Инвитро КИРМ гр. Плевен

  • 38 428
  • 348
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 523
Пожелавам ви успех, нека този път е вашия
Не, не работят с касата, но са ми приемали изследвания и от други лаборатории

# 286
  • Мнения: 104
Не работят със здравна каса,но приемат от други лаборатории изследвания.
Здравейте дами
Диагностицирани сме с мъжки фактор. След три неуспешни инсеминации и една инвитро се решихме ,че ще търсим мнение на други доктори. Събрах всички документи,изследвания и запазихме час.
Избрахме д-р Бодурска за консултация. Останах очарована. Страхотен лекар. Обяснява всичко точно и ясно ,не си губи времето. Нахвърля всичко на един лист, събра цялата информация,разпитва ,търси и накрая говори. Разбрахме, че инсеминациите ни всъщност не са били със стимулация и шансовете ни са били като при нормално зачеване. Още повече не сме пускали проходимост на тръби.Прегледа беше много обстоен,никога до сега не са ме преглеждали така. Пусна ни много изследвания ,които бяха пропуснати,а важни. Още в същия ден ни уреди за консултация при д-р Рилчева относно спермограмата на ММ.
Рядко се среща такъв доктор. Предостави номера си за консултация след като излязат изследванията и за последващите стъпки.
Най-вероятно ще сме за инвитро и ще кандидатстваме по фонда ..
Ще видим как ще се развият нещата по нататък. За сега сме много доволни.

Знаете ли дали КИРМ работят със здравна каса? Ако ни кажат ,че можем да опитаме с инсеминация,има ли нещо което се покрива от здравната каса?  Питам за да знам как ще се движим финасово.. Сумата за изследванията лекичко ни изненада..

# 287
  • Мнения: 193
Моя съвет е да си искате списък с изследванията необходими за подавнае на документи за финансиране и ако можете да си направите в други лаборатории поне част от тяхбз ада ви е малко по-евтино, ако това търсите.

Ние хвърлихме много пари първо за да се огледат всички варианти къде какво може да не е ок, после зпаочнахме да правим тия които се искар за фонда, през това време другите бяха изтекли и трябваше пак да правим някои от скъпите и накрая много много пари смао за изследвания.

Признавали са ми и от друг град и други лаборатории изследванията.

# 288
  • Мнения: 9
Здравейте Дами ,
Ще кандидатсваме по фонда. Говорих с клиниката.
Документите които имаме са :
За неизяснен стерилитет :
-3 инсеминации в инвитро клиника ,която няма договор с фонда;
-1 започната инвитро процедура ,но прекратена след пункция (празен фоликул) .
По мъжки фактор :
-1спермограма от края на май 2022 направена в КИРМ
-2 спермограми от 2020 направени в друг Инвитро център,който няма договор с фонда
-анамнеза от уролог

За мъжки фактор е ясно,че ни трябва втора спермограма тъй като останалите са доста стари. Казаха ни обаче (администрация - на там ме прехвърлиха) че трябва да е в инвитро център сключил договор с фонда. И да е задължително по Крюгер. Според сайата на фонда  е препоръчително поне едната да е разширена по Крюгер.
За неизяснен ни казаха ,че не се признават документите тъй като процедурите не са правени в клиника ,която има договор с фонда.
Чета,чета,чета ..никъде не открих да има такова изискване ..
Може ли някой ,който е кандидатствал да сподели задължително ли е спермограмите да са в инвитро център сключил договор с фонда ?
Малко се обърках.. Веднъж вече ,друго място, ни лъга с тези процедури и съм подозрителна в това отношение ..

# 289
  • Мнения: 7
Здравейте Дами ,
Ще кандидатсваме по фонда. Говорих с клиниката.
Документите които имаме са :
За неизяснен стерилитет :
-3 инсеминации в инвитро клиника ,която няма договор с фонда;
-1 започната инвитро процедура ,но прекратена след пункция (празен фоликул) .
По мъжки фактор :
-1спермограма от края на май 2022 направена в КИРМ
-2 спермограми от 2020 направени в друг Инвитро център,който няма договор с фонда
-анамнеза от уролог

За мъжки фактор е ясно,че ни трябва втора спермограма тъй като останалите са доста стари. Казаха ни обаче (администрация - на там ме прехвърлиха) че трябва да е в инвитро център сключил договор с фонда. И да е задължително по Крюгер. Според сайата на фонда  е препоръчително поне едната да е разширена по Крюгер.
За неизяснен ни казаха ,че не се признават документите тъй като процедурите не са правени в клиника ,която има договор с фонда.
Чета,чета,чета ..никъде не открих да има такова изискване ..
Може ли някой ,който е кандидатствал да сподели задължително ли е спермограмите да са в инвитро център сключил договор с фонда ?
Малко се обърках.. Веднъж вече ,друго място, ни лъга с тези процедури и съм подозрителна в това отношение ..
Не е задължително спермограма да се прави в инвитро център с договор към фонда. Говорете с доктора си той ще ви каже какви изследвания и документи да подготвите.

