На море в Турция - тема 54

  • 84 806
  • 776
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 203
Бихте ли споделили, кое е забранено, както и например си спомням, че преди имаше ограничение за количеството на парфюмите, с които се минава границата, например ако не се лъжа, ако е повече от 50 мл. трябваше да се изхвърли, може и да бъркам де... Благодаря за отговора, дано да имаме късмет и да не висим много на границата, ама знае ли човек...

На първо място, забранено е внасянето на всякакъв вид продукти от животински произход. ГКПП "Капитан Андреево" е облепен с листовки, в които са указани забраните за внос...Иначе като количества, валидни са си стандартните забрани за внос на стоки от трета страна в България:
- до 200 броя цигари (100 пурети или до 50 пури или до 250 грама тютюн);
- не повече от 1 литър спиртни и дестилирани напитки с повече от 22% съдържание на алкохол;
- не повече от 2 литра спиртни и дестилирани напитки със съдържание на алкохол до 22% (ликьорни и пенливи вина);
- до 2 литра вино;
- до 500 гр. кафе или не повече от 200 гр. екстракт;
- до 100 грама чай или до 40 грама екстракт;
- 50 гр. парфюм или до 250 милилитра тоалетна вода;
- различни медикаменти, в такъв вид и количества, че да съответства на личните необходимости на пътуващия;
- до 37 грама платина и злато в полуобработен или необработен вид;
- до 60 грама аксесоари и бижута от платина и злато;
- до 300 грама сребро (в полуобработен или необработен вид) или сребърни бижута.

# 196
  • Мнения: 686
Не зная дали ще ми повярвате , но от два дни сънувам кошмари за предстоящата почивка 😂 и взех да се напрягам много , обмислям да спирам четенето, не тук , чета из ФБ  ...
Оказа се , че на 28ми , когато пътуваме , група приятели 3-4 коли , тръгват за Дидим , а личната ни лекарка и тя същия ден за Кушадасъ група с 2автобуса.
Ние сме за Бодрум , мъжо каза , че до Дидим сме с другите коли , те остават там, а ние продължаваме .


Уф, мислех, че само аз съм се стегнала и сънувам кошмари заради предстоящото пътуване, ама явно не Grinning
И ние пътуваме на 28-ми за Турция... Кой знае, може да се засечем по границите Grinning


И аз пътувам на 28.09. за Дидим. Старая се да не се настройвам за кошмарно пътуване и висене на границата. Не мога обаче да не се мисля за прибирането и по-точно чакането в хотела на връщане. В една от групите във фейса споделиха за 10-часово чакане на автобуса без каквато и да било информация. Моя приятелка през юни чакала 6 часа на рецепция. Ей такива "битовизми" не искам да ми тровят почивката.
Надявам се, че всичко ще бъде наред! Приятна почивка на всички!

# 197
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Хее и ние пътуваме 3 коли на 28.09 за Дидим, очертава се трафик Simple Smile, а си мислех, че движението ще е вече  по-спокойно.

# 198
  • Мнения: 1 050
Привет от Сиде Simple Smile Нашата почивка е към своя край. Остава ни само утрешния ден, а вторник пътуваме обратно Cry

Ще разказвам като се върнем, но тук ми изникнаха няколко въпроса. Как процедирате с бакшишите? Къде и колко оставяте?

Другият въпрос е относно хамама. Досега не съм ходила на такова и не съм наясно с реда. Знам, че се поливаш с канчета вода и лягаш на гюбекташа и дотам. С плажната кърпа и по бански ли се влиза? Предлагат ни програма от 90 минути, която включва пилинг, масаж с пяна, масаж с масла и маска за лице за 59, 49, 45 и 40 евро според това с кого говориш Grinning

# 199
  • Мнения: 630
За бакшиша -аз купих една бонбониера,и отгоре и сложих 30 лири.Оставих ги на тоалетната масичка като тръгвахме.На мен ми се сториха малко,но познати които са оставяли,казаха че е напълно достатъчно.

