Отговори
# 255
  • Мнения: 629
Относно епикризите - нас ни пита за тегло и ръст при раждане. Както и за АБГАР скор. В коя седмица и как е роден и дали в имало проблеми през бременноста. Някой от въпросите педиатъра не знаеше как да ги зададе на английски и пита на сръбски - ние го разбрахме.
В болницата, с изключение на Джинович и Саша - английският на останалите е ограничен и пак ни говореха на сръбски, а ние им отговаряхме на български.
Да не кажа силна дума, но като узключим ударенията им, повечето думи на сръбски се разбират.
ВСИЧКИ са любезни и усмихнати и искат да те разберат и да помогнат!

# 256
  • Мнения: 22
Благодаря ви за бързите отговори.
Дата е 16.09.,другото което сега се замислих е че ще е понеделник и незнам кога ще минем при педиатър-още в петък ли ще трябва да е?
Сигурно са ми глупави въпросите,но съм много притеснена.

# 257
  • Мнения: 228
След колко време горе долу отговаря Олга? И след потвърждение ва датата за операцията докторът пише ли нещо,за да сме сигурни,че е прочел мейла?

# 258
  • Мнения: 17
Здравейте,  има ли някой от групата, който си е запазил час за преглед от педиатър  преди операция по емайл sefbolnice@belmedic.com
Имам такъв въпрос на какъв език писахте и кога получихте обратно отговор?

# 259
  • Мнения: 228
Здравейте,  има ли някой от групата, който си е запазил час за преглед от педиатър  преди операция по емайл sefbolnice@belmedic.com
Имам такъв въпрос на какъв език писахте и кога получихте обратно отговор?

Писах им в неделя и ми отговориха сле около половин час. Писах на български.

# 260
  • Мнения: 52
Здравейте,  има ли някой от групата, който си е запазил час за преглед от педиатър  преди операция по емайл sefbolnice@belmedic.com
Имам такъв въпрос на какъв език писахте и кога получихте обратно отговор?
Аз писах на английски и ми отговориха след няколко часа. Не знам дали сте прочели в коментарите по-назад, но след като не получих отговор, аз писах на имейла на болницата, където ми отговориха, че трябва да платя 10000 динара на прегледа. Затова съветът ми е да изчакате потвърждение от имейла, който ви е дал Д-р Джинович, дори да се забави известно време. Най-вероятно и вие ще получите отговор от Savko Bocic.

# 261
  • Мнения: 17
Благодаря Ви за отговорите, днес писах на Английски и много бързо ми отговориха. Получих съобщение от Slavko Božović с час за преглед.


# 262
  • Мнения: 39
Здравейте мами, извинявам се за дългото ми отсъствие, но доста неща ни се случиха от миналата година септември месец. Децата ни порастнаха и най-важното вече мога да си отдъхна - и ние сме излекувани. Разбира се не ни се размина без още едно изпитание свързано с хипоспадията, но краят е щастлив. Благодарение на майсторството на знаменитите ни лекари кожата ни беше доста слаба и се получи фистула. Както каза д-р Джинович още тогава, "много, много лоша кожа са ми оставили". Да ви кажа, не се уплаших, не се стресирах. Имах малка надежда че ще се затвори сама, но не се случи. Даже писах на някои от майките минали по този път за съвет, но не ни се усмихна късмета да зарастне. Няма значение, вече знаехме всичко което трябва да се направи. Писахме на доктора, пчакахме доста да ни отговори, но за сметка на това пък ни насрочи много бързо дата за корекция. Трябва да ви кажа, че чак ми падна ченето когато доктора ми каза, че този път ще си поемем само престоя в болницата и анестезията. Манипулацията беше безплатна. Разходите ни за корекцията бяха 500 евро.Свързах се с Оля, запазихме квартира. За съжаление при нея не беше свободно за целият ни престой, така че се наложи да отседнем и при Марко за няколко дни. Оля ни посрещна все едно сме и семейство, помогна ни със вичко ама като казвам всичко каквото ни трябваше е малко. Даде ни да ползваме количка за другото ни дете въпреки, че няколко дни не бяхме при нея. Направо нямам думи да опиша колко страхотно се държаха с нас тези хора. Докторът се отнесе с Дани, все една е негово дете. Качи го на мотора си, гушка го, игра с него. Нещо което направо ме разтопи. Престоят ни в болницата беше един ден без нощувка. Детето стана на втория час след операцията. На втория ден тичаше. Поради лошата кожа се наложи да останем 6 дни повече от предвиденото. Махнаха катетъра на десетия ден вместо на петия както беше предвидено. През тези 6 дни постоянно ни питаха имаме ли къде да отседнем, доктора даже каза че ако има някакви проблеми с квартирата може да му се обадим да ни помогне с място за престой. За щастие не се наложи. От предишния ни престой предвидливо бяхме посъбрали контакти и се уредихме с чудесна квартира на две крачки от квартирата на Оля. Всичко мина по мед и масло, все едно си бяхме вкъщи. Казаха ни да пратим снимки седмица след като се приберем. Два месеца по-късно изпращам поредната снимка, за да може д-р Джинович да проследи състоянието на детето. Аз вече съм спокойна. Мога с чиста съвест да кажа, че и моето дете вече е здраво. Пожелавам на всички майки да изпитат моето облекчение, бъдете здрави!

