Косопад - тема 13

  • 96 135
  • 1 015
  •   2
Отговори
# 870
  • Мнения: 174
Има явно някакви промени за този период но наистина може да се звънне и да се пита. Не намирам логика дхт да ми е висок при shbg над норма.те са в обратна връзка.  Ако пък shbg е завишен заради инсулинова резистентност(което не съм изследвала) е вече др тема, всичко друго е изследвано и отхвърлено.

# 871
  • Мнения: 206
Малко извън темата, но искам да благодаря за полезната информация. И да съгласна съм. Аз също бях на хоромнална терапия 2 години. Явно на организма ми не му понесе внасянето на естроген отвън и точно тогава за очна косопада. Сега спрях с хормоните. Примирих се че на 36 ще съм в менопауза. Ами чувствам се добре. Косопада намаля. Сега се опитвма да оправя щетите. Пия вечерна иглика и пуерария магнифика. За косопада взимам колаген и витамини. И вече виждам нови растежи

# 872
  • Мнения: 5 998
miraba, как установи, че на 36 ще си в менопауза?

# 873
  • Мнения: 1 433
След инвитро също се появява косопад изглежда.

# 874
  • Мнения: 206
Редица медицинск изследвания и липса на цикъл от 2 год. Гарнирано с вълни

# 875
  • София
  • Мнения: 17 782
Здравейте дами, за съжаление се включвам във вашата темичка. Която следях горе- долу последните месеци, но реших да пиша.
Изчела съм доста по темата, но още не съм отишла на лекар, тъй като не знам към кого да се насоча, а и имам други проблеми.

Имам двоен DHEAS, тестостерон и андростендион- в норма. Никога не съм забелязвала отявлен косопад, докато не прочетох за андогенната/андрогенетичната (тук на английски съм чела и не разбрах в крайна сметка дали има разлика, в различни изследвания се нарича по различен начин едно и също явление). Сякаш имам разреждане отпред на пътя. Гледах си стари снимки и датира от около 11-12 клас още.
Началото на август и след това преживях много силен стрес (аз по принцип съм си досъа реактивна, та наистина го изживях това доста сериозно) и сякаш забелязвах падане на повече коса цялостно, но днес събрах цял юмрук коса и като прокарвам пръсти, винаги има още след това. Направо лошо ми стана и като всяка жена видях перспективата на  оълно оплешивяване.
С инсулинова резистентност съм, която не е от вчера, та ограничих и въглехидратите. Много нисък Б12 и Д, за които приемам добавки от няколко месеца. Взела съм си и добавки- магнезий, цинк, витамин А и Е, вечерна иглика и омега 3. Още не съм започнала вторите да ги пия, но се разколебавам за вечерната иглика. Аз по- скоро имам недостиг на прогестерон, отколкото на естроген.

Забравих да кажа, че днес видях доста косми с луковицата, което никога не ми се е случвало, пия цинк и биотин на Абофарма, който взех, докато пристигнаъ другите добавки. ТСХ варира от нормални до завишени граници, но антителата са в норма. Не взимам еутирокс.

Още не съм проучила къде да отида, но изобщо ще ми помогнат ли или само изследвания и мазила? Аз ще пускам железния панел така или иначе. Имам дефицити и дисбаланси, но до преди половин година нищо ми нямаше на косата, а те пак са си били там. Вие надали можете да гадаете дали е от стрес, но поне да си споделя. Видях и че един косъм ми е побелял точно бялата част е от 3-4 месеца израсналото. (Знам, че ви звучи несериозно, но за мен е показателно, защото нямам на кого да побелея преди 30, майка ми и баща ми нямаха до 50г. един бял косъм).
Преустановила съм боядисването от началото на август.

Страх ме е да се изкъпя вече. Sad

# 876
  • Мнения: 1 782
Всеки с помощта на останалите някакси се справя с проблема. Темата е страхотна. Много сме със страх от къпането като теб. Сигурна съм, че един ден ще налучкам правилното лечение за себе си,както и ти за теб.
Simple Smile

# 877
  • Мнения: 1 672
Аз имам 2 ин витро процедури и един ЗЕТ в последната година и да кажа, че не съм забелязала усилен косопад след ин витрото.Нито от стрес породен, нито от препаратите.Но пак всичко е индивидуално!

# 878
  • Мнения: 4 541
Петя, в твоето изследване не видях ето тези реф. стойности

Има ли някъде написани такива?

# 879
  • Мнения: 174
Обадих се в Бодимед и ми обясниха че след като са ме питали кой ден от цикъла е, то автомативно системата залага референтните за съответната фаза.А и то си пише горе в ляво че става въпрос на фоликулинова фаза. Много са различни референтните при мен и теб. При нито една от твойте фази ги няма мойте референтни, има сигурно промени в начина и метода на изследване, все пак е минало време....,

# 880
  • Мнения: 864
 Забележете, че изследването е проведено в Хайделберг-лаборатория Лимбах (една от най-добрите в Германия между дрто). Понякога в Германия мерните единици и реф стойности са различни от тези в други страни.

# 881
  • Мнения: 4 541
Забележете, че изследването е проведено в Хайделберг-лаборатория Лимбах (една от най-добрите в Германия между дрто). Понякога в Германия мерните единици и реф стойности са различни от тези в други страни.
Това го знаем. И двете изследвания са правени в една и съща лаборатория. ДХТ не се изследва тук, а пращат пробата там - Labor Limbach. Бодимед имат договор с тази немска лаборатория.

# 882
  • Мнения: 174
Шарпи, какъв е метода на изследване при теб? При мен е RIA , докато shbg и андростендиона са др. Може оттам да идва разликата

# 883
  • София
  • Мнения: 615
sharpy, може да повториш изследването ако искаш и имаш възможност, явно има промяна на в начина на измерване.Или може да изследваш SHBG за ориентир, то поне е по-евтино.
.
The Catcher in the Rye трябва ти добър ендокринолог, за да понижите високите нива на DHEAS, добре ще е да изследваш и кортизол ако не си.Високи нива на DHEAs  също правят космните фоликули чувствителни към андрогените независимо, че те са в норма.В момента имаш реактивен косопад заради емоционалния стрес, които си преживяла август.Аз също съм много емоционална и сега си бера плодовете...
Виж си железния панел, действай за наваксване на дефицитите и положението ще се подобри.

Реактивния косопад и загубата на голям брой косми от 100 нагоре идва от желязо, феритин и недостиг на витамини, и няма нищо общо с андрогените.Убедена съм, че постигането на оптимални стойности при тях ще намали драстично загубата на коса.
При андрогенната алопеция загубата на коса е 5% на година, като при жените никога не се стига до пълно оплешивяване както при мъжете.
Реактивен/ телогенен косопад и андрогенна алопеция могат да се развиват едновременно, демек едното не изключва другото.

Горе главата момичета!Разбере ли се какъв е проблема има начини за справяне, само търпение ни трябва.Simple Smile

# 884
  • Мнения: 4 541
Намерих сайта на лабораторията.
Ето пълните им референтни стойности.



Общи условия

Активация на акаунт