# 200
  • Мнения: 176
И в какво се изразяват притесненията ви относно патуването до Турция? Ние на 12.10 патуваме за Кемер и се чудя дали да правя нощен преход ( по спокойно и ненатварено движение) или да патуваме през деня с нощувка някъде след Истанбул ( и да се насладим на целия трафик  )

# 201
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 547
Ние тръгваме от Бургас , през Малко Търново, нощен преход , точно уж да избегнем трафик  .
Лично моите кошмари са свързани с пътуването (имам ходене с автобус до Кушадасъ , шофьора обърка пътя за ферибота , а после се навря в Измир -ЛУДНИЦА) и хотела, защото се почна "този така каза , онзи иначе" , пък все лично ги приемам  . От идиотите покрай мен само аз говоря английски , а не го практикувам редовно и някои думи ми бягат ,  миналата година на Тасос ми скъсаха нервите за агнешки кебапчета и сОФлЯки , мразя ги тези две неща 😂😂😂 , от там в Ставрос моя тиквеник се разболя от грип брутално и т.н . Преводач на 5 човека , мрънкащи  "ама питай , ама дали е агнешко , питай пак " 😂
Не се настройвам с лошо , не смятам , че който и да е 5* хотел , ще си плюе на фасона , само защото не е активен сезон и вместо 2000евро , плащаме 1000евро .
А и в крайна сметка ако има проблем , то там има управители , мениджъри , а аз съм гост - тъй де , отивам с кеф и финанси , които да оставя , не да взимам ... С мир отивам Hug
Не ми се смейте , другата седмица ще съм пък много дебела , пълна еуфория ми е , защото много исках да отида там и не мога да повярвам , че ще ми се случи Blush

# 202
  • Мнения: 186

.Иначе като количества, валидни са си стандартните забрани за внос на стоки от трета страна в България:
- до 200 броя цигари (100 пурети или до 50 пури или до 250 грама тютюн);



Да разбирам ли, че има промяна и мога да внеса от Турция в България 1 стек цигари, 200 броя, според цитираното?

[/quote]

# 203
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Мадам Тиква, и аз съм на твоя хал. Ние пътуваме от Бургас към Белек на 05.10 и стомахът ми е свит. Притеснено ми е за пътя -мъжа ми ше шофира сам през целия път /твърди, че няма проблем и ще се справи/, притеснява ме и как ще понесе пътя детето /1.5г/ дано да спи и да му е комфортно. Тези дни пътуващите с нас ми скъсаха нервите. Едни се отказаха и им предложих стаята с "обява" във Фейсбук. То не ми писаха хора, с които не желая да почивам, то не ми се нацупиха трети. Направо всички ме взеха за тур агент и смятат,  че са им длъжна да им оправям почивката. Зарекла съм се догодина да не казвам на никой къде и кога ще почивам, защото ме съсипват.

# 204
  • Мнения: 2 617
Привет от Сиде Simple Smile Нашата почивка е към своя край. Остава ни само утрешния ден, а вторник пътуваме обратно Cry

Ще разказвам като се върнем, но тук ми изникнаха няколко въпроса. Как процедирате с бакшишите? Къде и колко оставяте?

Другият въпрос е относно хамама. Досега не съм ходила на такова и не съм наясно с реда. Знам, че се поливаш с канчета вода и лягаш на гюбекташа и дотам. С плажната кърпа и по бански ли се влиза? Предлагат ни програма от 90 минути, която включва пилинг, масаж с пяна, масаж с масла и маска за лице за 59, 49, 45 и 40 евро според това с кого говориш Grinning
Аз редовно посещавам спа в хотелите. Не разбрах, какъв е въпросът? Следва се човекът, който ще прави процедурите, той указва. По принцип е пилинг, измиване, релакс, маска, чай и масаж.

