Най-успешни клиники и доктори за ин витро

  • 7 440
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте момичета. Мнения за  клиники за ин витро лечение отношение, компетентност, цени, всичко, което може да споделите. Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 4 981
Доста субективни ще са отговорите. Това , че някоя двойка е успяла някъде, не означава , че и вие ще успеете там.
На сайта на ЦАР има статистики с успеваемостта на клиниките по години и възрастови групи. Цените не са много различни. Ако ще сте по фонд си пригответе поне още 2-3 хиляди за изследвания, прегледи и лекарства. Ако ще сте самофинансирано , гледайте да си подготвите поне 10 хиляди.

# 2
  • Мнения: 593
Ако ще се самофинансиране ви препоръчвам Турция.

# 3
  • Мнения: 280
Доста субективни ще са отговорите. Това , че някоя двойка е успяла някъде, не означава , че и вие ще успеете там.
На сайта на ЦАР има статистики с успеваемостта на клиниките по години и възрастови групи. Цените не са много различни. Ако ще сте по фонд си пригответе поне още 2-3 хиляди за изследвания, прегледи и лекарства. Ако ще сте самофинансирано , гледайте да си подготвите поне 10 хиляди.

Тези цифри, които споменавате, са нужни за всеки отделен опит ли?

# 4
  • Мнения: 4 981
За първия опит доплатихме към 2 хил., а за втория - към 3хил. Има изследвания, които важат само месец,има и такива с повече валидност, има и безсрочни. В някои клиники пускат минимум изследвания и при неуспешен опит, почват да правят допълнителни. Зависи и от фактора.

# 5
  • Мнения: 666
За цени може да погледнете в сайтовете на клиниките, но наистина са приблизително еднакви. На мен първи опит ин витро пакет ми струваше 4800лв. и може би още около 300лв.  за изследвания и 250лв. цветна снимка, но аз отидох с доста готови изследвания, които преди това ми беше пуснал ендокринолог ( някои от тях по ЗК). След неуспешния опит ни дадоха да пуснем тромбофилий и генетични за още 900лв. Имаме 2 замразени ембриона, за които сме платили 200лв. за 6м. съхранение. Сега предстои да ги трансферираме идния месец и все още не съм се виждала с док., За да знам цена за ЗЕТ, но момиче от моята клиника ми каза около 900лв. Ни е се самофинансираме ,така че по фонда не знам какво се доплаща. Желая ви успех!

# 6
  • Мнения: 2
lady25// Благодаря ви за инф. Успех и на вас и дай боже имате хубави резултати Simple Smile. И ощте нещто след колко време може да се опита при неуспешно инв. Тъи като не съм запозната идния месец се прибирам  за бг, и щте търсим клиники . Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 981
lady25// Благодаря ви за инф. Успех и на вас и дай боже имате хубави резултати Simple Smile. И ощте нещто след колко време може да се опита при неуспешно инв. Тъи като не съм запозната идния месец се прибирам  за бг, и щте търсим клиники . Simple Smile
Поне 2-3 цикъла е добре да минат преди нова стимулация.

# 8
  • Мнения: 666
lady25// Благодаря ви за инф. Успех и на вас и дай боже имате хубави резултати Simple Smile. И ощте нещто след колко време може да се опита при неуспешно инв. Тъи като не съм запозната идния месец се прибирам  за бг, и щте търсим клиники . Simple Smile
Най- вероятно зависи от стимулацията и от отговора на организма към медикаментите. На мен ми предложиха ЗЕТ оше на следващия цикъл ако искам да направим, но аз реших да си дам малко почивка. Иначе до колкото съм чела в сайтовете на клиниките е хубаво да минат поне 4 цикъла между 2 стимулации.

