Има ли мами с хипофункция на щитовидната жлеза, които са отслабнали?

  • 13 278
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Да и аз имамсамо ,че мойто е Хашимото със скрит хипертиреоидизъм.
Например при такъв тип заболяване спорта е противопоказен.Имам предвид такъв с голяма интезивност.Напр.степ аеробика ,тае бо , и всякакви фет бърнинг спортове. Защото има едно особеност , организма вместо мусколна масатя помага за изгарянето на калориите/трупа мазнини - това е от самото заболяване.

И аз имам Хашимото, но моя лекар не ми е казал нищо за спорта. Напротив казал ми , че е добре да спортувам повече. Аз в момента играя Тае Бо в къщи и се надявах така да се постегна. Ти сега ме хвърли в диви размисли! Thinking

Иначе и аз пия Л-тироксин - 150мкгр., но не много редовно защото го забравям Embarassed

# 16
  • Мнения: 53
И аз съм с хипофукнкия, след операция на Базедова. Пия по 100 мкг Еутирокс.
За отслабването не се притеснявай, и не отдавай прекалено значение на болестта. Отлабва се, но малко по-бавничко ! Важното е да си упорита. А това е изискаване за всички, не само за тези, които щитовидната жлеза не им е много в ред , нали Simple Smile 

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Светлана, обясни ми по- точно какво е хипофункцията на щитовидната жлеза, моля те.

Хипофункцията е намалена функция на щитовидната жлеза, което е свързано пък с хормонални смущения /обикновено доколкото съм наясно с хормоните Т3 и Т4/. Има недостиг на йод в организма когато е намалена функцията. Аз компенсирах с Келп, но после един от лекарите каза, че това все пак е химически обработен йод. Хипофункцията води със себе си още два проблема - нарушения в надбъбречната жлеза, защото двете жлези са свързани - поне така ми обясниха и нарушена обмяна на веществата. Аз поне това знам! Ако има нещо друго - питай! Не че съм голяма разбирачка де Wink


Добре. Обяснете ми за какви признаци точно се следи. Аз имам разни симптоми, но като ходих на ендокринилог ми каза, че нищо ми няма. Без обаче да ме изследва. Къде мога да си направя изследване на тези хормони Т3 и Т4 и срещу каква сума?


Л- тирокси н за какво точно се изписва?

# 18
  • Мнения: 544
Във всяка лаборатория ги правят по 13лв на хормон.
Л-тирокса набавя липсата на тези хормони,при повишената функция пък те са в излишество и се подтискат с Метизол или Пропицил/поне при мен беше така/
Защо имаш такива съмнения и в какво се изразяват оплакванията ти?
Имах приятелка която имаше оплаквания сходни на моите,веднага я отпратих към ендокринолога,на нея същс не и правиха изследвания ,но я гледаха на ехограф и същс категорично отхвърлиха проблем с щитовидната жлеза,оказа се някаква невроза Rolling Eyes

Момичета имате ли някакви оплаквания от Л-тирокса и в какво се изразяват?
Аз лично си докарах от него гастрит т.к 2год го гълтах на гладно без вода #Cussing outтака ми бе предписано!Но след като се оплаках и доказах  диагнозата гастрит,ми бе казано ама как без вода?Пий си го с 2глътки топла вода Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 3 166
Иренка, защо подозираш, че имаш тези проблеми - кажи какви са симптомите. Мога да ти кажа аз как разбрах, че имам хипофункция. Преди доста години поради смущения в цикъла, една "компетентна" докторица ми изписа лекарства, които аз приех на доверие и започнах да пия. Оказа се че са наблъскани яко с хормони. Цикълът ми се регулира само за два месеца, но за същите два месеца аз качих 12кг. Започнах зверски диети. Без резултат. Тогава една позната ми подхвърли идеята, че може да имам нарушена обмяна на веществата и проблеми с щитовидната жлеза. Оказа се права. Доколкото съм наясно проблемът има и друг сериозен признак - бързото изморяване. Докато казват, че при хиперфункция е точно обратното. Дано съм помогнала нещо, че както го обясних.... newsm78

# 20
  • Мнения: 263
Направих хипотироидизъм след като родих. Противно на всички симптоми, слабея.... Бях на редовния ми контролен преглед (взимат ми кръв на всеки 12 седмици) и установиха, че съм свалила 3 кг (не спазвам диети, но ям по малко и често). С изключение на слабеенето имам всички останали класически симптоми (които изчезнаха като почнах да взимам лекарството).
Не знам дали под л-тироксин имате предвит Левотироксин. Ако да, то това е единственото лекарство, което пия. Не знам каква ми е дозата,ще видя опаковката и ще докладвам утре.
Личният ми лекър не ми е споменавал, че трябва да спирам лекарството през лятото. Напротив, каза въобще да не си и помислям да го спирам. След 12 седмици съм пак на контролен преглед. Има вероярност малко да намалят дозата, защото последните ми кръвни изследвания бяха перфектни.
Разбрах, че в БГ имало някъкво светило. Ако не се лъжа името му е д-р Лозанов. Септември ще си ходя в БГ и ще си записвам час при него. Излекува много добра моя приятелка от хипертироидизъм и и спести тежка операция. А беше мног зле и се беше находила на сума ти лекари в БГ и никой не успя да и помогне. Много го хвали.

