашата операция беше на 8 август 2019 и при нас всичко е нормално. Пиша във връзка едно дете което е болно от левкимия (Роберта от Ямбол) и се нуждае спешно от лекарства който ги има само в Белград в аптека Игор, има ли в момента някой там който може да провери само дали ги има в момента в наличност? Лекарствата са ❗❗❗ВАЖНО❗❗❗
Приятели, МНОГО СПЕШНО ни трябват следните лекарства: FOSCARNET (FOSCAVIR) и CTTOTECT .Лекарството го няма в България и Турция!!! Аптеката е на следния адрес Apoteka Igor

Ресавска 10, Београд 11000, Сърбия
+381 11 3340618

https://g.co/kgs/ycEF8P

# 684
  • Мнения: 958
Здравейте, ние сне тук. Ще минем да проверим днес и ще пиша дали има наличност.

# 685
  • Ямбол
  • Мнения: 7
Благодаря, че се отзовахте на молбата, но Роберта вече няма нужда от лекарства. За съжаление неможа да се пре ори с коварната болест. Снощи отиде на по-добро място. Светла й памет.

# 686
  • Мнения: 958
Много съжалявам . Съболезнования.

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 458
Благодаря, че се отзовахте на молбата, но Роберта вече няма нужда от лекарства. За съжаление неможа да се пре ори с коварната болест. Снощи отиде на по-добро място. Светла й памет.

Тъжно! Да почива в мир!

# 688
  • Мнения: 4
Доста съм изчела, мила! Точно това не намерих затова питам, имаме 2 неуспешни операция в България все пак. Нали затова е темата, не мисля, че съм прекалила с въпросите..

# 689
  • Мнения: 5 531
Здравей Люси, не приемай написаното от мен като критика. В никакъв случай, нямам в предвид, че въпросите ти са в повече. Напротив, колкото повече се пише толкова по - добре. Казах само, че в темите назад има много информация, и много полезна. Аз ги препрочерох многократно, и така бях подготвена почти за всичко. Там намерих доста полезни съвети.
А иначе, много важно е да се пише, защото информацията е малко, и няма как много от родителите, които се сблъскват с урологични проблеми да знаят къде да потърсят помощ. Те се насочват логично към единствената детска урология в България - Пирогов. Да не говорим за сляпото доверие което се дава на уролозите в Бг, въпреки обидното и лошо отношение в повечето случаи, въпреки преживяванията. Дори, ние родителите, в името на децата сме склонни да приеме това за нормални, за нещо което ще преминем и забравим. А не трябва да е така. Аз години наред също вярвах спяпо и се надявах, че всичко е ок, премълчавах когато ме овикваха, само и само децата да са добре. С времето видях, че освен, че нищо не е направено при Михаил,  аз съм вярвала сляпо на не истини. Затова и пиша, с надеждата да се чете и родителите да помислят за алтернативни решения. Ще прикача един от отговорите на д-р Джинович, при запитване от моя страна дали при детето ми трябва да се прави нещо. Естествено бяхме уверява ни как всичко е ок, как аз нещо не съм в час...

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 11:39 от marychery

Общи условия

Активация на акаунт