# 9
  • Мнения: 816
Аз имах 4-5 г. инвитро в Надежда при Персенска и Стаменов. От моят опит там - идваха жени с неуспехи от най - различни  болници. Стаменов е един от най-добрите и всички искат при него. Там трудно се записва час. Но аз имах два опита при Персенска, 2 инвитро + 2 ЗЕТ при Стаменов - от всичко един аборт в 8-ма седмица и една биохимична. Още преди 3-4 г. инвитро с други процедури към 6-7/8 хил. лв.
В крайна сметка , аз успях от първи опит  в Турция в Мемориал - стимулация + ПИД на ембрион. И без да ми правят биопсии както е в БГ. В БГ по два пъти всичко ми правиха, че не излиза проблем- биопсии три вида, хистерескопия и тн…
И все пак - има навсякъде успели от първи път и неуспели и доста пъти.
Зависи какъв ви е проблемът, годините , АМХ и тн. Аз все пак бих избирала по-голяма клиника. Важен е лекарят, но са важни и ембриолозите.
Отделно има доста неща, които е добре да проследите или пуснете сами и да си следите сами ! Мен ме оставиха да правя инвитро с витД под 20 …
Важни са - хормони на щит. жлеза, витД средни стойности и нагоре, вит б12 , желязо и др - да се проверят. Ако има вповече кг и инсулинова резистентност също води до лоши яйцеклетки. Може сами да си пуснете тромбофилии - разширен пакет - в Геника или другаде, кариотип пускат при неуспехи , но мнг рядко там има проблем. За жената -цветна снимка, микробиология.
Добра храна, без стрес и почивка след трансфер - да няма много натоварване.
Понякога нещата стават леснои бързо , понякога не, но не се настройвайте негативно. Намерете лекар, който ви вдъхва доверие.
Аз след Стаменов бях на консултации при Владимиров и Шефкетова - с добри впечатления съм. Правих хистеро при Македонска - доволна съм . И все пак за 5-то инвитро реших в Турция, найвече и заради ПИД там. Имах и тук - 3 пъти неуспешни.
Ако термините не са ви ясни - вижте в някой сайт на клиника.
Също според мен изписват излишно лекарства - Зарзио, но шпа и др.
Ако имате по тежък вариант на тромбофилия си говорете с хематолог, ако имате проблем с щит. жлеза - при ендокр.
В Турция цена, но от преди 2г. - 7-8 хил лв инвитро с лекарства и ЗЕТ, и вече оскъпява пътуване и хотели и друго , ако има .

# 10
  • Мнения: 4
Здравейте, аз бих препоръчала д-р Станулов и МЦ Афродита.
През фонда минах и с всички изследвания ми струваше под 1000 лв. Но всичко е много относително.
Аз съм с тубарен фактор и съм на 30г с едно дете и след една ин витро процедура вече съм бременна в 7ми месец.
Успех на всички на които предстои.

# 11
  • Мнения: 4
Приятели, имам нужда от помощта Ви!
Остана ми един опит, финансиран от ЦАР и за да сведа стреса до минимум, реших да сменя лечебното заведение и да потърся помощ в града, в който живея, а именно клиника Ню Лайф, град Пловдив. Моля, ако някой може да ми помогне в избора на лекар- насоки, мнения, впечатления, информация....
Благодаря Ви!☺️❤️

# 12
  • Мнения: 1
Приятели, имам нужда от помощта Ви!
Остана ми един опит, финансиран от ЦАР и за да сведа стреса до минимум, реших да сменя лечебното заведение и да потърся помощ в града, в който живея, а именно клиника Ню Лайф, град Пловдив. Моля, ако някой може да ми помогне в избора на лекар- насоки, мнения, впечатления, информация....
Благодаря Ви!☺❤

Скоро бях при тях и не останах доволна. Специалистите не са добри и много подвеждат, не те изслушват и имат грубо отношение. Скъпо е и се чака с часове, без значение че ходиш с предварително записан час. Не те изслушват и не ти обясняват нищо.

# 13
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 649
Приятели, имам нужда от помощта Ви!
Остана ми един опит, финансиран от ЦАР и за да сведа стреса до минимум, реших да сменя лечебното заведение и да потърся помощ в града, в който живея, а именно клиника Ню Лайф, град Пловдив. Моля, ако някой може да ми помогне в избора на лекар- насоки, мнения, впечатления, информация....
Благодаря Ви!☺️❤️
Горещо препоръчвам болница Селена и д-р Ставрев. Имам успешно инвитро от първи опит, но аз го правих при бащата - д-р Ангел Ставрев, който вече не работи с пациенти. Следях се при него и при сина му - д-р Даниел Ставрев, при който родих. Дъщеричката ми скоро навърши 2  месеца. Много съм доволна от отношение, прегледи, професионализъм.
В Ню Лайф д-р Петрова ми загуби времето с празни сладки приказки и две неуспешни инсеминации,  които са били обречени на неуспех от самото начало. Дълго е за разказване, оставила съм мнение в темата за клиниката. Още повече че Ню Лайф нямат стационар. Ако се следиш там и се случи нещо, ще лежиш в Пълмед при други лекари. Доколкото знам само д-р Минчев работи на двете места.

# 14
  • Мнения: 3
Не съм доволна от клиника Ню Лайф Пловдив...Всички нека знаят, че за нищо не стават,само искат пари да точат от хората!

Общи условия

Активация на акаунт