На море в Турция - тема 54

  • 84 813
  • 776
  •   1
Отговори
# 405
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
много благодаря за всички отговори !! имам ергономична раница , мисля да я взема , ще пробвам с нея Simple Smile) чакам си куфарите и започвам да тъпча Simple Smile)

# 406
# 407
  • Мнения: 141
Здравейте, предстои ни пътуване до Кемер, тръгваме на 05.10. Като гледам прогнозата за времето, темепратурите там не са много по-високи от тук, в момента там е около 17градуса. Явно ще се ориентираме към други занимания, в тази връзка може ли да ми препоръчате кои допълнителни екскурзии си заслужават? Благодаря предварително.

# 408
  • Мнения: 103
Simple Smile
И така като се заформят няколко страници безумни подмятания, разяснения кое число бил казал, какво е имал предвид автора, с кои искал да празнува, какво е маане, ингилиз, крокожабъл, скочубра, направо ми идва да си сипя още едно. Ай сиктир.


Valerko, оценявам много вашите тревоги и съм съгласен изцяло с Вас.
 Но да правиш гаргара с традициите и културата на тази страна, не е хубаво. Хммм, "маанета"?
Още повече ходим да почиваме там!
А това с твойто: "Ай сиктир", изобщо няма да коментирам. Е, понякога какво ли не прави алкохола Simple Smile
Да се надявам догодина да се срещнем из Лара, да ви почерпя почерпя Smiley
Както казах: Наслаждавам се на форума. И четейки коментарите се чуствам все едно, че съм в някоя приказка.
Моят фаворит за догодина е, като цяло Роял Сегинус.
Но мисля за варианти, като: Делфин бе, Адаля елит или някой подобен в Белек.
Лек ден на всички!

# 409
  • Мнения: 4
Здравейте,утре пътуваме за Бодрум, интересува ме колко кутии цигари мога да си взема,а как стои въпроса с алкохола може ли да се внесе и колко?

# 410
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте,утре пътуваме за Бодрум, интересува ме колко кутии цигари мога да си взема,а как стои въпроса с алкохола може ли да се внесе и колко?

... Допуска се безмитен внос до 200 къса цигари и 5 литра алкохолни напитки. Забранени за внос от туристи са бързоразвалящите се хранителни продукти. Антични предмети, внасяни в страната, трябва да се регистрират в паспорта на притежателя за избягване на затруднения при напускането й, имайки предвид, че турските власти отделят особено внимание на опазването на историческите си богатства. Забранено е изнасянето на антики на възраст, по-голяма от сто години. Други ценни вещи могат да се изнасят, след като се покаже отметката в паспорта за вноса им или като се докаже, че са били закупени със законно обменена валута. Остри предмети (вкл. туристически и кухненски ножове над 9 см.) и оръжие не се допускат за внос в Турция без специално разрешение...

Най - точно инфо можеш да получиш от тук:
http://muhafaza.gtb.gov.tr/data/586dee191a79f5f2ac27384d/guide.pdf
Това е от сайта на турските митници за пътуващите в Турция. Там подробно е описано каква стока и до колко можеш да вкараш без деклариране и т.н.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2018, 13:36 от Hellsun

# 411
  • Мнения: 775
Здравейте,утре пътуваме за Бодрум, интересува ме колко кутии цигари мога да си взема,а как стои въпроса с алкохола може ли да се внесе и колко?

Посока Тр / на 4овек /  - 3 стека тютюн, 1л %40 процентов алкохол + 1л. %20 процентов друг алкохол (вино, ликуор и т.н.)

Посока Бг - 2 кутии тютюн (не стек) , алкохол нз. но не си струва по е ефтино в Бг.
 

# 412
  • Мнения: 539
Здравейте, предстои ни пътуване до Кемер, тръгваме на 05.10. Като гледам прогнозата за времето, темепратурите там не са много по-високи от тук, в момента там е около 17градуса. Явно ще се ориентираме към други занимания, в тази връзка може ли да ми препоръчате кои допълнителни екскурзии си заслужават? Благодаря предварително.