# 21
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А какви са все пак симптомите? Обилното потене влиза ли в тях или се дължи на друг проблем?

# 22
  • Мнения: 242
Аз имам Териодит на Хашимото.Откриха ми го преди 5 год. след раждане и от тогава съм на Л-Тироксин.Дозата с времето се увеличи и сега взимам по 100мкгр.на ден.А за това дали лятото се спира лекарството е строго индивидуално.Моята лекарка пробва,но състоянието ми се влоши и от тогава го пия целогодишно.Имам същия проблем с килограмите-дори2-3 не мога да сваля.А някои знае ли може ли да се кърми с това заболяване,че лекарите с които се консултирах казват и 'да'  и 'не' а на края винаги се застраховат и ми казват "Попитаи още някои".А вече съм в средата на 9-ия месец и не зная какво да правя.

# 23
  • Мнения: 39
Аз съм с отстранена щитовидна жлеза 100%- оперативно и после йод 131. Всеки ден пия по 2 таблетки Л- тироксин 100, т.е. 200 мг. Когато огранича яденето отслабвам, но после много бързо качвам.

# 24
  • Мнения: 514
Аз имам Хашимото!Л-тироксина не се прекъсва през лятото,възможно е да се намали дозата,защото потребността през лятото е по-малка,но не се прекъсва! Naughty

# 25
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз имам Териодит на Хашимото..А някои знае ли може ли да се кърми с това заболяване,че лекарите с които се консултирах казват и 'да'  и 'не' а на края винаги се застраховат и ми казват "Попитаи още някои".А вече съм в средата на 9-ия месец и не зная какво да правя.

И аз съм с Териодит на Хашимото от 11 години. И двете деца си кърмих успешно- първото 10месеца, второто все още го кърмя! Няма проблем за кърменето!

# 26
  • Мнения: 1 006
Аз имам Териодит на Хашимото..А някои знае ли може ли да се кърми с това заболяване,че лекарите с които се консултирах казват и 'да'  и 'не' а на края винаги се застраховат и ми казват "Попитаи още някои".А вече съм в средата на 9-ия месец и не зная какво да правя.

И аз съм с Териодит на Хашимото от 11 години. И двете деца си кърмих успешно- първото 10месеца, второто все още го кърмя! Няма проблем за кърменето!

И аз съм със същото заболяване. Cry При мен е наследствено от майка, но тя пък е с хипофункция на жлезата.При мен заболяването се е отключило на нервна почва, поне така ми казаха лекарите.

Жлезата ми функционира на шест, хормоните ми също са перфектни.Но образувам някакви антитела, които изпаряват ей така на вятъра това, което произвежда щитовидната ми жлеза.При мен един от страничните ефекти е, че слабея застрашително, а шашкам колегите си с количествата храна, които поемам на обяд.В момента съм 55 кг., каквито бях сигурно в 9-10 клас.С ниско кръвно съм по принцип и често залитам, причернява ми пред очите.Хронично съм уморена.Нямам сърцебиене и изпотяване, както някои от вас споменават.Препоръчаха ми да поддържам зъбите си с перфектно състояние, защото се очаквало там да ме удари заболяването.Да огранича йодосъдържащи храни също.Л-тироксин пиех, но не ми понасяше, а се оказа, че не е трябвало да го пия - предписа ми го една ендокриноложка в 3-та градска. ooooh! Смених я, нещо не ми беше на сърцето.

В моментасъм регистрирана към Здравната каса като лице с такова заболяване и имам право на някакви прегледи и изследвания, но не ми се мисли в момента какви бяха.Контингент съм на докторка от Ендокринологията.В момента пия Cefasel, който всъщност е някакъв антиоксидант, Шлемник, щото съм луда за връзване вече и още две неща, които са ми в офиса и не им помня имената.Пия и други разни хапчета за вените. ooooh! Сутрин мушвам 6 хапчета за закуска с чаша разтворим витамин и вече ме бъзикат здраво в офиса. hahaha

# 27
  • София
  • Мнения: 6 798
Аз ли съм единствената с този синдром на Хашимото, дето не пие нищо?  ooooh! Хормоните са ми на 6 и док каза, че докато те са ОК, няма нужда дапи я нищо... newsm78

# 28
  • Мнения: 236
 Здравейте,къде мога да си изследвам нивото на щитовидните хормони и в какво се състои то?

# 29

Аз пия Л- тироксин по 150 мкгр. на ден
[/quote]

 А лятото пиеш ли, защото ендокриноложката каза че трябва да се спира лятото ама аз на своя глава Embarassed Embarassed Embarassed
[/quote]

Аз също имам хипофункция на щитовидната жлеза от десети клас. Моята информация е че Л-Тироксина не трябва да се спира и че това си остава за цял живот. Лятото дозата се намалява, обикновено с 25-50 мг. Препоръчително е да си правиш есен и пролет контролни изследвания, на базата на които ендокринолог ти фиксира дозата.
Аз лично не знаех че това заболяване пречи на отслабването, но мисля че с балансирана диета и постоянство ще успееш! Стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт