Дайте идеи за ястия с яйца

  • 24 761
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
  chefСварени, разрязани на 2 яйца. ................ много харесвам това мезе.

И ние много го уважаваме.
Аз, когато имам много яйца ги сварявам и се чукаме като на Великден. Е, не са шарени, ама децата много си ги тачат.

# 16
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Яйчена салата:
сваряваш яйцата (количеството е според желанието 5-6-10) и ги пасираш. Подправяш със сол и много черен пипер, прибавяш майонеза и малко горчица и гъсто кисело мляко, така че да се получи хомогенна смес като хайвер.
Става супер, особено ако е и леко подлютено. Можеш да добамиш и други неща по твой вкус.

# 17
  • Мнения: 431
Ето  една рецепта и от мен.
Продукти: яйца, картофи, чушки, масло, сирене ,домати, магданоз, сол
В разтопеното масло се задушават нарязаните на ситно чушки ,домати и предварително сварени картофи. Към тях се прибавят натрошеното сирене и яйцата. Ястието се пържи и се сервира с магданоз. Peace

# 18
  • Мнения: 732
Много обичаме следното:
Настъргвам на едро ренде 3 средно големи обелени и измити картофа. Слагам това нещо в сгорешено олио да се пържи като НЕ БЪРКАМ докато не се зачерви отдолу. Обръщам и от другата страна да се поизпържи (става като палачинка). След това добавям 3 разбъркани вече яйца и доизпържвам, като пак обръщам и от другата страна. Подправям със сол, черен, червен пипер или магданоз.
По желание може да се увеличи или намали количеството картофи или яйца.
Общо взето кой както обича. Лесно, бързо и вкусно.
Току що го правих за вечеря  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 8 282
Яйца с лук
яйца
много лук: зелен или стар (количеството на лука примерно е 1/2 от тигана в който готвиш)
домати (пресни или от консерва)
сол, олио, черен пипер, чубрица (може и други)
Нарязва се лука на дребно, задушава се с олиото и подправките, като стане готов се прибавят доматите. Накрая се чукват яйцата, (яйцата да са цели). Не се бърка и се оставя гозбата на бавен огън похлупени за да се забулят и сваря.
Добър апетит.

Общи условия

Активация на акаунт