# 205
  • Мнения: 112
Вие във вторник се връщате от Сиде,а ние във вторник летим за там.Вече стягам багажа и нямам търпение да съм там.Цяла година чакам тази седмица в Анталия.До сега не съм се разочаровала от почивката там, дано и сега да не съм сгрешила в избора си.Така и не намерих отзиви на българи почивали в нашия хотел.

# 206
  • Варна
  • Мнения: 10 592
Спрете да се притеснявате излишно. Път като път, много по-леко се пътува нощем. Ако сте самостоятелно имате JPS ,табели бол, много е улеснено всичко. Не си вгорчавайте прекрасните почивки от сега. А на Хамам, който не е опитал да отива, ужасно приятно изживяване е,с бански. 😀

# 207
  • Варна
  • Мнения: 3 948
И аз пътувам на 28.09. за Дидим. Старая се да не се настройвам за кошмарно пътуване и висене на границата. Не мога обаче да не се мисля за прибирането и по-точно чакането в хотела на връщане. В една от групите във фейса споделиха за 10-часово чакане на автобуса без каквато и да било информация. Моя приятелка през юни чакала 6 часа на рецепция. Ей такива "битовизми" не искам да ми тровят почивката.

от многото ми почивки с група никога не се е случвало подобно нещо.Придружаващия от ТА ви дава тел. и вайбър както на посрещащата фирма така и за връзка с БГ ТА.На всичко отгоре още преди пристигане ви посочват приблизителното време за обратното тръгване и никога не са се разминавали с повече от час Simple SmileРазбира се това е нормалното , никой никога не е застрахован от форсмажор , природни катаклизми или просто аварии. Sad
Колкото до шофирането за мен пътуването до района на Анталия - Алания което е от порядъка на 1100 - 1360 км. с един шофьор и без почивка е силно натоварващо и даже опасно.Като се сложат граница , трафик ,гориво , пиш и кафе паузи няма как да е под 20 часа и ми излиза от представите за безопасно пътуване.Правили сме го , но задължително двамата караме и се сменяме на 2-3 часа. Simple Smile

Последна редакция: пн, 17 сеп 2018, 08:22 от peterky2002

# 208
  • Мнения: 775

.Иначе като количества, валидни са си стандартните забрани за внос на стоки от трета страна в България:
- до 200 броя цигари (100 пурети или до 50 пури или до 250 грама тютюн);



Да разбирам ли, че има промяна и мога да внеса от Турция в България 1 стек цигари, 200 броя, според цитираното?

[/quote]
знам че е са забранени цигарите на човек му се дава само една кутия (не стек)
конфискуват ги + имат големи глоби..
по ще е добре да се пита в форума за ПАЗАР В ОДРИН..

# 209
  • Мнения: 775
При въпроси съм насреща. Мога да се впусна в подробности ,но вероятно ще Ви досади, а и обикновено тук се пише за Анталия и Егейската част на Турция.Hands V

Наистина си находка Simple Smile Никой не е писал за Мраморно море.Молба Simple Smile - напиши повече , офертата , цени , транспорт , път , курорт , море , за хотела писа малко но може още Simple Smile , абе каквото ти е направило впечатление .

В Мраморно няма Grand ALL INK. хотели
това сигурно на повечето от вас няма да би допадне Simple Smile
иначе Ердек (Бандърма ) и Остров Авша са идеални места за почивка..
до Авша се патува с ферибот от 2  3 места от Истанбул..
повечето са хотели с добавена закуска (KAHVALTI DAHIL)
или закуска + вечеря (YARIM PANSIYON) или се наемат пансиони или вилли с свобственни басеини и т.н.

ивицата Istanbul-Silivri-Tekirdag-- са по така индустриални зони
вместo Tekirdag има много варианти северна егеиско до към  грътската граница ENEZ-ERIKLI-SAROS KÖRFEZi те са на мах 2 часа растояния от Edirneto или малко по надолу кам полуострова Gelibolu

Общи условия

Активация на акаунт