На море в Турция - тема 54

  • 84 697
  • 776
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 710
Winterflame, много хубави снимки. Тази огледална тоалетна не си я спомням. Къде се намира - в апартамента или е за общо ползване?

# 466
  • София
  • Мнения: 170
Всяка година има някой популярен хотел, който агенциите рекламират до втръсване. Едната година беше Пашата в Мармарис. И до днес някой като поиска да му препоръчат хотел, все Пашата се споменава/българинът е малко с мисленето, че неговото е най-доброто нищо, че друго не е видял и няма база за сравнение/. Тази година е Лонисера. Явно хората няма да се научат да не ходят в твърде популярни за нашия пазар хотели. Не е далече от акъла, че ще е бъкано с българи. За съжаление пукницата е номер 1 в живота на българина, пък в Турция дал Господ пукница, че и безплатна. Чудя се как още няма смъртен случай от преяждане






И кое точно е безплатно?

# 467
  • Мнения: 6 833
А какво е пукница?

# 468
  • Някъде там
  • Мнения: 16 071
По нашия край пукница казват на алкохола,но в случая май става въпрос за храната.

# 469
  • Мнения: 413
Winterflame, много хубави снимки. Тази огледална тоалетна не си я спомням. Къде се намира - в апартамента или е за общо ползване?

Огледалната тоалетна е в апартамента и се намира до хола. Много е интересна, явява се като 3-та тоалетна и има голяма мивка, тоалетна и биде. Другите стаи си имат отделни бани с хидромасажни вани.

# 470
  • София
  • Мнения: 1 423
Пукница=ракия

# 471
  • Мнения: 6 833
Благодаря, за първи го срещам.

# 472
  • Русе
  • Мнения: 7 058
По нашия край пукница казват на алкохола,но в случая май става въпрос за храната.
И за двете, и за двете.
Тази година в Palm wings Ephesus така се държаха румънците. Българите бяхме не повече от 20-25 човека и всички се държаха прилично. Като свърши Байряма и се изнесоха турците(изключително тихи и възпитани), хотелът се напълни с румънци. Опустошаваха всичко, включително и интернета Grinning И викат, а децата им страшно невъзпитани. Едната вечер след 23,30 ч. една жена ходи да се оплаква на рецепцията, защото бяха "вдигнали лобито във въздуха". От там само вдигнаха ръце. Родителите им естествено бяха горе на бара и не се интересуваха какво правят 8-10-12 годишните им деца по това време. А румънците си личеше, че са паралии. Ама, то, възпитание с пари не се купува.

# 473
  • Пловдив
  • Мнения: 2 018
Аз само първата година когато тръгнах за Турция по незнание почивах в хотел пълен с много българи.Беше в Мармарис-Идеал Прайм Бийч на промоция.Само от нашата агенция тогава 2 автобуса и от останалите няколко.Тогава за Анталия се ходеше само със самолет или с кола.Е наистина нямаше по излагаща се нация от българите.Още при тръгване на автобуса имаше една компания като започната да вадят уискита,ракии салати в кутии ,сланчоглед  да не ви казвам  на какво замириса целия автобус.В хотела след това същата работа .Всяка вечер събрани маси ядене и пиене.От тогава избирам  малко по скъпи хотели или не толкова известни.

# 474
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Пукница е храна. Не сте ли чувала израза "Как се напуках" 😁
Да, храната не е точно безплатна, но е "на корем" и в повечето случаи човек изяжда много повече от това, за което е платил. Някои изяждат храна  за един месец напред

# 475
  • София
  • Мнения: 1 423
Пукница е храна. Не сте ли чувала израза "Как се напуках" 😁
Да, храната не е точно безплатна, но е "на корем" и в повечето случаи човек изяжда много повече от това, за което е платил. Някои изяждат храна  за един месец напред
Пукница е РИКИЯ, не е храна.

# 476
  • Мнения: 6 833
Изразът съм го чувала, както и в различни вариации спрямо региона, но конкретната дума не.
Може би в различните места се използва за различни неща.

Аз до сега не виждала така често споменаваното “плюскане на корем” или оставянето на маси, пълни с неизядена храна.
Признавам си - и ние понякога ядем повече от обикновеното - това е защото примерно искаме да опитаме от повече ястия, а не защото са на аванта.
Пък има и дни, в които сме толкова изморени от плаж, че нищо не ни се хапва и караме на по сладолед.
Не смятам, че човек отива на почивка, за да преяжда нон стоп и не съм забелязала такова нещо да се случва масово. И да се пръснеш от храна, не мисля, че можеш да изядеш повече от това, което си платил.

# 477
  • Мнения: 2 787
Winterflame, радвам се че сте изкарали хубава почивка, страхотни снимки, навяха ми страхотни спомени, бяхме там 2016 г. Тази година от 10 г насам пропускам есенната почивка в Тр и много ме е яд, ама няма как.
Искам да питам верни ли са слуховете, че ще бутат хотела и ще строят нещо ново, чухте ли нещо? Благодаря!
На всички, на които им предстои почивка пожелавам слънчево време и весело изкарване и благородно завиждам Laughing

# 478
  • Мнения: 6 833
Забравих и аз да кажа, много хубави снимки на Winterflame.
Ние принципно харесваме по-модернистичните хотели, не ориенталски тип, но този много ми допадна.

# 479
  • Мнения: 186
Точно и аз такъв коментар четох, не съм много запозната с хотелите там, но май точно за този ставаше въпрос.
Направо ужас, мерси от такава почивка...
За съжаление абсолютно вярно!
Язък за хубавия хотел....като база.
Но явно и на персонала му писна от нас и за първи път усещам такова отношение....пренебрежително!
Даже ги разбирам.
Маси опънати като за селска сватба, По 20 човека, и се чува само....."Ха наздраве"!
Липсва ми само..."Горчиво" и всичко щеше да е както си трябва🤐🙄😥
Анимация на минус.
За първи път в 5* хотел няма и "пяна парти", не че много ми липсва, но е показателно.
Като капак и времето от утре е леле мале, май!
И само като си помисля, че по финансови причини , най-вече , анулирах резервация в Лужо Бодрум!!!
Ама здраве да е!
Иначе Амара Силайт съвсем не е лош хотел!
Ние сме си нефелни!
Дано някой не се чуди каква е тая дума 😂!
Хубава почивка желая на всички!

Общи условия

Активация на акаунт