Не се притеснявайте. Ние сме ходили на 18.10 и времето беше разкошно. Става въпрос точно за Кемер. Най хубавата за мен екскурзия беше Мира-Кекова. Сигурно ще Ви се стори много скъпа, но си заслужава. Пътувате с автобус и после на корабче. С него разглеждате руини. Ще видите скални гробници и Св. Николай - предшественик на Дядо Мраз.
Зависи от посрещащата фирма какво ще Ви предложи. Ние също посетихме град Анталия - стария град, вратата на Адриан, водопада Дюден.

# 413
  • Мнения: 636
Здравейте, предстои ни пътуване до Кемер, тръгваме на 05.10. Като гледам прогнозата за времето, темепратурите там не са много по-високи от тук, в момента там е около 17градуса. Явно ще се ориентираме към други занимания, в тази връзка може ли да ми препоръчате кои допълнителни екскурзии си заслужават? Благодаря предварително.

Не се притеснявайте. Ние сме ходили на 18.10 и времето беше разкошно. Става въпрос точно за Кемер. Най хубавата за мен екскурзия беше Мира-Кекова. Сигурно ще Ви се стори много скъпа, но си заслужава. Пътувате с автобус и после на корабче. С него разглеждате руини. Ще видите скални гробници и Св. Николай - предшественик на Дядо Мраз.
Зависи от посрещащата фирма какво ще Ви предложи. Ние също посетихме град Анталия - стария град, вратата на Адриан, водопада Дюден.
Ние тръгваме утре и ще пиша за времето, ако мога.  Почвам да стягам куфара и се чудя потници или дълъг ръкав SmileЕто и прогнозата.
https://www.accuweather.com/bg/tr/kemer/316969/daily-weather-for … cast/316969?day=6
Даже след 05.10 ще е по-хубаво .....Аз харесах екскурзията с изкачването с лифт до връх Тахталъ (2365 м) в планината Олимп, който се намира на около 15 км от Кемер. Ако някой е ходил да сподели.

# 414
  • Варна
  • Мнения: 10 596
Сложете плюс 5-10 градуса отгоре и почивката ви е слънчева. Потници + една връхна. 🌞

# 415
  • Мнения: 152
Не знам за Кемер, но в момента сме в Алания и е много топло - 30-31%. Водата в морето е като чай, дори рано сутринта, няма едни облъче, а вечерта е супер топло и няма нужда от връхна дреха.

# 416
  • Бургас
  • Мнения: 1 459
Какво ще препоръчате да изберем за Нова година Делфин бе или Делфин империал или нещо от веригата Титаник?

# 417
  • Варна
  • Мнения: 10 596
Какво ще препоръчате да изберем за Нова година Делфин бе или Делфин империал или нещо от веригата Титаник?

Аз, ако можех , бих отишла и в трите. 😁

# 418
  • Мнения: 711
Какво ще препоръчате да изберем за Нова година Делфин бе или Делфин империал или нещо от веригата Титаник?

Аз, ако можех , бих отишла и в трите. 😁

Аз много съм се запалила по Суено Делукс/Суено Голф Innocent

# 419
  • София
  • Мнения: 1 424
Simple Smile
И така като се заформят няколко страници безумни подмятания, разяснения кое число бил казал, какво е имал предвид автора, с кои искал да празнува, какво е маане, ингилиз, крокожабъл, скочубра, направо ми идва да си сипя още едно. Ай сиктир.


Valerko, оценявам много вашите тревоги и съм съгласен изцяло с Вас.
 Но да правиш гаргара с традициите и културата на тази страна, не е хубаво. Хммм, "маанета"?
Още повече ходим да почиваме там!
А това с твойто: "Ай сиктир", изобщо няма да коментирам. Е, понякога какво ли не прави алкохола Simple Smile
Да се надявам догодина да се срещнем из Лара, да ви почерпя почерпя Smiley
Не знам с какво впечатление си останал от моя пост ама ще ти кажа, че страшно уважавам турците. Работил съм 1 год.в региона на Кърджали, преди 10-тина дни пак се върнах оттам след двуседмична командировка. По-точни хора няма. По-работливи също. Точно тая сутрин гледах от балкона 1 от обслужващите бута чаршафи или покривки в едни контейнери...размер грубо 1.2 високи, 1.5 дълги и около метър широки....еми буташе 3 едновременно. Кой българин ще направи това? Страшна мързелива измет сме.

Общи условия

Активация на акаунт