# 290
  • Мнения: 54
Има ли някоя от Вас, която се е водила на женска консултация само в Кирм - Плевен? Т.е не е била едновременно при двама гинеколози - въпросът ми е при нужда могат ли да издават болнични (говоря за тези 180дни)

# 291
  • Мнения: 956
Георгиева@,

Защо не звъннеш директно на Фонда да ги питаш? Ще ти кажат най-точно. В определени часове вдигаха, не мога да се сетя след 2 ли беше. Но сме се обаждали и са много любезни. Така ще черпиш инфо от източника.
И аз съм чувала от самите клиники, че процедурите и спермограмите трябва да са в клиника, която има договор с Фонда. Но може и грешно да са ме информирали.

# 292
  • Мнения: 3 033
Има ли някоя от Вас, която се е водила на женска консултация само в Кирм - Плевен? Т.е не е била едновременно при двама гинеколози - въпросът ми е при нужда могат ли да издават болнични (говоря за тези 180дни)
Да, аз бях на консултация само при доктор Бързашки. Всички изследвания се заплащат по време на бременността. Ползвах болничен след 12 г.с. до края на бременността. Преди това ползвах платен отпуск, защото ми казаха, че не могат да издават болничен веднага след положителен тест.

# 293
  • Мнения: 54
Благодаря Ви!
Има ли някоя от Вас, която се е водила на женска консултация само в Кирм - Плевен? Т.е не е била едновременно при двама гинеколози - въпросът ми е при нужда могат ли да издават болнични (говоря за тези 180дни)
Да, аз бях на консултация само при доктор Бързашки. Всички изследвания се заплащат по време на бременността. Ползвах болничен след 12 г.с. до края на бременността. Преди това ползвах платен отпуск, защото ми казаха, че не могат да издават болничен веднага след положителен тест.

# 294
  • Мнения: 18
Здравейте, дами. Насочили сме се към Плевен след неуспешен опит инвитро в Тутракан. Бихте споделили вашето мнение за клиниката, доктори, успеваемост, отношение, всичко, което би било полезно за нас.

# 295
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Емилия, аз направих обратното- от Плевен в Тутракан.
Имам 2 неуспешни опита в Плевен.
В Кирм нямат магнитна сепарация, имах проблем със стимулацията, според мен няма да сте доволна. Има и успели, но все пак вижте и успеваемостта в сайта на ЦАР.

# 296
  • Мнения: 3 033
Аз имах и успешен, и неуспешни опити там.
Всичко е субективно. Навсякъде са любезни, но те изцеждат откъм финанси.
Успеваемостта им мисля е представена по години и на самия сайт.
Прочетете темата отначало и вероятно ще получите отговор на повечето въпроси, които ви интересуват.

Мима666, какво се случи с вас, успяхте ли? Спомням си, че преди време си писахме нещо?

# 297
  • Мнения: 513
Здравейте, дами. Насочили сме се към Плевен след неуспешен опит инвитро в Тутракан. Бихте споделили вашето мнение за клиниката, доктори, успеваемост, отношение, всичко, което би било полезно за нас.
Божа работа е това, къде ще се получи. Важното е да се чувствате уверени. Лекарят да ви кара да се чувствате спокойна.
ПП: замразявали ли сте нещо в Тутракан? Лично моето мнение е, че без значение къде правите опит, е да направите втори на същото място. Обикновено първият опит е неуспешен особено, ако имате повечко проблеми. При втория се правят корекции. И чак тогава да сменяте, ако не се получава.

Последна редакция: вт, 26 юли 2022, 08:17 от the_bug_lady

# 298
  • Мнения: 30
Здравейте, дами. Насочили сме се към Плевен след неуспешен опит инвитро в Тутракан. Бихте споделили вашето мнение за клиниката, доктори, успеваемост, отношение, всичко, което би било полезно за нас.
Здравейте, аз все още не съм стигнала до ин витро процедурата. Но за сега съм доволна от отношението и на доктора и на акушерката. Обясняват, до сега винаги като съм ги търсила ако не вдигнат връщат обаждане след това. За мен е плюс и това, че не ме разкарват за всяко изследване до Плевен.
Чета от доста месеци вече, на всякъде има недоволни и доволни.
Желая Ви успех!

# 299
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Хелинор, имам 2 неуспешни опита в КИРМ и не бях доволна от отношението. Сега чета, че връщат обаждане, защото когато им бях пациент не връщаха.
Преместих се в Тутракан. Имах повече ембриончета и даже имам и замразени. Не беше успешен трансфера, но продължаваме там. Ние сме с много тежък мъжки фактор и за това.

Общи условия

Активация на акаунт