# 263
  • Ямбол
  • Мнения: 7
Здравейте,  има ли някой от групата, който си е запазил час за преглед от педиатър  преди операция по емайл sefbolnice@belmedic.com
Имам такъв въпрос на какъв език писахте и кога получихте обратно отговор?
Писах на български сутринта и към обяд ми върнаха имейл

# 264
  • Мнения: 629
Здравейте,

След като свалихте цистофикса - раничката бързо ли зарастна?
Ходили ли сте на нефролог след това, за да се види на ехограф пикочният мехур?
На нас ни е 11 ден след операцията и почвам да се притеснявам и за това.
Колко време след операцията паднаха конците и сами ли падат?
След 14 ден продължаваме ли да мажем с кремчето и до кога?

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 12:21 от Emerald81

# 265
  • Мнения: 9
Здравейте! И нашата операция беше в понеделник,  прегледа при педиатър беше в неделя, 10 ч.

Благодаря ви за бързите отговори.
Дата е 16.09.,другото което сега се замислих е че ще е понеделник и незнам кога ще минем при педиатър-още в петък ли ще трябва да е?
Сигурно са ми глупави въпросите,но съм много притеснена.


Здравейте!  На 14 ден махнаха всичко. Още не съм откривала паднали конци, раничката не е зарастнала още. Само нея мажа с Гентамицин. Операцията мажа с Бепантен. Още не съм мислила за прегледи тук. Следя количеството на урината. Днес е 5 ден от махането на стенда и цистофикса.

Цитат на: Emerald81
link=topic=1061808.msg38845204#msg38845204 date=1560068532
Здравейте,

След като свалихте цистофикса - раничката бързо ли зарастна?
Ходили ли сте на нефролог след това, за да се види на ехограф пикочният мехур?
На нас ни е 11 ден след операцията и почвам да се притеснявам и за това.
Колко време след операцията паднаха конците и сами ли падат?
След 14 ден продължаваме ли да мажем с кремчето и до кога?

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 17:14 от AnMary

# 266
  • Мнения: 629
Здравейте!  На 14 ден махнаха всичко. Още не съм откривала паднали конци, раничката не е зарастнала още. Само нея мажа с Гентамицин. Операцията мажа с Бепантен. Още не съм мислила за прегледи тук. Следя количеството на урината. Днес е 5 ден от махането на стенда и цистофикса.

Цитат на: Emerald81
link=topic=1061808.msg38845204#msg38845204 date=1560068532
Здравейте,

След като свалихте цистофикса - раничката бързо ли зарастна?
Ходили ли сте на нефролог след това, за да се види на ехограф пикочният мехур?
На нас ни е 11 ден след операцията и почвам да се притеснявам и за това.
Колко време след операцията паднаха конците и сами ли падат?
След 14 ден продължаваме ли да мажем с кремчето и до кога?

Много благодаря!
Надявам се и други, който вече са преминали през това да се включат.
Тази последна фаза, май много не е коментирана.
На прегледите малкият почва да плаче още от вратата и разговорът със Саша е труден, а й тя все бърза сякаш.

# 267
  • Мнения: 39
След махането на цистофикса раничката зараства напълно за около седмица, покрива се с коричка малко по малко и си зараства като обикновена рана. Но се затваря вътрешно няколко часа след отстраняването на маркуча, така че това което виждате е повърхностна рана. Възможно е заради изпотяване или други външни условия да е малко по-бавничко, но не е нужно много мазане. Достатъчни 2-3 дни. А конците падат след дооооста време. Забелязала съм, че е различно при всяко дете. Първия път конците ни се изчистиха напълно след около 4 месеца. Тогава бяха и много. Сега, след зашиването на фистулата /имайте впредвид че не бяха 2-3 конеца, а цялостно зашиване по цялата дължина на пениса/ се изчистиха за почти 3 месеца. Възможно е при изпадане на конците да закачат на памперс или бельо, така че внимавайте при смяна на пелени и дрешки.  Задължително е носенето на бельо от 100 процента чист памук. Следоперативното лечение вече е индивидуално според степента на хипоспадията. На някои казват да мажат с йод, на други с крем, има и някои на които казват, че не е необходим да се третира с нищо. Просто не забравяйте да попитате. Важно е да обърнете внимание на къпането. След махането на всичко маже да къпете детето с бърз душ без киснене във вана. Ваната може да се ползва след около 2-3 седмици, а къпането в басейн и особено минерален басейн чак след 6 месеца.

Успех! 

# 268
  • Мнения: 629
Анелия Цонева,  много благодаря!

Случайно някой да е ходил на море 6 седмици след операцията?
Д-р Джинович каза, че 6 седмици са ОК, но не уточних, че ваканцията ще е на море.
На плажа ще е с бански - той вече е без памперс - и се чудех дали ако попадне пясък ще е проблем?

# 269
  • Мнения: 17
Момичета, някой има ли от групата с назначена операция за началото на Юли месец? Нашата е на 03.07 и се надявам да има и други хора ог Бг.....
.

Общи условия

Активация на акаунт