На море в Турция - тема 54

  • 84 154
  • 776
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 829
Имам спомен, че се коментираха офертите за Нова година. В момента основните тур. агенции предлагат оферти за 4 нощувки. Днес открих агенция, която има изключително изгодни оферти за хотели в Белек и Лара за Нова година за 5 нощувки. Свързах се по месинджъра с тях, тъй като фейсбук-страницата е на български, а агенцията е в гр. Бурса, Турция - оказа се, че всичко е точно като са го обявили. В офертите за хотелите от верига "Лимак" децата до 14 години са безплатно. Собствен е транспорта, но човека обясни, че вече има хора, които са резервирали и той предлага междинна нощувка в Бурса и от там групово шофиране и пътуване до Анталия. Господина с който говорих, обясни, че също ще пътува с негова кола - заедно с туристите и ще бъде на място в Анталия, при необходимост. За финал, това е фейсбук-страницата: [url]https://www.facebook.com/adntur16/[url]. ADN tur се казва агенцията, a господинът се казва Алпер Мутлу. Дано не се приеме, като реклама от модераторите.
Браво, Ани Peace Hug
Не се притеснявай, сега всички тур.агенции и техните производни следящи темата ще нададат вой до небесата и поне няколко от тях ще те докладват.
Супер съм доволен, че след самостоятелните резервации, които няколко човека тук си правим без агенции, след Халим, който оказва помощ на всички, които искат да почиват в хубави хотели на нормални цени, а не в такива, които агенциите отчаяно рекламират като осмото чудо на света, предвид допълнителната комисионна, която получават от хотелите / според Турс клуб Туран принс.... е такова осмо чудо на света и най-добрият хотел поне в южното полукълбо hahaha/ се появи и още една алтернатива. Тези оферти, които спокойно можем да използваме!
 Още веднъж, браво Ани, и благодаря!
Супер цени и то с включени новогодишни гала вечери в тях!!! На двойно по-ниски цени от българските агенции и то не за 4 нощувки, а за 5!!! Simple Smile
Супер!!!! Party

# 31
  • В.Търново
  • Мнения: 6 663
Сега разглеждах един сайт с температура на морската вода в Кушадасъ от 2016г. до сега.За началото на май 18-20градуса, за края на юни 23-24 градуса, за края на юли 24-26градуса, за края на август 24-26 градуса, за началото на септември 23гр. за 2016г и 26 градуса в момента.
Та нашето море по-топло.Нещо не ми харесват тези данни.Някои казват, че морската вода става за къпане още края на май, началото на юни....., като гледам тези данни..... и се отчайвам.

Русалка, на мен морето в Кушадасъ винаги ми е било студено, а съм била там 3 пъти и то само август, май минава някакво студено течение. Чудя се как може точно там морето да "става" през май месец. В Дидим юли месец също ми беше студено морето, не знам, може и в мен да е грешката. На анталийското крайбрежие нямам такива проблеми. Grinning

Didira, чакам с нетърпение разказа за Рояла. Добре дошла!
Много държа освен да ми е хубав плажа, а и да мога да се къпя в морето, не искам да висим само на басейните.Анталия ми е много далеко, даже не знам как ще преживея до Кушадасъ, на мен и големия ми син не става много лошо на дълъг път и на завоите особено. Sad Със самолет не мога да си позволя да дам 1000-1500лв отгоре.

# 32
  • Мнения: 3 253
rusalka края на май началото на юни със сигурност ще ти е студено морето в Кушадасъ. Струва ми се че трябва да направиш някакъв компромис .Или по късни дати или Анталия.

# 33
  • София, България
  • Мнения: 5 573
Сега разглеждах един сайт с температура на морската вода в Кушадасъ от 2016г. до сега.За началото на май 18-20градуса, за края на юни 23-24 градуса, за края на юли 24-26градуса, за края на август 24-26 градуса, за началото на септември 23гр. за 2016г и 26 градуса в момента.
Та нашето море по-топло.Нещо не ми харесват тези данни.Някои казват, че морската вода става за къпане още края на май, началото на юни....., като гледам тези данни..... и се отчайвам.

Русалка, на мен морето в Кушадасъ винаги ми е било студено, а съм била там 3 пъти и то само август, май минава някакво студено течение. Чудя се как може точно там морето да "става" през май месец. В Дидим юли месец също ми беше студено морето, не знам, може и в мен да е грешката. На анталийското крайбрежие нямам такива проблеми. Grinning

Didira, чакам с нетърпение разказа за Рояла. Добре дошла!
Много държа освен да ми е хубав плажа, а и да мога да се къпя в морето, не искам да висим само на басейните.Анталия ми е много далеко, даже не знам как ще преживея до Кушадасъ, на мен и големия ми син не става много лошо на дълъг път и на завоите особено. Sad Със самолет не мога да си позволя да дам 1000-1500лв отгоре.
Пътят не е много по-дълъг.

# 34
  • Мнения: 6 833
От коментари тук съм чела, че пътят до Анталия е по-хубав, без завои и позволява по-висока скорост, което компенсира по-дългото разтояние и съответно пътуването отнема приблизително еднакво време.
Ествествено път е, никой не може да го предвиди.
Така, че според мен не отхвърляйте Анталия само заради това.

# 35
  • В.Търново
  • Мнения: 6 663
Добре тогава, а който е пътувал с автобус до Анталия и района от къде минава автобуса?По крайбрежието или директно през вътрешността на страната?Ако е през вътрешността ще дойде предполагам същото време като да пътуваш за Кушадасъ.

# 36
  • Мнения: 124
Здравей,

divna_

Цитат
# 701 7 септ. 2018, 21:22 ч.  
Не видях друга тема, където да си задам въпроса, ако има извинявам се Flushed
Кой хотел бихте препоръчали в Памукале за една нощувка?

Аз бих ти препоръчала  http://www.venussuite.com/ .Ние останахме очаравони от хотели, персона и обслужването.

# 37
# 38
  • Мнения: 775
Добре тогава, а който е пътувал с автобус до Анталия и района от къде минава автобуса?По крайбрежието или директно през вътрешността на страната?Ако е през вътрешността ще дойде предполагам същото време като да пътуваш за Кушадасъ.

# 39
  • Мнения: 3 253
Добре тогава, а който е пътувал с автобус до Анталия и района от къде минава автобуса?По крайбрежието или директно през вътрешността на страната?Ако е през вътрешността ще дойде предполагам същото време като да пътуваш за Кушадасъ.
Автобусите минават през Истанбул.

# 40
  • Мнения: 539
Добре тогава, а който е пътувал с автобус до Анталия и района от къде минава автобуса?По крайбрежието или директно през вътрешността на страната?Ако е през вътрешността ще дойде предполагам същото време като да пътуваш за Кушадасъ.


Пак ще се повторя, но пътя до Анталия за мен е през Истанбул -втория мост над Босфора, магистралата за Анкара като се отклонявате на Адапазари. От там надолу е двулентов път. Кютахия, Афион, Испарта, Анталия.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 10 434
Тихо, тихо, Роже, сега ще ни анатемосат. 😂
Осмото чудо на света +деветото, Камелията и Спайса 😂😂

О,да, Роялите са ми любими и на мен, Алва, Делфините, Гюрала, Лимак  веригите, Папилоните ,част от Кристалите, Калиста-та, Сайлънса, Старлайта, Аква Фентъзито и още и още. Що нямам два живота?😅

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 202
Добре тогава, а който е пътувал с автобус до Анталия и района от къде минава автобуса?По крайбрежието или директно през вътрешността на страната?Ако е през вътрешността ще дойде предполагам същото време като да пътуваш за Кушадасъ.
За района на Анталия се минава през Истанбул - Кютахия -Афионкарахисар.
Ние пътувахме 20 часа до Алания, а миналата година пътувахме 18 часа до Кушадасъ/но изгубихме около 3 часа, защото оставяхме туристи до Йоздере./ Иначе пътя щеше да ни дойде около 14-15 часа средно.
Но всичко е доста относително. И на отиване и на връщане минахме през Истанбул бързо. Като се има предвид, че на отиване хванахме пика в 17,30-18,00 часа. Казаха, че се е случвало да се минава през града за 5-6 часа при супер задръстване.

# 43
  • В.Търново
  • Мнения: 6 663
Много ви благодаря!!!! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
ще огледам и района на Анталия, без Кемер и самата Анталия-не искам чакъл по пясъка.По-скоро към Сиде или Алания, нали така?

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Кой хотел бихте препоръчали в Памукале?
Ние запазихме за октомври Melrose viewpoint suites. Цената на нощувката е 55 лв в букинг. С добри отзиви беше и стаите изглеждаха хубави и модерно обзаведени.

Този уикенд бях на шопинг в Турция и цените за мен си бяха същите. Не съм усетила увеличение спрямо април тази година, когато лирата беше двойно повече.

Общи условия

Активация на акаунт